Ринок продажу навушників зростає щорічно на 0,8%. У глобальному порівнянні більшість доходів генерується в Сполучених Штатах (3 945 млн. Дол. США у 2018 році). Продажі навушників зростають по всіх регіонах.

Як створити навушники, які завоюють популярність серед геймерів? Ми підготували аналіз ринку ігрових гарнітур.

З цільовою аудиторією ігрових навушників і трендами ринку можна ознайомитися тут.

Аналіз лідерів ринку навушників

Хто є лідерами ринку в сфері геймерських навушників? Практично кожен виробник ігрових аксесуарів вважає своїм обов’язком випустити геймерские гарнітури. Однак кращими (за результатами опитувань) є такі компанії:

ігрові навушники Sennheiser

За час свого існування Sennheiser привнесла багато інноваційних ідей в сферу звукообробки. Так, наприклад, їй належить технологія використання кільцевого дифузора на динаміці, що дозволяє уникнути непотрібних вібрацій і сторонніх шумів на високих частотах.

ігрові навушники ASUS
Razer ігрові навушники

Це дозволяє компанії отримувати відомості про своїх навушниках з перших вуст. Тому всі недоліки швидко усуваються. Модельні ряди постійно оновлюються. До того ж фірма не менше пильно підходить до розробки бюджетної лінії, що дозволяє не тільки професіоналам насолоджуватися її продукцією.

геймер в навушниках HyperX

Фірма створює навушники так, щоб ними можна було користуватися не тільки для ігор на професійному рівні, а й просто отримувати насолоду від використання їх у повсякденному житті. Для зручності користувачів враховуються всі фактори: якість, зручність, ціна.

Creative Sound гарнітура для геймерів
Logitech геймерская гарнітура

Аналіз цікавих фішок і колірної гами

Виходячи з первинного візуального аналізу моделей конкурентів, можна виділити такі переваги хороших ігрових навушників:

Аналіз компонентів і складових навушників

Практично всі ігрові гарнітури для підключення до джерела звуку використовують звичайні аудіо кабелі . На кінці дроту таких навушників є або один багатофункціональний 3,5 мм роз’єм, здатний передавати аудіо і голос, або два окремих роз’єму – для звуку і мікрофона. Такі гарнітури можна використовувати з будь-якими ігровими платформами.

дівчина в навушниках грає на приставці

Більше можливостей дають навушники, для підключення яких до ПК використовується USB-порт . За рахунок додаткового харчування ці моделі можуть похвалитися системами об’ємного звуку, активного шумозаглушення мікрофона, світлодіодним підсвічуванням і іншими засобами поліпшують комфорт під час гри. Аналогові моделі навушників з класичним кабельним підключенням можуть комплектуватися невеликими звуковими картами, що підключаються до комп’ютера через USB. Зовнішні звукові карти дозволяють значно розширити функціонал навушників, активувавши об’ємне звучання 5.1 або 7.1. Такі рішення легко піддаються налаштуванню і сумісні з усіма операційними системами.

Моделі, які використовують бездротові технології , Стоять на порядок вище, але дають їх власнику більше можливостей. Перевагами таких гарнітур є ємний акумулятор і радіус дії близько 10 метрів. Крім високого цінника, є ще одна негативна сторона – неможливість використовувати спільно зі стаціонарними консолями. Найчастіше за роботу відповідають радіо-модулі, робота яких вимагає додаткового підключення виносного передавача.

Існують також моделі, в яких для передачі даних використовується Bluetooth . Підключаються такі навушники як підтримуваний в ПК модулю, так і до комплектному USB адаптера.

Конструкція і форм фактор (матеріали) навушників

З огляду на конструктивні особливості навушників, можна виділити 4 основні види:

 1. вкладиші – не найкращий варіант для геймерів, мають деякими недоліками, пов’язаними з довжиною дроту, якістю звучання, звукоізоляцією. До того ж при активному використанні такі навушники часто випадають з вух. Поряд з внутрішньоканальні моделями більш призначені для використання з портативними аудіопристроями (смартфони, планшети, mp3-плеєри).
 2. повнорозмірні навушники – найоптимальніший варіант виконання геймерських гарнітур. Конструкція таких моделей має на увазі мінімальна відстань від динаміка до вуха. Надійна звукоізоляція забезпечується амбушюрами, повністю охоплюють вухо. Більшість повнорозмірних навушників через розміри мають чималою вагою, але це компенсується м’яким оголовьем. Особливості корпусу дозволяють заховати мікрофон в чашу динаміка.
 3. накладні гарнітури – не менше комфортний варіант для тривалого використання. Кріпляться такі моделі навушників безпосередньо на вусі, притискаючись до нього амбушюрами. Звук якісний, завдяки великим динаміків і м’яким амбушюрам. Розміри чашок дозволяють використовувати виносні мікрофони, що кріпляться безпосередньо до чашки навушника. Через особливості кріплення динаміки накладних навушників розташовуються на значній відстані від вуха, відповідно, часто доводиться збільшувати гучність.
 4. внутрішньоканальні навушники – фіксуються безпосередньо в вушному каналі, що дає додаткову звукоізоляцію і більш якісну передачу звуку. При боргом прослуховуванні можуть викликати деякий дискомфорт. Також як і вкладиші, часто оснащуються мікрофоном на кабелі.

Дизайн навушників для геймерів

Зовнішній вигляд навушників часто ігнорується геймерами, адже головне – якість звуку і комфорт. Але існують користувачі, які приділяють велику увагу дизайну свого робочого столу. Деякі виробники залишають дизайн своїх моделей максимально аскетичним , Не додаючи яскравих елементів або незвичайних конструктивних рішень.

дизайн геймерських навушників

Але популярністю серед геймерів користуються гарнітури з настроюваної світлодіодним підсвічуванням . Деякі виробники дають можливість навіть відображати різні анімації і синхронізувати підсвічування різних пристроїв. Зазвичай підсвічування встановлюється на зовнішній стороні чашок або на наголов’я. Підсвічуються як певні елементи, так і просто логотипи виробників. Власники таких навушників можуть змінювати яскравість і колір підсвічування.

При виробництві навушників часто використовується пластик , Але різні механізми (для повороту чашок, регулювання оголовья, складання для транспортування) можуть бути з металу, що підвищує їх надійність. Амбушюри і елементи оголовья покриваються штучною шкірою або аналогічними матеріалами, всередині – м’який матеріал. У виробництві більш дорогих моделей використовується натуральна шкіра.

У дротових моделях гарнітур середня довжина кабелю складає 3 метри . Часто виробники використовують тканинну оплетку, що надає проводу жорсткість і захищає від переломів і перетирання. Але є моделі з досить міцними гумовими проводами, які не поступаються в довговічності.

Існують моделі навушників з призначуваними кнопками. При бажанні можна прив’язувати до них певні дії в іграх. Для моделей ігрових гарнітур з вбудованою світлодіодним підсвічуванням можна задавати різні параметри світіння.

Дужка гарнітури для геймерів

Найважливіші компоненти повнорозмірною геймерской гарнітури можуть трохи відрізнятися зовні, але загальні риси залишаються стандартними. Оголовье, або простіше кажучи – дужка – елемент з’єднує чаші навушників. При виготовленні якісної гарнітури необхідно приділити цьому елементу особливу увагу з огляду на те, що невдало підібраний варіант може викликати дискомфорт аж до головних болів.

З огляду на вагу гарнітури, бажано, щоб в дужки були присутні м’які елементи . Найчастіше виробники роблять наголов’я з тих же матеріалів, що і амбушюри. Іноді наголов’я доповнюється гнучкою тканинної стрічкою, що дозволяє більш точно налаштувати довжину дужки. Не менш важлива присутність в конструкції механізмів, що дозволяють налаштовувати дужку по висоті . Вони повинні забезпечуватися надійними фіксаторами. Якщо мова йде про бездротових моделях, то в корпусах оголовья також містяться акумулятори та передавачі.

Тип чашок гарнітури для геймерів

Найактуальніше клас киберспортівних навушників – повнорозмірні . Вони більш придатні для довгих ігрових сесій, мають кращі технічними показниками і звукоізоляцією. У свою чергу, за типом чашок повнорозмірні навушники діляться на два класи – відкриті і закриті.

Можуть подібні елементи розташовуватися і на дроті навушників у вигляді невеликого пульта з аналогічними функціями. Все це допомагає підлаштовувати параметри навушників, не відволікаючись від гри. Мікрофони зазвичай кріпляться до лівого навушника і бувають двох типів: зовнішні (кріпляться до навушника і в деяких моделях можуть від’єднуватися) і внутрішні (незнімні, при необхідності забираються в корпус).

Характеристики звуку в навушниках для геймерів

Більшість повнорозмірних навушників оснащуються динаміками діаметром 35, 40 або 50 мм. Розмір впливає на багато важливих параметрів – потужність, обсяг і чіткість промальовування звуковий картини. У свою чергу, велика потужність динаміків безпосередньо впливає на гучність вихідного сигналу. Більш потужні моделі ігрових гарнітур мають виражені низькі частоти, на які роблять акцент виробники ігор.

Чутливість гарнітур для геймерів

Параметр, що впливає на гучність звуку, відтвореного навушниками – чутливість. Для ігрової гарнітури оптимальні показники чутливості лежать в проміжку від 90 до 120 Дб . Порівнюючи кілька моделей з динаміками різної потужності, грати голосніше будуть саме ті, чутливість яких вище.

Опір в навушниках

Підсилювачі звуку, незалежно від того, йдеться про ПК або консолі з вбудованою звуковою картою або зовнішньої, мають оптимальний діапазон роботи. Показник, званий опором навушників, необхідний для визначення режиму, в якому підсилювач буде працювати. Прийнято вимірювати цю величину в Омасі, і для якісної гарнітури цей показник дорівнює 32 Ом . Деякі моделі мають опір 40 Ом і вище, для їх роботи може знадобитися додатковий підсилювач звуку.

Амплітудно-частотна характеристика гарнітури

Про якість звуку ігровий гарнітури може багато що сказати графік АЧХ (амплітудно-частотної характеристики). Вивчаючи це питання докладніше, можна побачити, що з технічної точки зору ігрові навушники мають багато спільного зі звичайними.

нелінійні спотворення

Важливо розуміти, що спотворення для різного проміжку відтворюваних частот будуть відрізнятися. Наприклад, якщо мова йде про низьких частотах, то допустимий рівень нелінійних спотворень не повинен перевищувати 10%; якщо говорити про більш широкому діапазоні частот – від 100 до 2000 Гц, то максимально допустимі спотворення не повинні перевищувати 1%.

Шумозаглушення геймерських навушників

Для звукоізоляції і додаткового комфорту використовуються амбушюри. Зазвичай в якості наповнювача використовуються м’які матеріали , Що забезпечують щільне прилягання до вуха. Покриваються амбушюри або щільним тканинним матеріалом, або шкірою або її замінниками. Важливий момент, який слід враховувати – амбушюри повнорозмірних навушників при тривалому застосуванні можуть викликати дискомфорт, пов’язаний з потіння вух. При виготовленні навушників варто враховувати це і підбирати для амбушур м’який дихаючий матеріал .

Мікрофон в навушниках геймера

Незамінна складова будь-якої гарнітури – мікрофон, що забезпечує безперебійний зв’язок з колегами по чату і спілкування в VoIP додатках.

Людський голос звучить на частоті 300-3000 Гц. З огляду на різні спотворення, присутність сторонніх шумів і індивідуальні особливості кожного користувача, бажана присутність мікрофона з верхньою межею не менше 14000 Гц. Оптимальніше всього мікрофони, що працюють в діапазоні 100-15000 Гц.

навушники з мікрофоном

Велика частина повнорозмірних гарнітур мають незнімними мікрофонами. Для комфорту при необхідності такі мікрофони можна або заховати в корпус гарнітури, або просто підняти вгору. Схожим принципом мають навушники зі знімними мікрофонами. Кріпляться до навушників вони зазвичай за допомогою спеціально розроблених виробником роз’ємів. Бувають моделі, в яких для підключення використовується звичайний аудіо-коннектор 2,5 або 3,5 мм . Такий варіант більш практичний: при поломці мікрофон легко замінити на будь-який інший з аналогічним варіантом підключення, а для прогулянок з навушниками або довгих подорожей мікрофон легко від’єднати від корпусу.

Не менш важлива деталь – шумозаглушення . Моделі, що підключаються до джерел звуку за допомогою класичних аудіокабелів, мають пасивним шумозаглушенням , Що не вимагає додаткового живлення. Працює така система не завжди надійно, бувають випадки, коли замість фільтрації небажаних шумів вони навпаки посилюються, викликаючи дискомфорт у співрозмовника.

Навушники, що підключаються за допомогою USB-кабелю або використовують бездротові системи, часто оснащуються системою активного шумозаглушення . Її робота полягає в програмній фільтрації вхідного звуку і відсіканні зайвих звуків. Виготовлення таких моделей значно дорожче.

Висновки по навушників для геймерів

З усього перерахованого вище можна уявити собі ідеальну модель навушників. Отже, якісна ігрова комп’ютерна гарнітура з мікрофоном повинна володіти:

Використання цікавих інженерних рішень в ПРОМДИЗАЙН навушників

Геймерські навушники популярних виробників мають масу значущих особливостей, таких як:

Окремо зазначимо, що користувачам, які люблять атмосферні гри, подобається можливість активування об’ємного звуку в навушниках. Зрозуміло, що дана система реалізована програмно. Оскільки основна частина з обробки звуку в таких випадках відбувається безпосередньо на ПК за допомогою систем DTS і Dolby, працювати така система може тільки на деяких моделях гарнітур, підключаються по USB або бездротового зв’язку . Але на виході геймер отримує звук в форматі 7.1, що вкрай зручно не тільки в іграх, але і при перегляді фільмів. Деякі моделі аналогових гарнітур комплектуються невеликими звуковими картами . Такі рішення є у багатьох виробників ігрових аксесуарів.

Розробка нових фішок для сегмента ринку

Кожен геймер підбирає гарнітуру за показниками комфорту. Тому передові бренди звертають увагу, в першу чергу, на грамотну конструкцію пристрою , Щоб при вірно створених точках опори навушники сиділи приємно і легко.

Другий важливий аспект, який впливає на дизайн – це якість збірки . Воно передбачає міцність конструкції і її надійність в критичних місцях: ніяких скрипів, люфтів, хитань і т.п.

дизайн корпусу навушників

Інтернет-опитування користувачів показали, що для них дизайн виробу не є найважливішим параметром. Але класичним стилем для ігрової гарнітури все-таки вибирають з’єднання агресивних, загострених конструкцій з яскравою палітрою кольорів: червоний, оранжевий, салатовий, блакитний. Популярністю серед частини геймерів користуються гарнітури зі світлодіодним підсвічуванням , Зазвичай підсвічування встановлюється на зовнішній стороні чашок або на наголов’я. Підсвічуються або певні елементи або логотипи виробників. Як правило, власники таких навушників можуть змінювати яскравість і колір підсвічування.

Деякі виробники роблять свій дизайн максимально аскетичним, не додаючи яскравих елементів або конструктивних рішень.

Кольорові рішення в ПРОМДИЗАЙН

На сьогоднішній день на ринку існують гарнітури на будь-який смак. Лаконічні з округлими графітовими чашками або укладені в корпус з ламаними лініями, гострими кутами, що світяться вставками та іншими агресивними елементами. Нижче продемонстровані приклади вдалих дизайнерських рішень.

Приклад агресивного дизайну демонструє гарнітура об’ємного звучання Mad Catz FREQТЕ 7.1. «Котяче» походження підкреслює імітація слідів пазурів на чашках.

Корпус навушників Mad Catz FREQТЕ 7.1.

Відгуки користувачів кажуть про зручність розміщення кнопок навігації на самих навушниках, а не на шнурі.

навушники з кнопками на корпусі

Для кращого шумозаглушення рекомендується робити чашки великими і глибокими, щоб користувач не відчував дискомфорту від зіткнення динаміків з вухами.

геймерские навушники з високим шумопоглинання

Деякі компанії використовують підсвічування і в оформленні мікрофона, але таке рішення не дуже подобається користувачам (по аналітиці відгуків онлайн-магазинів)

Вдалий промдизайн ігровий гарнітури

 1. Геймерські навушники Astro A50.
Astro A50
 1. Гарнітура Turtle Beach Stealth 700
Turtle Beach Stealth 700
 1. Навушники Logitech G433 .
Навушники Logitech G433
 1. HyperX Stinger
HyperX Stinger навушники
 1. Razer Mano’war 7.1 гранітура.
Razer Mano'war 7.1 гарнітура.
 1. Logitech G533 гарнітура.
Logitech G533 гарнітура.
 1. Навушники для геймерів Hyperx Cloud Alpha.
Hyperx Cloud Alpha для геймерів
 1. SteelSeries Siberia 650 гарнітура.
SteelSeries Siberia 650 гарнітура
 1. Навушники SteelSeries Arctis 7.
Навушники SteelSeries Arctis 7

В ході дослідження, ми встановили, що топові бренди дбають про якість звучання гарнітури і її зручність для користувача. Більшість компаній вибирають для своїх продуктів агресивний, яскравий, «ламаний» дизайн.

Менша кількість брендів за краще лаконічне оформлення з акцентуванням на логотипі. Опитування користувачів показали, що дизайн гарнітури для них не на першому місці. Проте, грамотно розроблений зовнішній вигляд може стати обличчям бренду і його ідентифікує елементом, тому при створенні оформлення або редизайн важливо приділити увагу унікальним елементам, наприклад, виділитися за рахунок логотипу або особливостей підсвічування.

Висновки

Аналіз конкурентів і відгуків користувачів дав зрозуміти, що для цільової аудиторії важливі: якість, комфорт і міцність. В унікальні пріоритети геймерських навушників виділимо: якісне шумозаглушення, знімну конструкцію мікрофона і хорошу звукоізоляцію . Ціна для нашої ЦА вторинна, на першому місці – параметри звуку, які впливають на продуктивність і показники ігрового процесу. Тому виробникові важливо вдосконалювати звук і ергономіку.

концепції дизайну залежать від позиціонування бренду, як більш універсального, що передбачає стримане оформлення, або виключно ігрового, що передбачає проходження яскравим і агресивним тенденціям в дизайні геймерской гарнітури.

Замовити розробку гарнітури для геймерів можна в KLONA.

Получай больше эксклюзивной информации на свой e-mail

Спасибо!

Перейдите на указанный email чтобы подтвердить подписку