Промисловий дизайн і 3D-моделювання

3D-моделювання – це процес створення об'ємного об'єкта (від чашки до архітектурної споруди) на основі професійного програмного забезпечення. До них, перш за все, відносяться програми 3DMAX, ProEngineering, SolidWork, а також інші програмні продукти для об'ємної візуалізації об'єктів.

ПОСЛУГИ

Сфера застосування

Промисловий або індустріальний дизайн – це комбінація науки та мистецтва для покращення естетики та ергономіки товару повсякденного застосування. Промисловий дизайн визначає якість та особливості побуту, а також є відбитком своєї епохи, її ідей та стилів у сферах:

 • будівельних конструкцій та інженерних споруд;
 • побутової техніки та аксесуарів;
 • товарів легкої промисловості – текстильних, швейних, шкіряних чи взуттєвих;
 • транспортних засобів, таких як автомобілі, поїзди, літаки, кораблі;
 • малих архітектурних форм і дизайн інтер’єрів.

Розробка об’єктів промислового дизайну в KLONA відбувається за кількома критеріями

 1. Зниження витрат на виробництво – важлива перевага при виборі замовником концепту та компанії-виконавця послуг промислового дизайну.
 2. Відповідність бажанням покупця. Перед формуванням ідей обов’язково досліджують ринок та визначають цільову аудиторію за загальними характеристиками: стать, вік, доходи, освіта, місце проживання та роботи.
 3. Ергономічність відповідає за чотири категорії. Керованість – зменшення напруженості людини при великій ефективності управління, розподіл функції відповідно до фізіологічної діяльності людини. Обслуговуваність – найкраща структура виробу для використання, обслуговування та ремонту. Освоєння – здатність швидкого придбання навичок з управління виробом. Останніми роками важливою категорією стає «населеність» – зменшення чи ліквідація шкідливих наслідків для довкілля під час використання продукту.
 4. Оригінальність. Продукт має виділятися на тлі товарів конкурентів і нести щось нове, водночас зайвий креатив може зашкодити ергономічності. Дизайн потрібно захищати патентами, адже він має на увазі довгострокові інвестиції та є важливою складовою просування продукції.

Покрокова інструкція: як розробити промисловий дизайн у Києві?

Студія промдизайну KLONA розробила стратегію для якісного опрацювання замовлень.

 1. Генерація головної ідеї та маркетингове дослідження. Визначення функцій та завдань майбутнього продукту, основних технічних моментів та матеріалів комплектуючих. Промисловий дизайнер вивчає досвід та збирає інформацію про аналогічні або схожі проекти з усього світу. Маркетингове дослідження проводиться з метою виділення цільової аудиторії та її потреб.
 2. Розробка технічного завдання передбачає обговорення ключових моментів створення продукту. У ТЗ вказуються вимоги до виробу: технічні, експлуатаційні та естетичні.
 3. Промальовування референсів та створення майбутніх концептів. Дизайнер робить замальовки, ескізи чи креслення варіантів виробу. Продумуються основні параметри дизайну виробу: колір, форма, кріплення.
 4. Проектування внутрішньої частини пристрою. Забезпечення кріплень та клямок для мікросхем та механізмів продукту.
 5. 3D-моделювання. 3D модель формується після затвердження фінального концепту. Вона використовується для тестування функціональності та естетики, розгляду об’єкта з усіх боків, виявлення та виправлення недоліків.
 6. Візуалізація чи рендеринг. Дозволяє оцінити дизайн 3D-моделі у зображеннях реального світу з урахуванням освітлення та перспективи.

МОДЕЛЮВАННЯ НА ЗАМОВЛЕННЯ У СТУДІЇ ПРОМИСЛОВОГО ДИЗАЙНУ KLONA

3D-моделювання – це процес створення об’ємного об’єкта (від чашки до архітектурної споруди) на основі професійного програмного забезпечення. До них, перш за все, відносяться програми 3DMAX, ProEngineering, SolidWork та інші програмні продукти для об’ємної візуалізації об’єктів. 3Д-модель набагато наочніша та інформативніша, ніж ескіз або креслення. Вона дозволяє оцінити концепт продукту з усіх боків, його ергономічність та якість опрацювання деталей. Дуже вигідно 3D-моделі виробів виглядають у презентаціях компаній.

Ціна на 3D-моделювання залежить від кількості концептів та обсягу робіт.

Етапи створення тривимірних моделей у розробці об’єктів промислового дизайну:

Створення форми об’єкта – процес побудови геометричної форми без урахування фізичних характеристик під час використання технологій: видавлювання, обертання, полігонального та сплайнового моделювання.

Текстурування– нанесення на поверхню моделі зображення для надання їй кольору, фарбування та рельєфу. Використання текстур дозволяє відтворити ресурсомісткі деталі – складки або дрібні частинки. Ступінь реалістичності залежить від вибраних матеріалів під час накладання текстур на об’єкт.

Освітлення – доопрацювання реалістичності моделі завдяки настроюванню світлотіні, різкості та показників яскравості.

Промдизайн у Києві: як KLONA перевіряє якість 3D-моделей?

Перш ніж виготовляти прототип або презентувати модель проводиться її аналіз та тестування на наявність дефектів у полігональній сітці. Шукаються некоректні усунення та перевіряються параметри, розміри технічних даних. Аналізується відповідність матеріалів та техніки друку.

ЗАМОВИТЬ У KLONA: СКІЛЬКИ КОШТУЄ 3D-МОДЕЛЮВАННЯ?

Перший варіант

Перший варіант: коли у вас є точні дані про новий продукт, такі як текстовий опис, креслення, схему, фото або малюнок.

Термін: від 2 до 14 днів.

Ціна: 1-15 тисяч гривень.

Етапи робіт: складання ТЗ, проектування або редагування внутрішньої частини приладу, побудова твердотільної 3D-моделі.

Другий варіант

Другий варіант: має лише технічні характеристики продукту, але дизайн корпусу потрібно доопрацювати.

Термін: 1,5-2 місяці.

Ціна: 20-60 тисяч гривень.

Етапи робіт: складання ТЗ, вивчення ринку, конкурентів та споживачів, пошук референсів, розробка 5 концептів дизайну, доопрацювання обраного концепту, проектування внутрішньої частини приладу, побудова твердотільної 3D-моделі, візуалізація.

Третій варіант

Третій варіант: замовник має лише ідею без конкретних даних про технічні характеристики та зовнішній вигляд.

Термін: 1,5-2 місяці.

Ціна:40-100 тисяч гривень.

Етапи робіт:складання ТЗ, вивчення ринку, конкурентів та споживачів,пошук референсів, розробка 5 концептів дизайну, доопрацювання обраного концепту, проектування внутрішньої частини приладу, побудова 3D-моделі, візуалізація.

Вартість створення промислового дизайну залежить від

 • термінів реалізації проекту;
 • кількості розроблених концептів та елементів корпусу;
 • обсягу правок за обраним концепту;
 • числа необхідних рендерів

Студія промислового дизайну KLONA втілює ідеї, дає маркетингову оцінку (опитування, фокус-групи, кабінетне дослідження та думку експертів), проектує внутрішню частину приладів, розробляє концепти, референси та 3D-моделі, проводить рендеринг об’єктів.

Замовити послугу та дізнатися скільки коштує промисловий дизайн можна у компанії KLONA (Київ)

Зв’язатися з нами:

hello@klona.ua

+380443388802

+447445536631