FDM-друк

Швидкість друку із пластику на 3D-принтері з технологією FDM-друку становить 30 - 150 мм / с. Термін виготовлення самого виробу залежить від необхідності проведення підготовчих робіт і їх обсягу, а також постобробки.

Навіщо потрібна послуга FDM-друку?

FDM-друк (спосіб пошарового наплавления) – це один з поширених способів 3D-друку, при якому здійснюється пошарове нанесення розплавленого матеріалу друкованої головкою на рухому платформу. Завдяки технології друку FDM з’явилася можливість створювати міцні вироби з високою точністю.

FDM 3D-друк знаходить широке застосування в дрібносерійному виробництві за рахунок низької вартості друку і витратних матеріалів в порівнянні з іншими методами 3D-друку. Тому такі принтери користуються популярністю як для промислових (3D-друк деталей, корпусів, прототипів), так і побутових потреб (3D-друк іграшок, прикрас, аксесуарів).

ОБЛАДНАННЯ І ВАРТІСТЬ FDM 3D-ДРУКУ (ПЛАСТИК) В УКРАЇНІ

Вартість 3D-друку пластиком

Ціна на FDM-друк становить від 4 грн. за 1 грам пластика. Вартість 3D-друку пластиком залежить від типу використовуваного матеріалу, обсягу вироби та необхідності створення 3D-моделі. У нас ви можете замовити 3D-друк із пластику на FDM-принтерах наступних моделей.

3D-друк з гумки на принтері Zmorph 2.0S

Площа побудови становить 300x235x165 мм (Для одного екструдера) і 250x235x165 мм (Для двох).
Використовувані матеріали: ABS-пластик, PLA-пластик, PVA-пластик, нейлон, PC-пластик, LAYBRICK, LAYWOO-D3, шоколад, харчові продукти, кераміка. точність: 16,9 мкм (ху), 20 мкм (z).

Послуги 3D-друку на принтері Wanhao i3 V2

Площа побудови: 200х200х180 мм (Один екструдер). Використовувані матеріали: ABS-пластик, PLA-пластик, HIPS, PVA-пластик та ін. Точність: від 100 мкм.

Друк із пластику на 3D-принтері MakerBot Replicator 2

Площа побудови: 285х153х155 мм.
Використовувані матеріали: ABS і PLA-пластик.
точність: від 100 мкм.

У компанії KLONA ви можете замовити 3D-моделювання вироби і підготовку моделі до друку.

fdm друк
fdm друк
fdm друк

Термін виготовлення пластикового вироби методом fdm-друку

Швидкість друку із пластику на 3D-принтері з технологією FDM-друку становить 30 – 150 мм / с. Термін виготовлення самого виробу залежить від необхідності проведення підготовчих робіт і їх обсягу, а також постобробки.

Виготовлення невеликої деталі може зайняти від декількох десятків хвилин до декількох годин , А великогабаритних, з подальшою обробкою – декілька днів.

ЕТАПИ ДРУКУ НА 3D-принтері З FDM-ТЕХНОЛОГІЄЮ

Етап 1: підготовка до тривимірного друку із пластику

Робота починається з передачі готової 3D-моделі на принтер. Для цього необхідно змоделювати майбутній устрій, а також додати до нього підтримують структури.

Вони необхідні для друку нависають елементів. Можливість використання декількох видів матеріалів під час друку дозволяє легко видаляти зайві структури на етапі постобробки вироби.

Етап 2: друк із пластику на 3D-принтері

FDM-принтери використовують різні матеріали для формування вироби, в першу чергу – термопластик . Він поставляється у вигляді великих котушок, які під час друку розмотуються і потрапляють в екструдер (частина друкованої головки, яка відповідає за дозовану подачу пластика).

Нагріваючий елемент плавить пластик до необхідної температури, після чого відбувається екструкція – видавлювання розплавленого матеріалу і його застигання на платформі. Друкована головка завжди знаходиться на одному рівні і будує модель шар за шаром, пересуваючись в горизонтальній площині. У міру нанесення шару рухається платформа, на якій розташовано виріб, опускаючись все нижче.

Етап 3: постобработка вироби після 3D-друку

Послуга тривимірного друку включає постобработку готового виробу. Наприклад, за допомогою ацетону можна згладжувати нерівності поверхні. Для видалення підтримують структур його опускають в спеціальний розчин, який залишає тільки сам виріб.

Замовити 3D-друк із пластику можна в компанії клонів. Тут ви отримаєте повний комплекс робіт з виготовлення пластикового вироби. Ми гарантуємо високу якість виробів і увагу до потреб наших замовників.

FDM друку
FDM друку
FDM друку

ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ЯКІСТЬ тривимірних FDM ДРУКУ

Якість 3D FDM-друку залежить від розміру сопла екструдера. Чим вже отвір, тим кращою деталізації вироби можна домогтися, так як видавлюються маленькі краплі пластика. Оптимальний розмір сопла – 0,4-0,5 мм.

Також якість виробу залежить від правильно підібраного робочої температури. Для різних матеріалів існують різні величини оптимальних температур підігріву платформи і матеріалу в друкуючій голівці. Обрана температура повинна забезпечувати добре прилипання першого шару.

Сучасні моделі 3D-принтерів оснащені двома і більше екструдерами. Це дозволяє друкувати виріб з одного виду пластику, а підтримуючі конструкції – з іншого, легкорозчинного полімеру. Поєднуючи три екструдера одним соплом, можна друкувати повнокольорові вироби за рахунок того, що пластик буде змішуватися ще при нагріванні.

ВИДИ термопластика ДЛЯ ТЕХНОЛОГІЇ ДРУКУ 3D-ПРИНТЕРА FDM

3D-друк ABS-пластиком

ABS-пластик виготовляється з нафти і є ударостійку термопластичну смолу. Це непрозорий пластик, який можна фарбувати в різні кольори. він володіє підвищеною стійкістю і зберігає форму при сильних механічних навантаженнях.

Також він стійкий до лугів, кислот, вологи і тепла. Вироби з ABS-пластика не можна застосовувати в харчовій промисловості, так як при контакті з гарячою їжею він може виділяти токсичну речовину ціановодород. У порівнянні з PLA-пластиком він більш крихкий і у нього вище термоусадка. Обробка ABS-пластика після 3D-друку не займає багато часу. +

ABS-пластик використовується для виготовлення корпусів автомобілів, великої побутової техніки, акумуляторів, сантехніки, спортивного інвентарю, іграшок, музичних інструментів, канцелярського приладдя і мн. ін.

У нашому розпорядженні є кілька 3D-принтерів для друку ABS пластиком. Спеціально для вашого вироби ми підберемо кращий принтер , Який буде гарантувати оптимальне співвідношення ціни / якості.

3D-друк PLA-пластиком

PLA-пластик виготовляється з поновлюваних ресурсів – кукурудзи або очерету, завдяки чому він Біорозкладаних і вважається екологічно чистим видом пластику. Це більш крихкий і гігроскопічний матеріал у порівнянні з ABS-пластиком.

Відсутність токсинів в матеріалі дозволяє робити з нього екологічно чисту упаковку (наприклад, пакети), а також одноразовий посуд, засоби особистої гігієни, деякі медичні приналежності.

Тривимірна друк HIPS-пластиком

Непрозорий пластик, що володіє високою міцністю і стійкістю до зовнішніх впливів (Перепади температур, механічні пошкодження). Він розчиняється в лімонене і тому часто застосовується при створенні підтримують структур, які потім легко видаляються.

3D-друк PC-пластиком

Це твердий полімер, що володіє високим коефіцієнтом світлопропускання і біологічної інертністю . Завдяки цьому його застосовують для виробництва лінз, в тому числі і контактних.

Звертайтеся за печаткою прозорим пластиком на 3D-принтері в компанію KLONA. ми працюємо з сучасним обладнанням і ретельно підбираємо витратні матеріали. Це гарантує високу якість виробів і довгий термін їх експлуатації.

3D-друк FDM
3D-друк FDM
3D-друк FDM

3D-друк Laywoo-D3

Це матеріал, до складу якого входить сполучний полімер і частки дерева. З нього роблять вироби, які по фактурі нагадують дерево і навіть повторюють річні кільця як справжні дерева. застосовують для виробництва деталей меблів або будь-яких інших виробів, які повинні імітувати дерево.

3D-друк Laybrick

Ще один матеріал для імітації, на цей раз – текстури піщанику . Підвищення робочої температури дозволяє отримувати більш грубу поверхню.

Тривимірна друк PVA: PVAc і PVAl

Полівінілацетат і полівініловий спирт мають схожі властивості. Це гігроскопічні матеріали, які активно поглинають вологу і добре розчиняються у воді.

нейлон

Це дуже гнучкий і легкий полімер, стійкий до хімічних впливів. Його використовують для отримання деталей з низьким поверхневим тертям.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ ТЕХНОЛОГІЇ ДРУКУ FDM

Переваги fdm-друку

FDM-друк на замовлення має ряд переваг в порівнянні з іншими методами адитивної друку. Серед них:

  • висока точність прототипів;
  • висока швидкість друку в порівнянні з іншими технологіями 3D-друку;
  • широкий спектр застосовуваних у пресі полімерів, що дозволяє реалізувати різні ідеї;
  • порівняно низька вартість 3D-друку пластиком.

У компанії KLONA (3D-друк в Україні) ви можете замовити FDM-друк від 4 грн. / грам пластика.

Одним з переваг також є можливість друку прозорим пластиком на 3D-принтері. Це відкриває можливість виробляти вироби медичного призначення, тару для харчових продуктів і навіть прозорі поверхні, що імітують скло.

Недоліки FDM друку

Вибираючи метод FDM-друку, необхідно враховувати його недоліки:

  • обмежені розміри друкованої області по горизонталі і вертикалі;
  • в деяких випадках знадобиться постобработка отриманого вироби хімічними або фізичними методами;
  • обмеження при створенні виробів з великими кутами нахилу (цю проблему можна вирішити, створюючи необхідні підтримуючі структури);
  • необхідність враховувати термоусадку деяких матеріалів після охолодження виробу.
fdm друк
fdm друк
fdm друк

ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ДРУКУ FDM

швидке прототипування

FDM 3D-друк на замовлення знаходить своє застосування в багатьох областях. За допомогою FDM 3D-принтера можна виготовляти робочі прототипи для проведення презентацій – макети (географічні, архітектурні), упаковки, пляшки, інструменти, деталі, корпуси та ін.

Перевагою використання FDM-друку для прототипування є швидкість і наочність. Перед запуском в багатосерійне виробництво важливо продемонструвати замовникові як виріб буде виглядати вживу і оцінити текстуру, кольорове оформлення і ергономічність вироби.

Цікавою властивістю таких принтерів є можливість самовідтворення – на FDM-принтері можна надрукувати ще один FDM-принтер (за винятком тих деталей, які не можна створити в рамках даної технології). Однак ця властивість швидше використовується в межах допитливості і не дозволяє відтворювати точні копії вихідних принтерів.

Побутове застосування: 3D-друк фігурок

FDM-друк часто застосовується в побуті для отримання нескладних виробів. За рахунок великої бази готових 3D-моделей, можна надрукувати іграшку, прикрасу, що зламалася деталь телевізора, корпус для пульта і т.п.

Поки що такий спосіб не знайшов масового поширення серед українців через високу вартість самих принтерів. Штучне виробництво будь-яких виробів або деталей з пластику надає компанія клонів. Замовте 3D-друк (Київ) і порадуйте дитини нової головоломкою або поверніть до життя старий інструмент.

3D-друк в промисловості

На FDM-принтері можна надрукувати пластиковий корпус для пристрою, деталі механізму і будь-які інші об’єкти. В даному випадку велику роль відіграє підвищена міцність виробів і можливість друкувати геометрично складні предмети.

FDM-друк в науці

Висока швидкість друку дозволяє оперативно створювати нові пристрої і апарати та негайно тестувати їх. Застосування таких же пластиків, як і в великосерійному виробництві, дозволяє повністю оцінити функціональність винаходи.

Моделі після FDM-принтера ідеально підходять для проведення фізичних та хімічних дослідів за рахунок їх низької вартості.

Компанія клонів надає послуги 3D-друку (Київ, Україна). Працюючи з нами, ви маєте можливість протестувати свій виріб до організації масового виробництва. Ми доопрацюємо прототип і допоможемо вам запустити багатосерійне виробництво. Зв’яжіться з нами для замовлення друку із пластику на 3D-принтері.

Зв’язатися з нами:

hello@klona.ua

+380443388802

+447445536631