токенізація нерухомого майна

Дуже часто ми читаємо новини у ЗМІ про успіхи у сфері токенізації нерухомості. Технологія блокчейн пропонує дуже цікаву, майже революційну можливість для передачі активів у вигляді нерухомості , яка призведе до значних змін для всього ринку. Обсяг світового ринку інвестицій у нерухомість у 2019 році становив близько 8,6 трлн євро, що становить приблизно десяту частину капіталізації світового ринку акцій. Токенізація інвестицій у нерухомість знизить витрати емітентів і охопить значно більше інвесторів завдяки подільності нерухомості на дрібніші одиниці.

Що таке токенізація нерухомості?

Токенізація нерухомості

Токенізація нерухомості – це емісія токенів закріплених за певним об’єктом комерційної нерухомості. Кожен токен має певну ціну і закріплює за своїм власником право власності на нерухомість.

Щоб купити частку нерухомості за допомогою токена, не обов’язково інвестувати в криптовалюту. Для токенізації нерухомості може бути використаний будь-який блокчейн: Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon. На основі блокчейну створюється смарт-контракт, який містить велику кількість інформації:

  • Кількість випущених токенів
  • Права, пов’язані з купівлею токена
  • Публічний ключ

Токенізація нерухомості на основі блокчейну поки що знаходиться в зародковому стані, оскільки технічні вимоги для неї ще потрібно поліпшити/розробити. У майбутньому смарт-контракти матимуть набагато більше інформації, пов’язаної з нерухомістю. Однак різні об’єкти нерухомості вже були токенізовані.

Токенізація нерухомості

Токенізація нерухомості вже була проведена для вілли в шикарному передмісті Парижа, а також для деяких будівель у США, Німеччині та Швейцарії. Коли нерухомість токенізується, як інституційні, так і приватні інвестори можуть вкладати кошти у меншій кількості. Якщо інституційні інвестори мають велику кількість коштів і можуть купувати дуже дорогу нерухомість, приватні інвестори часто не мають такої можливості. Таким чином розподіл нерухомості на кілька складових знижує поріг входу для приватних інвесторів.

Блокчейн використовується для токенізації нерухомості та зберігає цифрове зображення об’єкта. План будівлі (об’єкта комерційної нерухомості), місцезнаходження, права власності та права інвестора зберігаються у цифровій формі у смарт-контракті. Вартість нерухомості визначається та розподіляється на заздалегідь обумовлену кількість токенів.

Інвесторам необов’язково перебувати в тій же країні чи тому самому місті, де розташована нерухомість. Після придбання токенів їх можна не лише зберігати, а й заповідати чи продати на вторинному ринку. Таким чином, токенізація нерухомості забезпечує більш високу ліквідність порівняно з класичним ринком нерухомості.

При токенізації нерухомості можна продати токени будь-якої миті. Продати нерухомість (квартиру, будинок і тд) у класичному варіанті не так просто.

Читайте також: ” UX і UI дизайн ефективного дашборду: розбір польотів на реальних прикладах”

Переваги токенізації нерухомості

Токенізація нерухомості

Різні дослідження та експерти вивчали питання про токенізацію нерухомості. Майже всі заяви та результати зводяться до одного висновку: найближчими роками ринок токенізації нерухомості зростатиме .

Фактично це багатомільярдний ринок. Модель токенізації нерухомості має руйнівний характер, який може перевернути весь ринок нерухомості з ніг на голову.

Якщо ми подивимося на сучасний світ нерухомості, то він здебільшого неефективний, непрозорий та національний. Токенізація нерухомості може призвести до більшої ефективності, прозорості та інтернаціональності світового ринку.

Токенізація нерухомості має безліч переваг перед класичною будовою ринку:

  • Підвищення ефективності за рахунок відмови від посередників. Оцифрована нерухомість виключить банки, страхові компанії, посередників та брокерів із ланцюжка взаємодії. Завдяки цифровій купівлі/обміні нерухомості, а також відмові додаткових учасників ринку, загальний ринок нерухомості підвищить свою ефективність.
  • Підвищення прозорості . Простежуваність руху токенів та прав на них сприяє більшій прозорості, а також забезпечує швидку та просту форму інвестування.
  • Підвищення доступності ринку нерухомості . Сьогодні ринок дорогої нерухомості доступний лише багатим і впливовим людям. Поділ нерухомості на дрібніші складові у вигляді токенів дозволяє знизити ціну інвестиції для дрібніших інвесторів.
  • Скорочення маніпулювання ринком нерухомості . Потенціал маніпулювання ринком буде скорочено завдяки токенізації. Адже кожна угода з нерухомістю відбувається прозоро та зрозуміло для інвесторів. Регулюючі органи також можуть отримати доступ до даних і тим самим запобігти несанкціонованим діям.

До речі, диверсифікація в нерухомості також важлива, як і в будь-яких інших типах інвестицій. Вона є важливою для розподілу ризику. І токенізація сильно цьому сприяє. Як токенізація нерухомості диверсифікує ризики? Наприклад, купуючи токени, можна інвестувати в нерухомість із різних країн або в житлову нерухомість, мережі готелів, комерційну нерухомість та громадські будинки. Сьогодні дуже важко придбати об’єкт комерційної нерухомості в іншій країні, не перебуваючи там.

За допомогою токенізації нерухомості люди отримують доступ до об’єктів комерційної нерухомості у бажаних локаціях.

Читайте також: “ Розробка програмного забезпечення для embedded систем: коротко про головне

Дослідження токенізації об’єктів комерційної нерухомості

Токенізація нерухомості

Нерухомість є одним із найбільших класів активів у світі, враховуючи обсяг інвестицій. Однак кількість інвесторів у нерухомість не відповідає приголомшливій кількості активів на суму 280 мільярдів доларів по всьому світу . Це з тим, що необхідний капітал недоступний для дрібних інвесторів. По-друге, нерухомість потребує багато документів. Зростає занепокоєння щодо прозорості у поводженні з нерухомими активами.

На початку 1960-х років були зроблені спроби залучити інвесторів та змінити статус неліквідного активу нерухомості шляхом створення REITs (Real Estate Investment Trusts) . Один об’єкт нерухомості був розділений на кілька частин, кожна з яких належала численним інвесторам, які зібралися у столиці. Цей акт можна як прецедент токенізації у сфері нерухомості.

Hamburg Commercial Bank (HCOB) спільно з Frankfurt School Blockchain Center (FSBC) провів аналіз токенізованої нерухомості в рамках дослідження про токенізацію нерухомості, аналізуючи постачальників токенізованої нерухомості по всьому світу і порівнюючи компанії та угоди на основі об’єктивних критеріїв, таких як технологія, прибутковість та термін .

Що гальмує розвиток токенізації нерухомості?

З’являється все більше повідомлень про нерухомість, акції якої продаються інвесторам у вигляді токенів і таким чином стають доступними для торгівлі. Ринок цих токенізованих об’єктів динамічно розвивається, хоча йому все ще характерна висока невизначеність. Це пояснюється тим, що досі відсутня нормативно-правова база для підвищення правової визначеності та привабливості токенізованої нерухомості для емітентів та клієнтів .

США та Німеччина лідирують у наданні послуг з токенізації нерухомості

В рамках дослідження, проведеного HCOB та FSBC, автори вивчили постачальників токенізованої нерухомості по всьому світу та порівняли їх відповідні технології та структури фінансування. У цілому нині, дослідження показує, що ринок швидко розвивається . Було виявлено 41 компанію з 17 країн, які вже провели токенізацію нерухомості. В основному вони діють у США (13) , Німеччині (6) та Швейцарії (4) . Однак автори також дають зрозуміти, що цей кількісний аналіз може бути лише приблизною оцінкою через непрозорість ринку.

Сьогодні токенізація нерухомості в основному здійснюється на базі блокчейну Ethereum, оскільки він особливо добре підходить для цього завдяки можливості використання смарт-контрактів та ERC20 токенів.

Нові технології впливатимуть на ринкові умови

Ринок токенізованої нерухомості поки що знаходиться в стадії становлення , але він дуже динамічний і може стати серйозною проблемою для фондів нерухомості . Це пов’язано з тим, що для інвесторів токенізована нерухомість асоціюється з більш високою прибутковістю та нижчими витратами, що має бути особливо цікавим для тих інвесторів, які відкриті для інновацій. У поєднанні з подільністю нерухомості та, таким чином, значно більшою потенційною групою інвесторів, токенізована нерухомість помітно змінить цей інвестиційний клас у довгостроковій перспективі .

Читайте також: ” Hardware-розробка: від ідеї до конструювання

Висновок: величезний потенціал токенізації нерухомого майна

токенізація нерухомого майна

Інвестиції в токенізовані об’єкти нерухомого майна дозволяють інвесторам отримати доступ до ринку нерухомості з мінімальними зусиллями, невеликими капіталовкладеннями та без особливої бюрократії . Транзакційні витрати можуть бути низькими, якщо токени випускаються через спеціалізовану біржу.

Оскільки токени записуються в блокчейні, кожна інвестиція відстежуватиметься і не піддаватиметься маніпуляціям. Власники житлової нерухомості можуть у майбутньому токенізувати свою власність, щоб отримати капітал для обслуговування чи модернізації.

Читаєте також: “Створити робота для армії. Як застосовують штучний інтелект у передових арміях світу?