CES – міжнародна виставка споживчої електроніки, яка задає тренд у галузі промислового дизайну на наступний рік. Цього року захід відвідав 170 000 людей. Саме на CES проводяться найзначніші презентації нових продуктів та технологій. Проаналізувавши всі новинки цієї виставки, наша редакція підібрала для вас 7 найбільш яскравих побутових пристроїв, які уособлюють собою майбутнє.

Ключові тренди промдизайну у 2017 році

Основним трендом на ринку «розумної» побутової техніки, що швидко зростає, стало фіксування основних поведінкових факторів користувачів з подальшою адаптацією та розвиток систем автоматизації домашнього господарства. Експерти прогнозують зростання даного сегменту ринку до 78 млрд. доларів вже через 5 років. Поточне зростання галузі незабаром досягне планки 13%.

Також суттєвим проривом стала поява девайсу Intel Compute Card та розвиток голосових помічників Amazon Echo та Google Home, але давайте про все по порядку.

Intel Compute Card є поєднанням процесора, оперативної та вбудованої пам’яті, а також бездротового інтерфейсу з набором різноманітних роз’ємів для підключення. По суті це пристрій, який виконує функцію «мозку» побутової техніки.

Промисловий дизайн

Воно має в арсеналі безліч можливостей: від запам’ятовування улюблених режимів до запобігання псування продуктів та одягу. Унікальність Intel Compute Card полягає в його розмірі – він трохи більший за банківську картку. Та й над уніфікацією “інтелівці” постаралися, “міні-мозок” підійде як для праски, так і для холодильника.

Замінюється він досить легко, ніж нагадує акумулятор у мобільному телефоні. Якщо ваш побутовий пристрій має нову функцію або технологічно застарів, вам буде достатньо купити новий Compute Card і замінити старий. Погодьтеся, чимось на розуміє процес виходу нових операційних систем для смартфонів або ПК, коли найновіші «операційки» підтримують лише найновіші пристрої. Всі акули ринку вже вишикувалися в чергу за цією новинкою.

Другим поштовхом для побутової техніки майбутнього стали технології Amazon Echo та Google Home, які дозволяють голосом керувати вашою домашньою технікою.

Тренди промдизайну

Уявіть, щоб підключити роутер, вам не потрібно буде розбиратися в його налаштуваннях, голосовий помічник зробить це сам, вам просто потрібно віддавати команди. Або, наприклад, ваші руки зайняті приготуванням на кухні, а на вечерю потрібно замовити свіжих продуктів, голосовий помічник під чуйним керівництвом зробить це з легкістю. Детальніше про застосування даного ноу-хау ми поговоримо наприкінці статті. Не будемо вас далі мучити і познайомимо з нашою заповітною сімкою.

1. Ліжко Sleep Number 360

Відкриває наш список промдизайну майбутнього пристрій, який раніше асоціювався у нас виключно з меблями. Тепер це вже швидше за гаджет – «розумне» ліжко. Двоспальне ложе Sleep Number 360 на вигляд нічим не відрізняється від простого ліжка. Ніякого вульгарного неону, хрому або хайтек-дизайну, тільки функціональність. «Розумне ліжко» індивідуально налаштує жорсткість матраца, підігріє зону ніг і розбудить у заданий час.

Розумне ліжко

Також пристрій допоможе вам позбутися хропіння, якщо буде ідентифікований характерний звук, голова однієї з половин матраца підніметься на 7°, щоб сплячий прийняв правильне для дихання положення. Якщо на вихідних вам нікуди не потрібно вставати, ліжко завдяки безлічі сенсорів і датчиків визначить момент, коли ви повністю виспитеся і підніме вас на піку бадьорості, щоб уберегти від відчуття «важкої» голови. До магазинів новинка надійде вже до літа.

2. Розумний холодильник

Другу строчку нашого рейтингу найкращих знову займає пристрій із приставкою «розумний», але тільки тепер без особливого польоту фантазії, все більш прозаїчно – це смарт-холодильник. Відтепер ви зможете керувати ним за допомогою голосу, жестів чи команд. Проривом стала функція самодіагностики. Тепер смарт-холодильник у разі поломки сам визначить причину та повідомить про це сервісний центр.

Розумний холодильник

Зачаровує і функція аналізу вмісту смарт-холодильника. Він сам оцінює вміст полиць і термін придатності товарів, якщо необхідно поповнити запаси, пристрій сам зробить замовлення товарів в інтернет-магазині. Вивчаючи звички та переваги господарів, смарт-холодильник автоматично наповнить форму для льоду перед тим проміжком дня, коли ви зазвичай дістаєте прохолодні напої. Влітку, реагуючи на зміни температури та вологості, ваша домашня фабрика холоду запустить 4-ступінчасту систему стерилізації, щоб уберегти ваші продукти від псування.

3. Смарт-кондиціонер

На третьому місці розташувався «розумний» кондиціонер. Це ноу-хау аналізує які кімнати протягом дня ви відвідуєте найчастіше, завдяки чому оперативно встановлюється найбільш комфортна температура прямо перед вашим приходом.

Смарт-кондиціонер

Припустимо, у будні дні після роботи ви найбільше часу проводите на кухні, а ближче до сну – у спальні, у вихідні найпопулярнішим місцем у будинку є вітальня, відповідно дані локації будуть охолоджуватися або підігріватися залежно від переваг власників.

4. Робот-пилосос

В середині нашого рейтингу майстерного промдизайну розмістився робот-пилосос. Його сенсорні та оптичні датчики дозволяють йому сканувати місцезнаходження, форму та розміри предметів у кімнатах. А завдяки функції запам’ятовування, він уміло «об’їжджає» перешкоди для його подальшого використання.

 Робот-пилосос

Проводи і домашні тапки легко зчитуються сенсорами і не потрапляють під щітку пристрою, що обертається. Якщо робот-пилосос розпізнав людину, він за допомогою голосового сигналу просить його відійти для подальшого безперешкодного прибирання.

5. Технологічна «пралка»

П’яте місце ми віддали пральній машині нового покоління.Нововведення в тому, що тепер пристрій обзавшвся двома пральними відсіками, тобто. ви можете прати свої речі паралельно з абсолютно різними налаштуваннями. Речі у перший відсік завантажуються вертикально, другий – фронтально.

Дизайн пральної машини

Також нова «пральна машина аналізує жорсткість води, завдяки чому регулює температуру води та її кількість з метою запобігання пошкодженню одягу». Остання формулювання викликала в нас посмішку і взята повністю з рекламного проспекту, але вже варто звернути увагу, що це цілком і повністю маркетинговий хід, т.к. жорсткість води є наявністю в ній солей магнію та кальцію і зовсім не може вплинути на якість вашого одягу, не кажучи вже про її пошкодження.

Але є і справді цікава функція в цій пральній машині — якщо ваш одяг зайво брудний, він додасть додатковий цикл полоскання.

6. Радіохвильова зарядка Freevolt

Зарядка, що споживає енергію з повітря, посіла шосте місце в нашому рейтингу. В еру коли ми все частіше говоримо про «розумний» будинок і енергоспоживання, що постійно зростає, варто задуматися про альтернативні джерела отримання електрики.

Радіохвильова зарядка

Для живлення малопотужних пристроїв вчені з Вашингтонського університету розробили нову зарядку, яка споживає енергію з радіохвиль, якими насичено наш простір. Технологію назвали Freevolt. Також завдяки цій розробці стало можливим заряджати малопотужні пристрої за допомогою Wi-Fi.

7. Неваляшка Yumi

Замикає наш хіт-парад революційної побутової техніки робот-помічник Yumi, що нагадує неваляшку. Він здатний рухатися за вами по дому чекаючи на розпорядження, готовий включити музику, знайти потрібну інформацію в інтернеті, розповісти про прогноз погоди або завести двигун авто. Робот-помічник може розпізнавати ваш голос на відстані до 5 метрів завдяки функції шумоподавлення.

Після складання цього рейтингу ми попросили його прокоментувати конструктора, викладача та наукового співробітника фізичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка Артема Федорова

Наш експерт з великою часткою скепсису та іронії поставився до всіх перелічених вище побутових пристроїв, т.к. за його словами, дані розробки та технології не можна назвати прогресом, адже вони вже давно були реалізовані, ось тільки зараз настав час, щоб вони стали частиною нашого побуту.

Більшість із цих технологій реалізується завдяки кільком контролерам та датчикам. Наприклад, принцип роботи розумного кондиціонера можна реалізувати за допомогою датчика руху, а також контролера, запрограмованого невеликим кодом довжиною не більше 30 рядків. Українські розробники давно реалізовують дані технології, і вони досить дешеві у виробництві. Подібні механізми здатні зібрати підлітки на уроках з робототехніки та їхня вартість не перевищує 300 гривень.

На завершення, ми пропонуємо вам оцінити наскільки сильно дані 7 пристроїв можуть покращити ваш побут і чи варті вони своїх грошей. Вибір завжди залишається за вами.

А якщо вам потрібен промисловий дизайн — замовляйте його у студії KLONA.