Нормальна робота будь-якого пристрою чи програми – це ідеальне поєднання UX та UI дизайну дашборду. Приладові панелі розробляються для спрощення сприйняття інформації, економії часу та підвищення ефективності роботи.

Розробка ефективного дашборду

Дашборд – для чого потрібен і де використовується

Використання інформаційних панелей поширене у багатьох галузях та напрямках, відрізняючись при цьому завданнями та дизайном.

Дашборд у сфері управління – застосовується для обліку КРІ співробітників, часу та продуктивності . Для передачі тут найчастіше використовуються різні види діаграм , інтерактивні дані яких роблять роботу зручнішою і ефективної.

Створення дашборду для сфери управління

Панель інформації в маркетингу – для збору даних про виробничі процеси, поведінку користувачів, відвідуваність майданчиків тощо. Перевага в цьому випадку надається графікам та динамічним метрикам.

Організація елементів дашборду у маркетингу

Дашборди в приладах для фітнесу та системи охорони здоров’я – для покращення здоров’я за допомогою збору певних даних , досягнення цілей, порівняння активності та показників тощо.

Створення дашборду контролю здоров'я

Інформаційні панелі у сфері освіти – для відстеження статистики відвідуваності та успішності, а також для аналізу та оцінки впровадження шкільних програм.

Створення дашборду для контролю навчання

Створення дашборду допомагає користувачам отримати всі необхідні дані та побудувати свій шлях для досягнення конкретних завдань. При цьому обидві складові ефективності є максимально важливими:

UX відповідає за відповідність продукту потребам користувачів ;

UI призначений для візуалізації інформації , подачі даних у зручному та зрозумілому форматі.

Саме тому при розробці дизайну дашборду варто враховувати можливі помилки і систематично проводити аналіз завдань , який допоможе виявити всі труднощі експлуатації і знайти способи поліпшити досвід користувача продукту.

Розробка UX дизайну дашборду – аналіз завдань

Мета такого дослідження – простежити весь шлях користувача від реєстрації до завершення завдання, виявити можливі труднощі, прибрати зайві кроки і т.д.

Завдання UX дизайну дашборду

При проведенні аналізу також оцінюється складність, частота та час виконання завдань, вплив на це різних факторів: емоцій, типу мислення, навколишнього середовища та різноманітних обмежень.

У результаті приймається рішення , наскільки ефективно продукт виконує свої функції та як можна покращити цей результат.

Аналіз завдань конкретно показує, що необхідно доопрацювати та які функції (показники) не використовуються користувачем. При цьому оцінка непотрібних даних також є дуже важливою, оскільки дає можливість суттєво спростити роботу з продуктом.

Типи аналізу дашборду – під прицілом UX дизайн

Дослідити ефективність UX дизайну допоможуть два типи аналізу :

ієрархічний ;

Когнітивний .

Як створити функціональний дашборд – ієрархічний аналіз

Саме слово « ієрархія » вже має на увазі розподіл усієї інформації на головну та другорядну . Виходячи з цього до цілей ієрархічного аналізу можна віднести поділ всього процесу взаємодії деякі етапи – від оцінки основних процесів до конкретних подзадач.

Як створити функціональний дашборд

На цьому етапі оцінюється зручність виконання кожного пункту на шляху до мети . Розробники зможуть побачити надмірне нагромадження підзадач або відзначити деяку скруту в пошуку наступного логічного кроку в ієрархії процесу.

Тут важливо дотримуватися принципу ієрархії (модель інвертованої піраміди), виводячи головну інформацію на зручні сприйняття позиції і показуючи користувачам, як можна продовжити роботу з представленими даними.

Розробка дашборду – основні правила

Візуалізація дашборду – когнітивний аналіз

Якщо перший тип аналізу більше вивчає функціонал панелі, то другий спрямований на оцінку поведінки користувача – його емоціями та діями на всіх етапах.

Такий підхід покаже труднощі в інтуїтивному сприйнятті продукту та підкаже , які моменти потребують покращення .

Система дашборд – основні етапи аналізу UX дизайну

Етап №1: Моніторинг

У цій фазі дослідження застосовуються різні методи :

польове вивчення : аналіз ефективності продукту безпосередньо у місці його використання (додатки для реєстрації пасажирів краще досліджувати в аеропортах, фінансові програми у банківських відділеннях, фітнес-додатки у спортклубах тощо);

Щоденникові записи : щоденне документування взаємодії з продуктом точно вкаже всі його слабкі та сильні сторони ;

інтерв’ювання користувачів : допоможе зрозуміти якість та швидкість виконання завдань, зручність та логічність подачі інформації на приладовій панелі;

Методи оцінки розробки правильного дашборду

юзабіліті-тест : створення прототипу завдання та його тестування з користувачем дозволить завчасно вивчити реакцію та дії користувачів на кожну метрику та динамічний елемент, вкажуть на труднощі у виконанні завдань;

аналітичні програми : спеціальні інструменти (наприклад, Google Analytics) допомагає отримати повну картину поведінки користувачів на дошці, оцінити функціональність кожної метрики та побачити слабкі місця у візуалізації та процесах.

Аналітичні індикатори під час створення дашборду

На цьому етапі потрібно чітко визначити чотири основні моменти в UX дизайні дашборду:

– Визначення тригера , що спонукає користувача до взаємодії;

логічність та зрозумілість шляху до бажаного результату (переходи по метриках, активація окремих зон, відкриття додаткових вкладок тощо);

оцінка знань та навичок , якими повинен мати користувач для успішної роботи з продуктом;

аналіз артефактів , які можуть знадобитися у процесі роботи (введення особистих даних, завантаження певних документів).

Етап 2: Оцінка дашборду – візуалізація даних аналізу

За допомогою спеціальних програм (UXPin User Flows, Miro та ін.) Ви можете побудувати наочну блок-схему аналізу дизайну дашборду.

Зрештою розробники отримують відповіді на найважливіші питання , що визначають ефективність дашборду :

Скільки метрик представлено? Як вони ведуть до досягнення мети? Чи потрібно їх оптимізувати чи розширювати?

Час взаємодії на шляху до мети? Як можна вплинути на хронометраж кожного етапу?

Частота використання . Наскільки часто використовують користувачі ті чи інші показники? Як можна скоротити повторювані кроки?

Фізичний та когнітивний аспект взаємодії. Наскільки зручний та доступний продукт для користувачів з обмеженими можливостями? Наскільки інтуїтивно зрозуміла подача інформації та яких розумових зусиль (знань, навички та досвіду) потребує її розшифрування.

Аналіз UX дизайну дашборда покаже поведінку користувачів , дозволить виявити больові точки та слабкі місця на панелі. Ці дані успішно використовуються для вдосконалення продукту, підвищення його функціональності та ефективності у досягненні цілей.

Як зробити правильний дашборд: приклад аналізу UI дизайну

Як зробити правильний дашборд: приклад аналізу UI дизайну

Ідеальна панель приладів також повинна відрізнятися якісним UI дизайном . Його елементи повинні :

– бути актуальними ;

– давати повну картину ситуації;

підказувати наступні кроки реагування попри всі зміни.

У результаті ефективна UI панель дає можливість не тільки отримувати актуальну інформацію , але і вносити до неї корективи для досягнення потрібного результату.

Потрібно також розуміти, що користувач повинен швидко розібратися з усіма метриками, склавши повне прочитання всього обсягу інформації. Тому потрібно бути дуже уважними до візуальних елементів , не перевантажуючи дашборд зайвими цифрами без смислового навантаження. Ускладнювати сприйняття даних можуть і ефекти, що відволікають , складні 3D-графіки, відсутність простору між блоками даних і т.д.

У UI дизайні дашборда варто пам’ятати і про значення кольору та шрифту . Градація тонів чи гра контрастів повинні допомагати читати дані, а чи не заплутувати користувача. Оптимальним вважається використання 3-4 відтінків на панелі, а ось шрифт краще вибирати один , граючи де потрібно з його вагою та стилем.

Розглянемо кілька прикладів дашбордів для розуміння сильних та слабких сторін UI дизайну.

Приклади дашбордів: Варто придивитися!

Додаток для обліку фінансів
Приклад ідеального дашборду

– інтуїтивно зрозуміле подання даних;

– Дотримання балансу між патернами дизайну та графічними елементами;

– ідеальне угруповання інформації з логічних блоків;

– чіткий поділ показників контрастними кольорами, які повторюються у графіку та діаграмі;

– Наявність активних зон , що дозволяють конкретизувати дані і отримати більш повну картинку.

Панель інформації платформи Simple Loyalty
Правильне оформлення та структура дашборду

Короткий дизайн , що дає весь обсяг інформації на одному екрані;

– спокійний контраст кольору , чітке виділення цифрових показників;

відсутність інформаційного та візуального перевантаження ;

Наявність активних елементів для отримання додаткових даних.

Версії дашбордів: Вимагають покращення(

Аналітика у дашборді з контролю ситуації з COVID-19
Помилки у розробці інформаційної панелі

Відсутність візуальних акцентів;

монотонність колірної палітри , на тлі якої губляться важливі цифрові дані;

однотипність подання інформації;

низька інтерактивність не дозволяє переглянути дані графіка у потрібній точці, що суттєво знижує функціональність панелі.

Панель інформації платформи безпеки
Помилки розробки дизайну інформаційної панелі

відсутність логічності розташування блоків: акцентні елементи відволікають увагу користувача від важливих цифр на дашборде;

непродуманий дизайн та відсутність зрозумілих метрик;

наявність сліпих точок – присутності показників, конкретизація даних яких потребує додаткових знань та досвіду;

складність сприйняття та взаємодії з даними.

Якісний дашборд: створення ux та ui дизайну – підбиваємо підсумки

Як побудувати інтуїтивну панель керування, можна побачити у відео нижче:

Аналізуючи всі наведені вище аспекти, можна скласти єдиний пазл гармонійного поєднання UX/U I у дизайні інформаційної панелі. Для її максимальної ефективності необхідно:

1) забезпечення подачі актуальних даних ;

2) інтуїтивна логіка шляху користувача від першого до останнього кроку на шляху вирішення завдань;

3) зрозуміла візуалізація інформації для швидкої орієнтації та зручного пошуку необхідних даних та вибору необхідних дій;

4) доступність сприйняття і взаємодії – можливість оперативно визначати головне і другорядне, вносити корективи і шукати активні точки конкретизації необхідних елементів.

Саме ці властивості зроблять дашборд по-справжньому ефективним , що робить навіть найоб’ємніші і найважчі процеси простими у сприйнятті та швидкими у вирішенні .

Фахівці KLONA знають тонкощі створення дашбордів , а також зможуть провести аналіз завдань та вдосконалити вже працюючу панель, збільшуючи та оптимізуючи її можливості. Просто зв’яжіться з нами за вказаними контактами та отримайте консультацію від професіоналів.

Ми – не найкращі, ми просто робимо КРАЩЕ!