3D-сканування під 3D-друк

Технології тривимірного друку, як правило, побудовані на пошаровому нарощуванні полімерів, але це не єдиний спосіб друку на 3д-принтері.

3D технології давно стали масовим явищем та невід’ємною частиною нашого життя. 3d друк та 3d сканування мають великий попит і сьогодні доступні кожному. Створення та друк 3d моделей стало обов’язковим елементом виробничих процесів.

3d сканування об’єктів дозволяє отримати 3д-модель особливо великих, складних форм або важкодоступних об’єктів. В результаті ви маєте високоточну 3d-модель за короткий термін. Компанія KLONA протягом багаторічної практики накопичила чималий досвід роботи з різного роду 3D сканерами. Від вас потрібна лише постановка завдання, решту ми зробимо за вас. 3D сканування та 3D друк – це справа нашого життя, і ми гарантуємо результат кожного виконаного проекту!

3D друк

Це процес створення об’ємного деталізованого виробу шляхом перетворення в реальний об’єкт графічного 3d-зображення. Для отримання об’ємної моделі використовує як правило 3d-сканер або створюють 3д-форму.

3D принтер

Пристрій, на якому реалізується 3d-друк із застосуванням різних матеріалів, таких як: пластик, силікон, акрил, бетон, гідрогель, гіпс, волокна, папір, нейлон, кам’яна або полімерна крихта, метал і т.д. Саме за допомогою професійного 3d-принтера, що має практично безмежні можливості та високу якість друку, створюється потрібна 3d-модель виробу!

Технології тривимірного друку, як правило, побудовані на пошаровому нарощуванні полімерів, але це не єдиний спосіб друку на 3д-принтері.

СПОСОБИ 3D ДРУКУ

Лазерне спікання порошків.

Друк здійснюється за допомогою спеціального порошку, який поставляється в принтер і розподіляється по всій друкарській поверхні за допомогою валу, що обертається. Зайві матеріали, що залишилися в процесі друку, принтер видаляє самостійно і застосовує їх при нанесенні шару. Цей спосіб забезпечує високу точність друку, але не гладку поверхню готового виробу, для якої потрібна обов’язкова постачання.

Стереолітографія.

Найпоширеніший спосіб 3d-друку, заснований на взаємодії лазерного променя та фотополімерної смоли. У тих місцях, де промінь та смола контактують, відбувається затвердіння складу, після чого наноситься ще один шар фотополімеру тощо. Залишки невикористаного матеріалу принтер самостійно прибирає та використовує їх у нанесенні наступного шару.

Склеювання порошків.

При цьому способі на головку принтера поставляється клей на водній основі та крохмально-целюлозний порошок. Порошок зв’язується клеєм і так формуються контури моделі. Пустоти виробу згодом завиваються рідким воском, що надає об’єкту додаткової міцності.

Струмене моделювання.

Для цього виду друку використовується віск як підтримуючий матеріал, а в якості моделюючих матеріалів можуть використовуватися різні склади. Як правило, такі матеріали мають властивості та особливості схожі з конструктивними термопластами. Процес друку заснований на принципі одночасного нанесення моделюючого та підтримуючого матеріалів, у результаті відбувається фотополімеризація та подальше механічне вирівнювання. Струменеве моделювання підходить для створення твердих та м’яких виробів.

  • Створення прототипу нового продукту, необхідного для презентації замовнику;
  • Виготовлення деталі механізму, у разі поломки чи втрати деталі будь-якого виду пристроїв, за допомогою 3d-сканера та технологій тривимірного друку можна легко відтворити потрібну деталь;
  • Друк елементів декоративного оздоблення;
  • Роздруківка презентаційного макету;
  • Розробка ювелірних виробів та біжутерії тощо.

Наша компанія KLONA допоможе вам створити потрібний об’ємний виріб будь-яким із перерахованих вище способів 3D-друку. Крім того, ми підберемо вам якісні матеріали і максимально вигідний спосіб друку для вирішення конкретно вашого завдання. Друк 3d моделей – один з головних напрямів нашої діяльності, і ми відповідаємо за якісні результати кожного проекту.

3D сканування
3D сканування
3D сканування
3D сканування

ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЙ 3D-ДРУКУ:

3D СКАНУВАННЯ

Одним із способів створення та побудови 3д-моделі є 3d-сканування. Наявність 3д-сканера дозволяє побудувати 3d-модель без використання професійних програм по роботі з графікою, значно прискорює процес і робить його набагато простіше.

Лазерні 3д-сканери будують 3д-моделі на основі аналізу фізичного об’єкта. 3d сканування об’єктів дозволяє відтворити якісно та швидко максимально точну модель. Проте сканування 3d має здійснюватися під керівництвом та контролем професійного інженера. Результати сканування, які все одно матимуть якусь похибку, згодом редагуються в спеціальних графічних програмах, тобто допрацьовуються на етапі 3d моделювання. Після цього можна приступати безпосередньо до 3д друку.

Компанія KLONA здійснює послуги 3d-сканування. Технічний арсенал нашої компанії зібрав 3д сканери для роботи з різними фізичними об’єктами, всіх типів і розмірів.

Будь-який 3д-сканер працює на основі принципу стереогляду. Сканер як людське око може виміряти розміри фізичного об’єкта та відстань до нього.

Тривимірне сканування здійснюється такими способами:

Контактний

3d сканер, якому необхідно створити безпосередній контакт із фізичним об’єктом для здійснення процесу сканування.

Безконтактний

3d сканування об’єктів не вимагає створення безпосереднього контакту з фізичним об’єктом, що дає можливість проводити сканування 3d для важкодоступних і великих за розмірами об’єктів – ювелірних виробів, архітектурних споруд та пам’яток культури.

Безконтактний 3d сканер буває двох різновидів:
– активний безконтактний 3d сканер – використовує лазерний промінь чи світловий. Коли промінь відбивається від поверхні об’єкта, за даними відображення сканер здійснює побудову моделі.
– пасивний безконтактний 3d сканер – цей вид пристрою бере за основу побудови моделі вже існуюче відображення фізичного об’єкта, як правило, сонячне світло.

Переваги 3D сканування:

1. Висока точність одержуваної моделі – 3d сканування об’єктів дозволяє відтворити навіть найдрібніші та найменші деталі об’єкта;
2. Висока швидкість – сканування 3d здійснюється за лічені хвилини;
3. Мобільність – 3d сканер може бути розміщений під різними кутами, що допомагає без проблем провести процес сканування особливо великих розмірів;
4. Проста застосування;
5. Не вимагають створення спеціального освітлення;
6. Чи не шкодить фізичному об’єкту.

Компанія KLONA надає послуги 3d сканування та здійснює якісний друк на 3d принтері моделей будь-якої складності. Крім того, ми надамо вам допомогу у створенні прототипу на основі 3д моделі об’єкта та виготовимо пробну серію виробів!

Якщо ваш задум здається вам недосяжним, то повірте це не так! Сучасні 3D технології дають виробникам стільки можливостей, скільки вони навіть не можуть використовувати на практиці. Як казав Бенджамін Франклін – велика людина, яка подарувала світові громовідвід, біфокальні окуляри, скляну гармоніку та багато іншого: “Так само як ми насолоджуємося перевагами, дарованими нам винаходами інших, ми повинні радіти можливості служити іншим тим самим. Будь-який наш винахід має бути відкрито та безоплатно”. Тому насолоджуйтесь дарованими вам перевагами та можливостями, та використовуйте їх для реалізації своїх ідей!

Зв’язатися з нами:

hello@klona.ua

+380443388802

+447445536631