Удосконалення продукції або створення нових приладів потребує професійного підходу до розробки меню сенсорного керування .
Саме сенсорний екран більшою мірою є ознакою досконалості гаджетів, пропонуючи максимально зручну та логічну взаємодію. І, природно, саме дизайн touch screen меню заслуговує на особливу увагу.
Проектування інтерфейсу користувача при цьому – історія не про красиві шрифти і яскраві візуальні елементи. Вірніше, цей аспект має дещо другорядне значення. Навіть найкрутіший гаджет із незрозумілим або перевантаженим меню змусить споживача робити зайві кроки і цим лише зіграє на руку конкурентам .
Тому на першому місці при розробці дизайну меню тачскріна стоїть аналітична робота .
Для створення оптимальної структури сенсорного екрану приладів потрібно ретельно вивчити цільову аудиторію , дізнатися про її запити та особливості взаємодії з продуктом, передбачити варіанти та сценарії досягнення поставлених цілей.
Підготовка UI/UX-дизайну меню – це визначення розташування головних та другорядних елементів, порядку відкриття екранів та кількості дотиків до сенсорної панелі для проходження потрібного шляху до вирішення задачі. У цьому запорука зручної роботи з пристроєм для максимального використання його функціоналу, і, як результат, висока користувальницька оцінка та затребуваність на ринку .
Візуал у розробці дизайну меню також максимально важливий і повинен працювати на ті самі цілі – за допомогою контрастів, колірних та візуальних акцентів, ярликів та інших способів оформлення виділяти головні та другорядні елементи , вказувати логічний ланцюжок дій, допомагати в отриманні результату найкоротшим шляхом.
Дизайн меню сенсора – головні аспекти вибору
Залежно від пристрою дизайн сенсорного екрана матиме свої особливості . Сьогодні тачскрін управління зустрічається крім IT-продукції (планшети, телефони, ноутбуки, ПК, ігрові консолі) майже у всій сучасних приладах (банківські термінали, інформаційні стенди, бортові та автомобільні панелі управління, системи контролю у торгівлі, промисловості та медичній апаратурі, побутова техніка – плити, духові шафи, мікрохвильові печі, посудомийні машини, кава апарати, телевізори тощо) .) і особливо у новинках ринку.
Безумовно дизайн меню сенсора телефону та дизайн меню банківського автомата або дизайн сенсорного управління медичним обладнанням багато в чому відрізнятимуться :
- структурою;
- розміром ярликів, іконок та шрифтів;
- дизайн і т.д.
В інтернеті можна знайти багато шаблонів меню тачскринів. АЛЕ! Хороший комерційний результат дасть лише індивідуальний підхід до розробки архітектури навігації та дизайну інтерфейсу.
При створенні меню сенсорної панелі потрібно обов’язково враховувати такі аспекти :
– які завдання може вирішувати пристрій ( навіщо зроблено);
– хто користуватиметься цим пристроєм ( для кого зроблено);
– як запропонувати найзрозуміліший і найшвидший шлях від початку взаємодії до отримання результату.
Від правильного проектування сенсорного меню залежить ефективність подачі інформації та повнота використання всього спектра функцій.
Розробка дизайну меню тачскрин – етапи
Робота над дизайном інтерфейсу меню включає:
- Вивчення функціоналу приладу.
- Аналіз роботи конкурентів .
- Вивчення та аналіз ЦА та user experience .
- Розробка ієрархії меню та структури взаємодії – покрокова навігація від початку роботи до вирішення всіх можливих завдань.
- Увага елементам статусу та збою системи.
- Повторне тестування на зручність для користувачів.
Ідеальне сенсорне меню в результаті – це розумне співвідношення максимальної ефективності та стильної реалізації.
UX/UI дизайн у розробці тачскрин меню
Зручна навігація сенсорних панелей приладів повинна створюватися з урахуванням усіх UX/UI аспектів :
1. Головне – ефективність. Вивчення всього функціоналу пристрою допоможе зрозуміти цілі використання і кінцевий пункт користувача під час експлуатації.
2. Інтуїтивна зрозумілість та логічність навігації. Професійний аналіз цільової аудиторії дозволить розробити оптимальні маршрути взаємодії з приладом, що скорочує до мінімуму кількість кроків до досягнення результату.
3. Правильні пріоритети та акценти . Вміння визначати ключові моменти взаємодії призведе до розумної ієрархії меню, побудує структуру, яка допомагатиме користувачеві, а не відволікатиме його зайвими діями та можливостями.
4. Продумана адаптивність. Використання сучасних програм та професійний підхід на етапі IT-розробки меню забезпечить зручну логіку, розроблену під кожен пристрій – від широкомасштабних моніторів до планшетів, годинників та мініатюрних гаджетів.
5. Унікальність інтерфейсу . Ефективне сенсорне меню – це також яскравість та впізнаваність дизайну, додавання особливих фішок, що відрізняють товар.
Бажаєте унікальний і справді корисний продукт саме для вашої цільової аудиторії? Просто замовте розробку дизайну меню тачскрин на сайті компанії КЛОНА !
Розробка дизайну сенсорного меню – секрети
Які б круті ідеї тачскрин навігації ви не придумали, насамперед потрібно пам’ятати про зручність користувача (при цьому для конкретного користувача – з вашої цільової аудиторії). Нечітка навігація, перевантажений екран, незручне розташування – все це здатне зіграти злий жарт навіть з навороченими технічними розробками, відштовхуючи покупця вже на етапі першого знайомства.
Поради розробки ефективного тачскрин меню:
1) Не намагайтеся показати ВСЕ і ВІДРАЗУ . Мега-меню перевантажують сприйняття. Навчіться визначати основне , вибудовуючи логічний ланцюжок взаємозв’язку споживача з вашим приладом.
2) ОБОВ’ЯЗКОВО давайте шанс користувачеві самому вибрати шлях, знайти потрібний елемент, скасувати або змінити своє рішення – достатньо додати пункти ПОВЕРНЕННЯ, НА ГОЛОВНУ (HOME) та за необхідності вікно пошуку на кожну сторінку.
3) Продумайте ПОРЯДОК позицій навігації , виводячи потрібні переходи на перші та останні позиції .
4) Розумно використовуйте ПРОКРУТКУ елементів , закріпивши попередньо меню для підтримки постійної взаємодії .
5) Зробіть меню максимально зрозумілим – кожен елемент повинен інформувати користувача про майбутню дію. Для цього, крім написів, можна використовувати загальноприйняті або унікальні значки, картинки, ярлики.
Особливості розробки інтерфейсу для сенсорних пристроїв
Коли розмір має значення
Існує спеціальний стандарт ISO 9241-9, який визначає розмір мети зіткнення. Він становить 22 мм або 95 перцентилів – дорівнює ширині фаланги нігтя пальця чоловіка. При цьому тут мають на увазі середній або вказівний палець, а на практиці багато хто керує мобільними пристроями за допомогою великих пальців.
У будь-якому випадку пальці у всіх різні і неможливо розробити розмір кнопок, який би був універсальним для всіх за цим принципом.
Тому для роботи сенсорного екрану враховується лише контакт центроїду – геометричного центру подушечки пальця.
В результаті повертаємося до вихідної тези – великі кнопки зручні, але без фанатизму. Занадто велика кнопка може викликати сумніви щодо клікабельності, а це вже негативний досвід користувача та втрачений час на взаємодію.
Три головні моменти у проектуванні цілей торкання
Розробляючи інтерфейс сенсорних кнопок потрібно спиратися на три кити:
- видимі цілі;
- цілі торкання;
- перетин контактних зон.
Видима мета (те, що бачимо) представлена зазвичай як графічного елемента , значка, текстової посилання. Вона повинна привертати увагу та запрошувати до взаємодії . Ярлики повинні бути чіткими, простими у розумінні та відповідати на запити користувача.
Цей елемент повинен бути активним і мати всю клікабельну область , включаючи рамки, роздільники, покажчики.
Ціль торкання (точка взаємодії) – це безпосередня область екрана , яка забезпечує певну дію при натисканні на неї. Всі торкання поза цільовою зоною не активують потрібну дію.
При цьому зовнішнє оформлення цієї зони формує у користувача відповідне сприйняття її меж та розмірів.
Повертаючись до вищесказаного – якщо користувач може подумати, що активна вся осередок, а не тільки напис у центрі неї, – зробіть клікабельною весь осередок.
Перетин зон торкання – це помилка , яка може призвести до серйозних наслідків . Адже замість активації однієї мети, користувач може запустити протилежну дію.
Найпростіший приклад – заміна однієї літери в телефоні на іншу, розташовану поряд і має спільну зону перетину. Тут помилка не така велика, але в небезпечному сусідстві можуть бути і досить важливі функції.
Оптимальною вважається міжцентрова відстань не менше 10-8 мм .
До речі, потрібно передбачити , що може статися, коли користувач все ж таки промахнеться за метою , – для цього повинна обов’язково бути опція скасування або подвійний захист із запитом підтвердження (у разі високої ціни помилки).
Жести та рухи в меню сенсорного управління
Якщо ваш гаджет підходить для молодшої цільової аудиторії – з-поміж просунутих користувачів – тоді можна заморочитися і різними альтернативними способами активації дії або елементів навігації.
Наразі використовуються свайпи для масштабування, утримування, прокручування або подвійний тап для конкретних дій.
Ці способи суттєво економлять час вирішення завдання та забезпечують тактильний контроль управління. Деякі з них вже стали впізнаваними (для лайків у соцмережах і т.д.), але до їх використання все ж таки варто ставитися з обережністю – враховуючи особливості функціоналу, дизайну приладу та, найголовніше, портрета цільової аудиторії .
Наші завдання та цілі при розробці дизайну меню сенсорного приладу
Головне завдання при створенні тачскрин меню – привернути увагу користувача , вказавши в чому саме унікальність гаджета та які можливості він приховує
Чому розробку меню потрібно довірити KLONA
- 13 років досвіду роботи на ринку ( дивитися портфоліо )
- міжнародний статус компанії, членство у групі koloro.group
- експертна ТОП-команда , що працює над проектом від А до Я
- короткі терміни виконання замовлень (за рахунок наявності висококваліфікованих спеціалістів у кожній області)
- контроль розробки на всіх етапах
- повна взаємодія із замовником
Ви отримуєте:
- комплексний підхід;
- гарантії швидкого виходу ринку;
- економію витрат (всі спеціалісти в одній команді);
- успішний розвиток бізнесу за рахунок нового (удосконаленого) дизайну меню.
Зв’яжіться з нами зараз , і ми розробимо сенсорне меню для вашого винаходу – найзрозуміліше, зручне, стильне та функціональне!