3D- моделювання персонажів – це процес створення віртуальної тривимірної моделі персонажа за допомогою спеціального програмного забезпечення. 3D-анімація дозволяє «оживити» 3 D -моделі персонажів і населити ними віртуальні світи.

3 D -моделі мають ряд переваг над 2D-графікою, особливо при створенні ігор, фільмів або мультиків. Самими значущими перевагами 3D-персонажів є:

  • реалістичність : За допомогою 3D-моделі можна домогтися будь-якого рівня деталізації – від простої схематичності до фотографічної точності;
  • свобода анімації : Персонажем легко управляти – він буде виконувати будь-які дії і для цього його не потрібно перемальовувати в різних позах;
  • простота роботи : Програми дозволяють змінювати модель за допомогою декількох рухів мишки;
  • візуалізація : Об’ємна комп’ютерна модель виглядає набагато яскравіше, ніж 2D малюнок.

3D-моделі персонажів: області застосування

3D -моделювання персонажів має застосування в багатьох областях. Розглянемо на барвистих прикладах.

PC і Flash гри

Найширше застосування 3 D- моделювання персонажів знаходить в створенні героїв для ігор – від великих настільних для PC або приставок до Flash-ігри онлайн або для мобільних пристроїв. 3 D- гри динамічні і барвисто виглядають, що дозволяє знайти більший відгук серед ігроманів.

У 1992 році вийшла перша 3 D -action гра Wolfenstein від id Software, а в 1993 ця ж компанія заклала основи жанру 3D-шутера , Випустивши гру Doom. Зараз цей жанр комп’ютерних ігор дуже популярний.

Персонажі всіх найбільш відомих ігор виконані з використанням 3 D моделювання та анімації . Серед них герої Call of Duty, Wiedźmin ( Відьмак), Fallout, Portal, Assassin’s Creed, Resident Evil, The Legend of Zelda, Battlefield, Mass Effect, Far Cry, Prince of Persia, Deus Ex, Diablo .

моделювання персонажів

культова гра Rayman пройшла шлях від 2D-платформер в 1995 році до версії Rayman Origins – 3D-ігри з яскравою графікою в 2013 році. Головний персонаж Рейман в своїй 3D-версії розширює межі свободи дії, доповнюючи ігровий процес новим досвідом.

3d моделювання персонажів

кінематограф

3D-моделювання стало невід’ємною частиною кінематографа – фільми і мультфільми повні 3 D- персонажів . Іноді це повністю вручну змодельована фігура, якій надають анімацію за допомогою спеціального програмного забезпечення. В інших випадках 3 D- Модель отримує «рух» завдяки технології motioncaption (захоплення руху з живої людини). 3 D -моделі персонажів стали також дуже популярними при створенні анімаційних мультфільмів, спрощуючи управління персонажами, роблячи їх більш гнучкими і рухливими.

моделювання персонажів

Зліва: технологія motion captionу фільмі «Планета мавп». справа: 3D-моделювання персонажів (Фільм «Гарфілд», мультфільм «Зверополіс»).

При створенні 3 D- персонажів для фільмів використовується потужне обладнання. Наприклад, на звичайному комп’ютері рендеринг одного з персонажів фільму «Трансформер» міг би зайняти кілька років.

3d моделювання персонажів для кіно

Реклама

3D- моделювання персонажа також є популярним прийомом в рекламі. Багато брендів замовляють розробку фірмових персонажів. Недоліком 2D-графіки є те, що зміна плану вимагає нової перемальовування персонажа. При тривимірному моделюванні персонаж можна показувати з різних сторін, міняти його пози всього лише обертаючи 3D-модель в програмі. 3D-рекламні ролики виглядають яскравіше і дозволяють реалізувати більше ідей.

Відомі бренди постійно використовують в своїх рекламних роликах 3 d моделі персонажів . До свого 75-річчя M & M’s випустили рекламу, де можна подивитися еволюції їх героїв.

Популярні програми для моделювання персонажів

Програми для моделювання персонажів ще називають програмами для цифрової скульптури – процес створення моделей імітує процес ліплення.

ZBrush

ZBrush озброює моделлера пензлем, яка малює штрихами з глибиною. Одночасно з ліпленням можна і прикрашати об’єкт. Важливою перевагою програми є автоматичне додавання тіней і відблисків, що виглядають натурально без втручання моделлера. Процес рендеринга зазвичай відбувається в реальному часі і художник відразу бачить результат роботи.

Blender

Один з небагатьох безкоштовних редакторів для створення 3 D- моделей . Не дивлячись на це, використовується для комерційних проектів – фільмів і мультиплікації, серед яких «Big Buck Bunny», «Бунт пернатих» і «Sintel». Програма також має режим ліплення, дозволяє створювати кісткову анімацію , Має функцію створення ігор.

Програми від Autodesk

Autodeskпредлагает великий вибір програм для створення тривимірних моделей і анімації , Які мають схожі функції (3Ds Max, Maya). Однак Mudbox- спеціалізована програма, яка надає художникам інтуїтивний набір інструментів для створення і модифікації високополігональні 3 D -персонажа . Нагадує роботу з глиною і фарбами.

Створення персонажа в 3DMax і інших програмах від Autodesk вимагає від моделлера професійних навичок і глибокого розуміння принципів роботи самої програми. Тому програмне забезпечення для тривимірного моделювання від Autodesk не рекомендується використовувати новачкам.

Cinema 4D

Має простий інтерфейс і в той же час підтримує анімацію і рендеринг високої якості. пакет MOCCA спеціально розроблений для роботи з персонажами і включає в себе набір інструментів, які дозволяють створювати анімацію і передавати динаміку м’яких і твердих тіл. У програмі є модуль для роботи з реалістичними волоссям і вбудована система роботи з частинками.

3d моделювання персонажів: кращі відеоуроки

На випадок, якщо ви вже надихнулися на створення свого 3D-героя, ми склали підбірку кращих відоуроков для освоєння 3D-моделювання персонажів.

Створення сніговика в Blender

освоєння 3 D- моделювання найкраще починати з роботи над об’єктами, які складаються з простих геометричних форм. На прикладі сніговика новачки легко можуть освоїти програму Blender . Цінність уроку в тому, що він дуже простий і все інтуїтивно зрозуміло. До того ж в мережі є багато зображень цього відомого сніговика, що допоможе краще його уявити:

  • частина 1 – моделювання голови і очних ямок;
  • частина 2 – моделювання тіла, рук і ніг, трісок;
  • частина 3 – створення текстур і рендеринг.

Створення динозавра в Mudbox

Роботу з AutodeskMudboxлучше всього почати з освоєння інтерфейсу програми. Компанія випустила навчальне відео зі створення персонажа на прикладі тиранозавра, де показуються основні функції і прийоми роботи. Подивитися урок можна тут .

Ліплення Дон Кіхота в Cinema 4D

Короткий урок по створенню Дон Кіхота можна знайти тут . Автор докладно описує процес скульптування і розмальовки персонажа в Cinema 4D .

Створення ельфа з Всесвіту «Володаря Кілець» в Zbrush

4 відео про створення ельфа Трандуїла з трилогії «Хоббіт» детально описують процес створення бюста персонажа в Zbrush ( частина 1 , частина 2 , частина 3 , частина 4 ). Урок підходить для досвідчених моделлер і розкриває тонкощі роботи з програмою.


хочете замовити створення свого унікального 3 D- персонажа ? Звертайтеся в компанію KLONA ! Ми з радістю відповімо на всі ваші запитання по телефону.