Що таке DApps? Як розробка DApps може змінити світ?

DApps або децентралізовані програми – нове перспективне явище у світі криптовалют. Але що вони означають майбутнього технологічної промисловості? Чи зможе розробка dapps змінити світ, як Facebook або Twitter, перетворивши вас на мільярдера , чи це просто примха, якій не судилося статися? Відповіді вас здивують!

Що таке DApp?

Що таке DApps?

DApp – це абревіатура від Decentralized Application (децентралізована програма). Dapps – це програми, які працюють у децентралізованій одноранговій мережі, що означає відсутність єдиної точки контролю чи збоїв. Також, будь-який dapp має відповідати наступним критеріям :

 • Відкритий вихідний код – програмний код програми доступний для всіх
 • Децентралізація – застосування криптографічної технології, порівнянної з блокчейном
 • Мотивація – додаток використовують крипто-токени / цифрові активи для стимуляції користувачів
 • Алгоритм – створює токени і має вбудований механізм консенсусу

Якщо ви шукаєте команди-професіоналів, які зможуть втілити ваші ідеї в реальність, ви можете замовити розробку dapp у нас прямо зараз! Наші фахівці мають великий досвід розробки децентралізованих додатків. Ще ніколи не було так просто розробити dapp, як з нами.

У цій статті ви дізнаєтеся, які переваги надає розробка DApps, який принцип роботи децентралізованих додатків і в яких сферах вони застосовуються, а також зрозумієте, як самостійно розробити DApps.

Чому розробка DApps така корисна?

Переваги DApps

DApps – це майбутнє розробки додатків. Вони пропонують унікальний набір функцій , які можуть допомогти бізнесу та підприємцям втілити свої ідеї в життя. Розробка dapps настільки корисна, тому що має низку характеристик:

 • Стійкість до цензури : Децентралізована програма стійка до цензури, оскільки ним керує мережа комп’ютерів, а не один центральний сервер.
 • Нульовий час простою : DApps завжди доступні і ніколи не відчувають простоїв.
 • На основі блокчейну : DApps створюються на основі блокчейн і покладаються на технологію, що лежить в їх основі, для забезпечення безпеки і прозорості.
 • Відкритий вихідний код : Код усіх DApps знаходиться у відкритому доступі для всіх бажаючих, що гарантує, що ніхто не втручається у його роботу.

Крім цього, існують різноманітні фреймворки. Вони дозволять підприємцям, які хочуть створити dapp, розробити програми на основі блокчейну з нуля лише за кілька хвилин.

Як працюють dapps?

Як працюють DApps?

Dapp – це поєднання зовнішнього інтерфейсу користувача і внутрішнього смарт-контракту . Зовнішній інтерфейс – це те, що люди бачать і з чим взаємодіють; внутрішній смарт-контракт управляє всією логікою, що лежить у його основі.

Децентралізовані програми часто випускаються на блокчейнах Ethereum або Binance Smart Chain. Давайте розглянемо, як працюють dapps на блокчейні Ethereum .

Архітектура dapps

Архітектура dapps включає кілька компонентів :

 • Блокчейн Ethereum;
 • Смарт-контракти;
 • Віртуальна машина Ethereum (EVM);
 • Зовнішній інтерфейс користувача.

Нижче ви можете побачити як саме влаштована архітектура DApp:

Архітектура DApp

Блокчейн Ethereum – це децентралізована, загальнодоступна бухгалтерська книга, в якій зберігаються транзакції та дані . Тисячі комп’ютерів по всьому світу запускають програмне забезпечення , яке перевіряє та обробляє ці дані .

Смарт-контракти – це набір даних , які виконуються на блокчейні Ethereum . Вони написані на мовах високого рівня, таких як Solidity та Vyper .

Віртуальна машина Ethereum (EVM) – це загальна обчислювальна машина , яка відповідає за реалізацію логіки, вказаної в смарт-контрактах , та обробку змін стану, що виникають у мережі Ethereum .

Front-end – це складова DApps, яка помітна користувачам і з якою вони здатні взаємодіяти. Front-end також забезпечує взаємодію Космосу з логікою програми, заданої в смарт-контрактах .

Зв’язок між front-end та смарт-контрактом на Ethereum

Для ефективної роботи dapps необхідний зв’язок між front-end та смарт-контрактами на Ethereum. Однак мережа Ethereum складається з безлічі вузлів , розподілених за децентралізованою системою. Кожен вузол зберігає копію всіх смарт-контрактів та пов’язаних із ними даних, а також стан віртуальної машини, в якій працює кожен смарт-контракт.

Щоб взаємодіяти з блокчейном, необхідно підключитись до вузла . Вузол відправляє запит на транзакцію, щоб продати її на віртуальній машині Ethereum (EVM). Майнери реєструють транзакцію та поширюють отриману зміну стану серед інших вузлів мережі. Передача транзакції може відбуватися двома способами :

 1. Самостійно шляхом налаштування програмного забезпечення, яке працює на вузлі блокчейна Ethereum;
 2. Сторонніми сервісами .

Сторонні служби можуть запропонувати допомогу у створенні, налаштуванні та забезпеченні вузлів .

Навіщо використовувати сторонні послуги?

Сторонні послуги можуть використовуватися для забезпечення різних функцій блокчейну без необхідності запуску повноцінного вузла. Встановлення нового вузла Ethereum на сервері може зайняти багато часу та грошей , а також у міру масштабування DApp кількість вузлів постійно збільшуватиметься .

Вузли , до яких підключається користувач для роботи в блокчейні, часто називають ” провайдерами “.

Провайдери архітектури DApp

Провайдер Ethereum здійснює стандарт JSON-RPC . Це створює загальний набір інструментів, що дозволяє front-end взаємодіяти з блокчейном.

Після того, як ви підключилися до блокчейну за допомогою провайдера, ви можете обробити стан, що знаходиться в блокчейні.

Але якщо вам потрібно внести запис до протоколу стану перед тим як надіслати транзакцію, вам потрібно виконати ще одну умову – ” підписати ” транзакцію з використанням закритого ключа .

Щоразу, коли front-end вимагає від користувача підписання , він зв’язується з Metamask . Тут Metamask виконує функцію особи, що підписує .

Роль Metamask в архітектурі DApp

Роль Metamask в архітектурі Dapp:

Щоб підключитися до мережі Etherium, нам потрібне спеціальне розширення для браузера, яким є Metamask . Metamask дозволяє прив’язати блокчейн до свого персонального рахунку.

Приватні ключі користувача розміщуються Metamask у браузері , і коли він хоче зробити транзакцію, йому потрібно “підписати” її з використанням цього ключа.

Metamask виступає і як провайдер, і як особа, що підписує.

Metamask в DApp

Блокчейн Ethereum є одним із прикладів платформи , яка дозволяє розробити dapps . Існують також інші приклади, як:

 • Solana
 • EOS
 • Tron
 • BNBChain
 • Polygon

На сьогоднішній день, є безліч областей, в яких використовується dapps, а є і такі, які поки що залишаються лише ідеями, які чекають свого розвитку.

Які типи DApp є?

Які типи DApp є?

Сфери застосування DApps ширші, ніж практично в будь-якої іншої програми. Блокчейн використовується в різних галузях, наприклад децентралізовані фінанси або ігрова індустрія, і в кожній з них є свої специфічні потреби.

Давайте розглянемо найперспективніші типи DApps.

DApps у DeFi

DApps у DeFi

DeFi – це децентралізована фінансова система, яка використовує dapps для надання користувачам доступу до фінансових послуг.
Основна мета DApps в DeFi – надати альтернативу централізованим системам . Це означає, що багато DApp розроблено спеціально для використання в екосистемі DeFi , надаючи користувачам більше можливостей для керування своїми фінансами. Наприклад, фінансова платформа Uniswap дозволяє користувачам торгувати криптовалютами без участі централізованої третьої сторони .

DApps у GameFi

DApps у GameFi

Використання DApps у GameFi дозволяє додати до ігор новий рівень інтерактивності, який раніше був неможливим.

Ви можете використовувати dapp , щоб дати гравцям можливість створювати свої власні віртуальні середовища , а потім взаємодіяти з ними. DApps також можна використовувати як альтернативну платіжну систему для внутрішньоігрових покупок , дозволяючи гравцям оплачувати віртуальні активи криптовалютами замість реальних грошей .
Наприклад, онлайн-відеогра Axie Infinity дозволяє своїм гравцям купувати цифрових вихованців , званих Осями, та використовувати їх для битв, досліджень та розмноження з іншими Осями.

Як самостійно розробити DApp?

Як розробити DApp?

Світ блокчейну створює величезну кількість нових можливостей для бізнесу. Якщо ви прагнете більшої прозорості, безпеки та ефективності, розробка DApp обов’язково привернуть вашу увагу.

Створення децентралізованих додатків значно відрізняється від розробки інших програм користувача, тому давайте розглянемо основні етапи розробки DApps нижче.

Визначити проблему

По-перше, необхідно визначити проблему , яку вам потрібно вирішити , або, іншими словами, сценарій використання вашого майбутнього DApp . Почніть з опису труднощів, з якими ви стикаєтеся, і оціните, чи може децентралізована програма допомогти у їх вирішенні.

Чи бажаєте ви виключити третіх осіб зі своїх транзакцій? Чи, можливо, ви хочете поширювати інформацію та послуги далеко від центрального місця? У будь-якому випадку, перший крок – з’ясувати, яку проблему може вирішити для вас DApp.

Створити Proof of Concept

Proof of Concept (PoC) – це процес перевірки того, що ідея має потенціал у реальній ситуації. Його мета полягає в тому, щоб визначити, чи здійснимо проект і чи функціонуватиме він відповідно до плану.

В цілому, це допоможе вам протестувати DApp з мінімальними ресурсами, перш ніж витрачати багато часу та грошей на процес розробки децентралізованої програми. Поставтеся до цього кроку серйозно, оскільки він може допомогти вам визначити больові точки та області покращення.

Вибрати платформу DLT

Якщо ваш PoC пройшов успішно , настав час задуматися про реалізацію проекту . Оскільки є різні платформи для того, щоб розробити DApp, вам необхідно визначити, яка з них підійде вам найкраще.

В даний час Ethereum , ймовірно, є найбільш підходящим варіантом завдяки своїм можливостям смарт-контрактів. Однак обов’язково проведіть власне дослідження, щоб вибрати те, що підходить саме вам.

Розробити та тестувати DApp

Після вибору платформи DLT можна приступати до розробки та тестування децентралізованої програми . Незалежно від того, чи зверніться ви до послуг з розробки програм на замовлення або створіть програму силами власної команди, переконайтеся, що DApp проходить ретельне тестування.

Запустити свій DApp

Нарешті, після тестування ваш DApp готовий до запуску! Внести зміни після розгортання програми дуже складно, тому не поспішайте з цим процесом.

Запуск програми – це найважливіший етап розробки DApp, тому підходите до нього з усією відповідальністю.
Ми розглянули основні етапи розробки dapps. Незалежно від того, новачок ви або експерт, ви можете використовувати цей підхід для того, щоб створити децентралізовану програму самостійно , скориставшись унікальними можливостями блокчейну.

Висновок: чи є майбутнє у DApps?

Майбутнє DApps

Dapps постійно вдосконалюються і невдовзі зможуть надати своїм користувачам можливості та функції , які раніше були недоступні в інших програмах . Однак, майбутнє децентралізованих додатків (dapps) залежить від кількох важливих факторів :

 • По-перше, вони повинні бути здатні ефективно масштабуватися , щоб підтримувати велику кількість користувачів .
 • По-друге, вони повинні бути безпечнішими , ніж їх централізовані аналоги, які вразливі для злому та інших проблем безпеки.
 • По-третє, вони повинні бути здатні забезпечити досвід користувача , що перевищує той, який пропонують централізовані програми, такі як Facebook і Google.

У найближчому майбутньому розробка dapps вийде на новий рівень . Dapps зможуть зробити всі три речі, і запропонувати покращений досвід користувача за конкурентоспроможною ціною в порівнянні з існуючими рішеннями від традиційних компаній.

Замовте розробку dapp у нас сьогодні! Підприємці з усього світу полюють за найкращими фахівцями з цієї галузі. Ми саме ті, кого ви шукаєте! Тисячі наших клієнтів по всьому світу вже насолоджуються нашою роботою – почніть і ви! Щоб дізнатися більше про розробку dapp, залиште свої контактні дані і ми зв’яжемося з вами найближчим часом.