Твердотільне 3D-моделювання

В останні роки, науково-технічний прогрес зробив крок далеко вперед, це стало можливо багато в чому завдяки високій швидкості реалізації розробок і проектів. Ключову роль в багаторазовому зниженні швидкості розробок грає твердотельное моделювання.

Навіщо потрібно твердотельное 3D-моделювання?


Одним з невід’ємних етапів проектування нового виробу і конструювання, є етап створення робочої моделі . Сьогодні тільки твердотельное моделювання здатне виявити всі технічні проблеми ще на стадії розробки, і це не єдиний плюс 3D-моделі.

Твердотільне моделювання

В останні роки, науково-технічний прогрес зробив крок далеко вперед, це стало можливо багато в чому завдяки високій швидкості реалізації розробок і проектів. Ключову роль в багаторазовому зниженні швидкості розробок відіграє твердотельное моделювання .

Таке моделювання дозволяє не тільки заощадити час, але і наблизити точність виконання до максимально можливого рівня. Найважливіше значення має відносно низька вартість робіт по 3D розробкам, яка включає в основному праця інженера, вартість CAD системи, експлуатацію комп’ютера, і не вимагає створення дорогого макета.

Щоб оцінити значення і можливості твердотільного 3D моделювання, досить ознайомитися з деякими етапами проектування деталей, створення зборок, і порівняти все це з готовим, реалізованим проектом. Однак повною мірою зрозуміти суть переваг, можливо тільки оволодівши цим способом проектування. Все ж необхідно більш детально розглянути основні можливості твердотільного моделювання.

3д модель
послуги моделювання
моделювання на замовлення
створення 3д-моделі

МОЖЛИВОСТІ твердотільного моделювання

Візуалізація

Це досить широке поняття, але основна особливість полягає в тому, що об’єкт думки проектувальника, набуває реальних, задумані форми, що дає йому безмежні можливості.

Отримана 3D модель не просто красива картинка, кожна грань, кожна її поверхню, має конкретні геометричні параметри, координати, обсяг і масу, але тільки в електронному, віртуальному вигляді. Але завдяки сучасним технологіям в області металообробки і верстатів з ЧПУ, втілення віртуального об’єкта в реальну деталь всього лише справа техніки.

Перетворення в 2D

Людині, не знайомій з правилами і нормами конструкторської документації, перетворення на площину, може здатися непотрібним етапом. Це цілком логічно, проте розроблений і затверджений проект або креслення повинен мати стандартний вигляд і формат, а саме, виконаний на папері відповідно до ЕСКД, в подібній справі, це обов’язкова норма.

При класичному виконанні креслення, не застосовуючи 3D моделювання , Побудова розрізів, видів, перетинів, дотримання масштабу вимагало від інженера значних витрат сил і часу.

Такий процес викликав не тільки швидку стомлюваність, але і збільшував ймовірність помилки. Сьогодні, застосовуючи технології CAD, ми маємо можливість уникати утомливих етапів виконання креслення на площині, при наявності твердотільної моделі. Безпосередньо саме перетворення в 2D, питання декількох команд, при роботі з креслярської програмою. Звичайно, праця інженера тут не закінчений, хоч ми і маємо готовий плоский креслення в потрібному нам масштабі, але нанесення розмірів, вибір матеріалу, технічні умови віднімуть ще чимало часу. І все ж, прорив в технології тут очевидний.

Гнучкість коригування

Ця позитивна особливість властива майже всім комп’ютерним програмам, але тут, в проектуванні, це один з основних плюсів. Часто в проект необхідно вносити зміни, це відбувається з різних причин і змушує розробників скрупульозно і утомливо все перераховувати, це може забрати багато часу. Однак, маючи проект, реалізований в 3D, все перерахунки будуть виконані в рази швидше, досить лише змінити потрібні параметри.

Сумісність з ЧПУ обладнанням

Якби всі наведені переваги 3D моделі були нерівними, цей пункт з упевненістю можна було віднести на перше місце. Уявіть картину: деталь на екрані монітора, а через 20 хвилин вже готова деталь у вас в руках. Напевно вражає!

Звичайно, в цьому прикладі Незазначені багато інших операцій, але завдяки безпосередньому зв’язку сучасних верстатів з ЧПУ і креслярських програм, стало, можливо, маючи неоформленную ідею, отримати її віртуальний контур, доопрацювати і втілити в життя, буквально за хвилини. Зараз подібна послуга доступна всім охочим, а ще 10 років тому це була фантастика.

Напевно, у багатьох закралася думка, що всі операції за нас тепер буде виконувати комп’ютер і верстат, почасти, це так, але за великим рахунком без фахівців, інженерії-рів, програмістів, операторів, наладчиків, нічого не вийде. Тому дана галузь завжди буде вимагати участі людини, причому тільки кваліфікованих фахівців своєї справи.

Компанія KLONA надає величезний ряд послуг в сфері 3D моделювання, в тому числі і твердотільного. Звернувшись до нас ви отримаєте виключно професійну підтримку в адекватному ціновому діапазоні.

Зв’язатися з нами:

hello@klona.ua

+380443388802

+447445536631