Високополігональні моделювання

Широке застосування високополігональні моделювання отримало в кінематографі, а також при розробці 3d-персонажів, в процесі створення ігор з тривимірним технологіям (3д ігри) і 3d-мультфімов. Для створення персонажів - героїв ігор «без тривимірного простору» застосовується нізкополігональних моделювання.

Навіщо потрібно високополігональні моделювання?

Застосування тривимірного моделювання та 3д-графіки в сучасному світі – безмежно. Для створення надточних моделей застосовується такий вид моделювання як високополігональні моделювання – створення точних копій об’єкта. Сучасні технології 3d дозволяють створити практично будь-який об’єкт, незалежно від рівня складності: починаючи від елементів декору, меблевої фурнітури і аксесуарів до пластикових корпусів і деталей обладнання.

При цьому можна використовувати як вже існуючу 3d модель, яка коригується під конкретно ваші потреби або ж ви можете створити свою унікальну тривимірну модель. Однак якщо вам необхідно створити надточну модель, то тут на допомогу приходить високополігональні моделювання (створення точних копій об’єкта).

Два головних властивості всіх високополігональні моделей:

 • максимально точна передача форми і геометрії об’єкта, що моделюється;
 • фінальний рендер (рендеринг кінцевого результату) здійснюється з великим навантаженням.
3д модель
3д моделирование
модель на замовлення
створення моделі на замовлення

Застосування високополігональні моделювання

Широке застосування високополігональні моделювання отримало в кінематографі, а також при розробці 3d-персонажів , В процесі створення ігор з тривимірним технологіям (3д ігри) і 3d-мультфімов. Для створення персонажів – героїв ігор «без тривимірного простору» застосовується нізкополігональних моделювання.

Досить часто високополігональні моделі називають моделі з великим числом полігонів, однак таке визначення не зовсім вірно. Якщо взяти за основу нізкополігональную модель, а потім за допомогою спеціальних програм для створення 3д моделей розбити її на велику кількість полігонів, то можна отримати досить якісну високополігональні модель.

Збільшити число полігонів, ви також можете, шляхом їх розбиття, однак після цього дуже складно зменшити число полігонів в разі потреби. Зворотна процедура досить складна. Зменшити кількість полігонів можливо за допомогою їх укрупнення або ж об’єднання полігонів між собою. Однак після цієї процедури отримана модель буде виглядати, швидше за все, некоректно, в результаті практично повної відсутності деталізації моделі.

Створення точних копій об’єкта – складний процес, і вимагає витрати великої кількості ресурсів, наявності потужної комп’ютерної техніки та постійного збереження виконаної роботи в спеціалізованих 3d програмах.

СТВОРЕННЯ ТОЧНИХ КОПІЙ ОБ’ЄКТА

Рівні деталізації високополігональні моделей:

 • перший – базовий рівень;
 • другий – уточнене визначення геометрії та форми предмета;
 • третій – чітка деталізація об’єкта – розбиття на більше число полігонів.

Коли потрібно використовувати високополігональні моделювання?

Високополігональні моделі – максимально точні копії об’єкта-оригіналу. Створення таких моделей необхідно в разі надточного моделювання об’єкта, або в тому випадку, якщо модельований об’єкт планується масштабувати (наближати і збільшувати).

При відсутності необхідності в масштабуванні об’єкта, можна впевнено використовувати нізкополігональних моделювання або 3д-моделювання із середнім числом полігонів.

При створенні точних копій об’єкта іноді застосовується технологія 3D скульптинг – створення об’ємних об’єктів на базі спеціалізованих програмних продуктів для роботи з 3д-графікою, за допомогою програмних інструментів яких можна виробляти різні дії над об’ємним об’єктом як якби «скульптур працював з глиною».

3D-модель
3D-модель
3D-модель
3D-модель

Програми для високополігональні моделювання

Здійснити моделинг для створення надточних об’ємних об’єктів можна на базі наступних програмних продуктів:

 • Autodesk 3D Max;
 • ZBrush;
 • topoGun;
 • Silo;
 • SharpConstruct;
 • Sculptris;
 • Rhino;
 • 3D-Coat (3D-Brush);
 • Modo;
 • JDPaint 5.55 RUS;
 • Freeform;
 • CB model pro;
 • Blender;
 • Autodesk Mudbox;
 • Autodesk Maya.

Отже, високополігональні моделинг – це створення максимально реалістичних 3d моделей будь-якого рівня складності сверхточной деталізації. Сьогодні практично всі рекламні ролики, мультфільми, кінофільми і 3д-ігри, де важлива фотороалістічность об’єктів, не обходяться без технологій high-poly моделювання, яке в свою чергу вимагає якісне програмне і апаратне обладнання, чималий досвід роботи з 3д-графікою і великих тимчасових витрат .

компанія KLONA здійснює створення 3д-моделей будь-якої складності, із застосуванням технологій високополігонаьного і нізкополігональних моделювання. А також здійснює створення 3d персонажа і предметну візуалізацію об’єктів . Якщо ви тільки робите перші кроки на шляху розвитку вашого стартапу – вам необхідна компанія KLONA. Лояльна цінова політика та індивідуальний підхід до кожного проекту – те, що відрізняє нас від інших.

Зв’язатися з нами:

hello@klona.ua

+380443388802

+447445536631