3D-сканування об’єктів

Найкраще 3D-сканування підходить для предметів, які потрібно надрукувати на 3D-принтері. 3D-сканування використовують у тих випадках, коли дуже складно зробити виміри, щоб побудувати модель.

3D-сканування – отримання інформації про геометрію об’єкта у вигляді хмар точок. З його допомогою можна створити 3D-модель (після доопрацювання хмари). В агентстві КЛОНА можна замовити сканування 3D-об’єкта, з точністю виконання 0,1 мм.

3D-СКАНУВАННЯ: ПРИНЦИП РОБОТИ СКАНЕРА

В основі роботи 3D-сканера є принцип стереогляду. Дві камери сканера визначають відстань до об’єкта, його розміри та форму. У конструкцію сканера включений лазер або спалах лампи. Це допомагає досягти максимальної точності у вимірах. Зображення, отримані з двох камер та дані про поверхню об’єкта передаються на портативний комп’ютер.

Далі інформація обробляється, аналізується та виводиться на екран у вигляді хмари точок. Отримана в результаті сканування хмара потребує подальшого доопрацювання. Щоб вона перетворилася на 3D-модель, над ним працює професіонал – 3D-моделлер. Тривимірне моделювання дозволяє створити модель об’єкта будь-якої складності та конфігурації.

Якщо ви хоч раз сканували текст, то знаєте, що після цього доведеться розпізнати. Тільки після цієї процедури можна використовувати текст як документ у певному форматі. Сканувати об’єкт – у рази складніше. Найкраще 3D-сканування підходить для предметів, які потрібно буде надрукувати на 3D-принтері. 3D-сканування використовують у тих випадках, коли вкрай складно зробити виміри, щоб побудувати модель.

Компанія KLONA спеціалізується нависокоточному скануванні об’єктів невеликих габаритів. Зв’яжіться з нашим менеджером прямо зараз (вікно в нижньому правому куті сайту), щоб замовити послугу 3D-сканування.

ЕТАПИ 3D-СКАНУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ

 1. Упорядкування ТЗ. У ньому чітко прописуються всі умови роботи та очікуваний результат.
 2. Сканування об’єкта та отримання хмари точок.
 3. Побудова твердотільної моделі (моделі, яка готова до 3D-друку) з хмар точок.
 4. Доопрацювання 3D-моделі(за потреби).

Вартість 3D-сканування та 3D-моделювання в КЛОНІ буде нижчою, якщо замовляти ці послуги разом.

Далі якщо потрібно штучне виробництво, готову модель завантажують у 3D-принтер і друкують. Для невеликої партії (до 300 штук) можна створити силіконову форму та відливати вироби у силікон. Про вибір технології виробництва пластикових виробів ми писали у статті.

Компанія KLONA займається створенням точних копій об’єктів – тривимірних моделей. Якщо у вас є готова 3D-модель, яку потрібно виправити, зверніться до КЛОНА.

Методи 3D-сканування об’єктів

Залежно від виду сканера виділяють два методи:

 • контактне 3D-сканування;
 • безконтактне 3D-сканування.

Контактне 3Д-сканування об’єктів передбачає наявність контакту об’єкта, що сканується, з робочою поверхнею сканера. Найкраще цей метод підходить для сканування негабаритних об’єктів.

Компанія KLONA пропонує послуги 3D-сканування деталей та тривимірного моделювання об’єктів. Наші фахівці підберуть та запропонують найкращий метод сканування.

ПЕРЕВАГИ КОНТАКТНОГО 3D-СКАНУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ:

 • простота у використанні;
 • відсутність залежності рівня освітлення;
 • побудова 3D моделі високої точності.

Безконтактне 3D-сканування не передбачає контакту сканованого об’єкта з 3D-сканером. Це дозволяє сканувати об’єкти на великій відстані та великі розміри. Безконтактні 3D-сканери також бувають двох видів: активні та пасивні. Активні 3D-сканери для побудови тривимірної моделі використовують дані, одержані в результаті сканування об’єкта лазерним променем. Пасивні 3D-сканери використовують відображення об’єкта, що вже існує.

Переваги безконтактних 3D-сканерів:

 • використання технології структурованого світла;
 • можливість сканування об’єктів на великій відстані;
 • відсутність контакту з об’єктом, що не завдає шкоди об’єкту;
 • сканування великогабаритних об’єктів

Варто відзначити, що вартість 3D-сканування габаритних об’єктів набагато вища, ніж моделювання їх з нуля. Крім того, якщо не планується 3D-друк об’єкта, рекомендується вибрати інший спосіб.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ 3D-СКАНУВАННЯ

Переваги 3D-сканування

 1. Швидкість отримання хмари точок.
 2. Найбільш підходящий метод для подальшого друку 3D-моделі.
 3. Підходить для негабаритних об’єктівіз складною геометрією, які проблематично вимірювати та моделювати.
 4. Висока точність роботи 3D-сканера (0,1 мм).
 5. Можливість швидкого експорту отриманої інформації (хмар точок) в CAD пакети.

Недоліки 3D-сканування

 1. При скануванні габаритних об’єктів витрачається багато часу під час доробки хмари. Процедура виходить дорожчою, ніж 3D-моделювання з нуля.
 2. Після 3D-сканування модель потрібно доопрацювати. Тому не рекомендується використовувати 3D-сканування, якщо модель потрібно відливати у силікон. Простіше робити силіконову форму безпосередньо з об’єкта, минаючи етап 3D-сканування.
 3. Деякі поверхні (об’єкти чорного кольору або блискучі об’єкти) слід покривати спеціальним складом перед процедурою.

Високоточне 3D-сканування: вартість залежить від таких факторів

 1. Розмір сканованого об’єкта.
 2. Форма та складність геометрії об’єкта.
 3. Ступінь деталізації, яка потрібна від 3D-моделі.
 4. Фізичні характеристики поверхнісканованого об’єкта (матеріал, колір, жорсткість, товщина стінок, наявність отворів тощо).

Ми скануємо все, крім: великогабаритних об’єктів, будівель та приміщень людей.

Замовити 3D-сканування у Києві ви можете у KLONA. Наші менеджери підберуть варіант, який буде найкращим для вас.

Зв’язатися з нами:

hello@klona.ua

+380443388802

+447445536631