Дизайн-проект парку та створення інтерактивної webGL 3d презентації на сайт

Створити інтерактивну карту, якою можна прогулятися у браузерному вікні на робочому столі та мобільній версії:

За нашими 3Д моделями було зроблено п’ятник

Настав час, коли, не виходячи з дому, можна реалістично імітувати матеріальний світ і брати участь у ньому: бути, грати, навчатися. Для бізнесу 21 століття важливо максимально спростити життя своєї цільової аудиторії, презентуючи свої послуги та продукти у мережі.

Технологію інтерактивної webGL 3d презентації вже активно використовують підприємства, орієнтовані на онлайн презентацію архітектурних об’єктів, ландшафтних дизайн-проектів та інших. Ця можливість дозволяє добре економити час та ресурси як компанії, так і клієнтів.

Проект паркової території by KLONA: від дизайну моделі до 3д презентації

Компанія KLONA йде в ногу з часом та активно розвиває напрямок інтерактивної 3д презентації для виконання комерційних цілей забудовників, архітекторів, ландшафтних дизайнерів, власників магазинів та інших підприємців з усього світу.

Нещодавно ми взяли участь у культурній ініціативі з увічнення добра та миру у проекті “Міжнародного парку миру” у Зубцівському районі Тверської області. Заспокійлива ідея полягала у збереженні пам’яті героїв Русі на чолі з Михайлом Тверським, її історичної спадщини та розвитку туристичної галузі.

Своїм проектом засновник парку хотів підняти дух патріотизму громадян Росії та виступити за дружбу народів різних країн світу. Для реалізації цієї унікальної програми наша команда взялася за створення дизайну проекту паркової території та розробила інтерактивну webGL 3d презентацію на сайт.

Технологія webGL: інтерактивна 3д модель парку

Чому клієнт звернувся за послугою інтерактивної 3д презентації, якщо міг замовити просте 3д моделювання парку з висоти пташиного польоту?

Технологія WebGL – це можливість понад якісне відображення 3д моделі в онлайн режимі на веб-сторінці. Вільне прокручування 3d моделі та його масштабування замінює реальну подорож-презентацію, дозволяючи розглянути 3д об’єкти в оточенні. Це допомагає краще зрозуміти специфіку та якість об’єктів, налагоджує емоційний та зоровий контакт.

Користувач взаємодіє з зображеннями, що постійно змінюються, і керує 3d анімацією. А 3д моделювання текстур для різноманітних структур та матеріалів надає презентації максимально реалістичного вигляду: від гравіювання по дереву на лавці і до жилистого листочка на дереві.

Ландшафтний дизайн-проект парку

Дизайн-проект ландшафту парку позначив загальну концепцію майбутнього дизайну та стилю оформлення ділянки. Були відмальовані скетчі паркової території, потім накладені текстури та за допомогою комп’ютерної 3d графіки сформувалася об’ємна картинка.

Розробка дизайну паркової зони включила концепцію розташування елементів ландшафту, таких як дерева, кущі та квіти, дизайн доріжок та алей з лавами, зони для відпочинку та дитячого майданчика.

3d моделювання об’єктів парку

Використання тривимірної графіки в 3ds MAX дозволило створити геометрію 3д моделі парку, а також вибрати та накласти текстуру матеріалів, з яких буде виготовлений реальний об’єкт моделювання, на об’єкти. Також було встановлено джерело природного світла.

На території парку було спроектовано 3д моделі архітектурних об’єктів з усіма прилеглими елементами на території:

 • центральна пам’ятка
 • дитячий майданчик
 • каплиця
 • кузня
 • арена
 • музей
 • стайня та вольєр
 • адміністрацію
 • магазин та сувенірна крамниця
 • ресторан
 • парковка
 • туалет
 • гостьові будинки
 • предметні покажчики

Розробка 3д моделі центральної пам’ятки

При 3д проектування центрального пам’ятника “Спасіння в милосерді” ми врахували головну ідею парку, де великий російський князь Михайло Тверський підтримує японську дівчинку Садако Сасакі у ситуації з бомбардуванням Хіросіми. Дівчинка вірила, що якщо складе тисячу паперових журавликів, зможе вилікуватись від променевої хвороби. Пам’ятник став ключовим об’єктом парку та символом миру та пам’яті всім народам світу.

Дизайн-проект паркової території був продуманий до дрібниць: від пам’ятника відходять доріжки, які, як промені надії, спрямовують людей у ​​різні паркові зони. Кожен іноземний громадянин, що розділяє дружбу з російським народом, зможе за допомогою сайту з будь-якої точки світу посадити іменне дерево на ділянці парку, що закріплена за його країною.

Розробка навігації парком

Створення інтерактивної 3д презентації проекту дозволяє користувачеві взаємодіяти з нею в режимі реального часу та вільно переміщатися територією парку, розглядаючи об’єкти з усіх боків. Розроблена навігації парком містить маршрути прохода, будучи наочним керівництвом користувача до використання.

Ми здійснили навігацію за допомогою кліків по яскравих круглих іконках, що нагадує великі надувні м’ячі. У лівому кутку презентації знаходиться кнопка приховує та відображає елементи навігації по сайту.

Особливості створення інтерактивного 3д туру

Архітектурне та ландшафтне 3d проектування за допомогою креслень та статичної візуалізації не завжди може передати просторові характеристики.

Додавання анімації в 3д модель не тільки більше інформує, а й дозволяє продемонструвати всі деталі проекту, перш ніж він буде реалізований. Можна заглянути в кожен куточок та презентувати сильні сторони проекту або уникнути помилок ще на стадії проектування.

На фінальному етапі проекту було визначено параметри створення анімації парку точної деталізації. Також був впроваджений ігровий двигун PlayCanvas для інтерактивності.

Запустивши його, ми отримуємо інформацію за декількома реалістичними сценаріями: здійснити 3д екскурсію по об’єкту від першої особи або віддалено оглянути територію з висоти пташиного польоту.

Технологія webGL для створення 3д презентації

На рахунок технічної сторони технології webGL можна сказати, що вона базується на коді JavaScript в HTML5 з доступом до динамічного контенту. Canvas, як HTML елемент у браузерах, здійснюють підтримку WebGL для візуалізації тривимірної графіки. Інші технології для роботи з 3д графікою, як OpenGL або Direct3D, не призначені для використання на веб-сторінках і потребує встановлення розширень.

Технології webGL — це основний інструмент програмування 3d графіки. Є можливість створення растрових зображень високої якості, доповнивши їх якісною 3д анімацією з різними ефектами.

Оскільки програми WebGL розробляються у форматі веб-сторінок, вони можуть завантажуватись на різних пристроях: планшетах, мобільних телефонах, ігрових консолях. Коли користувач відкриває сторінку, завантажується 3д текстурована модель. Перегляд доступний у будь-якій точці світу, якщо є мережа і якщо актуальна версія браузера підтримує бібліотеку WebGL.

KLONA – ваш провідник у бізнес-світ майбутнього

Компанія KLONA була рада взяти участь у такому ідейному проекті. Ми віримо, що розроблений нами парк принесе не тільки прибуток від реалізації, але й здійснить мрії багатьох онлайн та офлайн відвідувачів парку.

Якщо ваш бізнес пов’язаний з торгівлею в мережі, коли немає безпосереднього контакту з клієнтом, вам також буде корисно замовити 3д презентацію на сайт. Це дозволить повною мірою розповісти своєму клієнту про переваги продукції.

Студія промислового дизайну та 3d графіки KLONA надасть вам повний спектр послуг найвищої якості в галузі 3d моделювання та 3d візуалізації будь-якої складності.

Вартість розробки 3д презентації проекту залежить від складності та обговорюється в індивідуальному порядку з нашими менеджерами. Більші плани та висока деталізація опрацьовуються більш ретельно та потребують додаткових витрат часу та ресурсів.

Ця робота викликала в тебе бажання попрацювати  зв'язатися проконсультуватися висловити побажання з нами. Напиши: