Проект по розробці дизайну довговічних виробів спрямований на пошук таких бізнес-моделей і дизайн-стратегій, які допомагають збільшити термін експлуатації виробу.

Термін експлуатації споживчих товарів – це час від покупки виробу людиною до виходу із споживання. Сьогодні спостерігається тенденція суттєвого скорочення терміну експлуатації виробів.При цьому багато виробів все ще нормально функціонують навіть після того, як їх викинули або заховали на антресолі. Водночас спостерігається стрімке зростання цін на сировину та енергетичні ресурсиза останні десятиліття. Тенденція зростання глобального попиту на сировину та енергію зберігатиметься, створюючи основні ризики для сучасного бізнесу та виробництва. Однак ці ризики можна перетворити на нові можливості для виробників, чому і присвячений проект розробки довговічних виробів.

Екологічні проблеми дизайну

Стійкий розвиток – це комплекс соціальних, економічних та екологічних змін, спрямованих на забезпечення високої якості життя сучасного покоління та гарантію такого ж рівня для наступних поколінь.

Мета проекту – об’єднання компаній та організацій, які хочуть бути лідерами у сталому розвитку та круговій економіці. Завданням проекту є пошук бізнес-моделей та стратегій для створення вигод для компаній та споживачів в умовах кругової економіки. Це завдання можна вирішити шляхомзапуску виробництва довговічних виробів та мінімізацією споживання ресурсів. Однією з таких компаній є нідерландський концерн Philips. Їхня програма EcoVision є основною рушійною силою для збереження навколишнього середовища за допомогою інновацій.

Кругова економіка – це такий тип індустріальної економіки, спрямований на мінімізацію виробництва відходів з допомогою інтеграції раціональних підходів у промисловому дизайні.

Промисловий дизайн: створення та виробництво продукту з тривалим терміном експлуатації

Кругова економіка для створення довговічних виробів

Незважаючи на підвищену увагу до повторної переробки матеріалів у всьому світі, продовження терміну служби виробу – це більше, ніж просто рециклінг. Ця ідея повинна давати себе знати протягом усього життєвого циклу товару і ефективно уповільнювати темпи руху виробу до повторної переробки. У такій ситуації тривалий термін експлуатації виробів створює нові можливості для виробництва та продажу за рахунок додаткових сервісів.Вже сьогодні багато компаній довели більш високу рентабельність надання послуг з ремонту та заміни частин виробу порівняно з традиційним продажем.

З часів промислової революції в лінійній західній економіці домінувала бізнес-модель, яка побудована на принципі «продавай більше, продавай швидше». Така модель не вписується в рамки сучасного проекту щодо продовження терміну експлуатації виробу. Успіх кругової економіки залежить від нових бізнес-моделей, які будуть зосереджені на інвестиціях у продовження життєвого циклу виробу. Вивчення компаній, які успішно просувають цей проект, допомогли звузити кількість ефективних бізнес-моделей до 5 чітких типів.

Запуск власного виробництва пластикових виробів тепер ще ближчий! Промисловий дизайн (Київ, Україна)можна замовити у нас за адресою вул. Трьохсвятительська, 5/1А – у самому серці столиці.

Екологічний дизайн виробів: сучасні бізнес-моделі

Існуєп’ять основних моделей, одну з яких мають вибирати підприємці та промислові дизайнерина етапі розробки та проектування виробу. Всі вони будуються на сталому розвитку та екологічному дизайні виробів.

Детальну інформацію про те, що таке промисловий дизайн, ви можете знайти тут.

1. Класична модель: сучасні матеріали у дизайні

Основний прибуток надходить від виробництва та продажу високоякісних виробів з довгим терміном служби. Наприклад, при виробництві чергової пральної машинки можна використовувати найбільш корозійностійкі метали. Застосування якісної сировини спричинить підвищення вартості виробу, але й продовжить термін експлуатації.

2. Гібридна модель

Комбінація виробництва довговічних якісних виробів разом із продажем недовговічних витратних матеріалів, від яких надходить основний дохід.

3. Модель розриву

Ця модель будується на використанні залишкової цінності виробу. Потік доходу від продажу виробів або їх частин, які мають змішаний цикл життя. Наприклад, картридж принтера довговічніший за чорнило, яке він використовує. Сьогодні більшість компаній пропонують купувати нові картриджі, проте в умовах кругової економіки доцільніше надавати послугу із заправки картриджа.

Сталий розвиток

4. Модель отримання доступу

Надання можливості орендувати товар замість права на володіння ним. Основний дохід – від отримання орендної плати. Наприклад, нідерландська компанія GreenWheels надає старі автомобілі.

5. Модель продуктивності

Основний дохід від плати за вдосконалення експлуатаційних характеристик виробу, а не сам виріб. Наприклад, за невелику суму покупець може придбати виріб із базовим набором функцій. Коли виріб не задовольняє потреби людини, він може просто «проапгрейдити», а не купувати нову версію. Компанія TeslaMotors випускає програмне забезпечення, яке вдосконалює характеристики машини навіть без покупки нових деталей.

Студія промислового дизайну KLONA (Київ) спеціалізується на дизайні довговічних виробів. Ми спроектуємо будь-який виріб з урахуванням особливостей вашого виробництва або допоможемо запустити новий. За більш детальною інформацією звертайтесь до наших менеджерів: +38(044) 223 51 20.

Боротьба з моральним старінням: вирішення екологічних проблем дизайну

Підхід до створення довговічних виробів також спрямований на підтримку його актуальності.Це означає збереження первинного стану товару настільки довго, наскільки це можливо. У центрі цього – боротьба з причинами, через які товар швидко стає морально застарілим.Саме це є основною екологічною проблемою дизайну.

Упорядкування результатів існуючих досліджень та проведення нових аналізів компаній та їх товарів із тривалим терміном експлуатації призвели до формування шести стратегій промдизайну, які можуть бути використані для запобігання або відстрочення морального старіння виробів.

Моральне старіння речей

1. Проектування виробів, що викликають прихильність та довіру споживачів

Істотною проблемою сучасного промдизайну є виробництво виробів, що морально зношуються за короткий термін. Це стимулює подальшу купівлю все нових товарів та все більш стрімке зношування наступних. Створення виробів, які полюбляться споживачами, не призводитиме до швидкого появи ефекту морального зносу речі.

2. Дизайн речей має бути спрямований на створення зносостійких виробів

Функціонального зношування можна уникнути, якщо розробляти речі, які повільно зношуються. У цьому допоможе проектування з урахуванням особливостей використання виробу,застосування більш стійких матеріалів при виробництві, а також спеціальні покриття, які запобігають зношуванню виробу.

3. Дизайн промислових товарів з урахуванням сумісності виробів

Системне зношування можна запобігти, якщо створювати прилади, складові яких підходять один до одного або до інших виробів. У цьому допоможестандартизація в області промдизайну. Наприклад, створення телефонів з однаковим роз’ємом для заряджання батареї.

Вам потрібні ідеї промислового дизайну? Ми маємо натхнення для вас! Читайте у нашому блозі:

покрокова інструкція щодо винаходів виробів;

– дві сучасні бізнес-ідеїрозробка квадрокоптерів та техноаксесуарів ;

– дуже цікава стаття про те, як перевинайшли колесо;

– промисловий дизайн автомобілів та просто розкішних речей.

4. Промдизайн з урахуванням простоти функціональності та ремонту виробу

Виробники повинні залишати можливість лагодити виріб та підтримувати його у працездатному стані довгий час.При цьому компанії можуть самостійно організовувати свої сертифіковані сервісні центри та отримувати від цього прибуток.

5. Створення виробів, що модернізуються і адаптуються

Можливість розширення функціоналу та пристосування виробів вже існуючим приладам також знижує рівень морального зношування.

6. Промисловий дизайн виробів, що трансформуються

Можливість легко збирати та розбирати виріб, а також модифікувати роблять його більш довговічним.

Тривалий термін експлуатації виробів

Сучасні промислові дизайнери розвивають нові способи підвищення довіри споживачів до продуктів та зниження рівня морального зношування. Ці шість дизайн-стратегій застосовні до будь-якої бізнес-моделі, і користь від їхньої взаємодії варіюватиметься відповідно до ситуації, в якій вони застосовуються. Необхідно враховувати, що кожна комбінація має свій механізм отримання вигод від довготривалих товарівта різні набори критичних факторів успіху.

Сучасний дизайн промислових товарів має бути спрямований на підтримку ранньої адаптації як мінімум однієї із шести дизайн-стратегій для продовження терміну експлуатації виробів. Одночасно з цим необхідносприяти розвитку довгострокових відносин між кінцевими користувачами та постачальниками, а також забезпечувати високий рівень якості послуг.

Сьогодні у світі великі компанії-виробники техніки та електроніки спрямовують дизайн промислових товарів у бік підтримки сталого розвитку. Це гарантує високу якість життя як сучасному, так і майбутнім поколінням. У таких умовах традиційні підходи до виробництва виробів, що швидко застарівають і зношуються, втрачає свою актуальність.

Будьте сучасними та інтегруйте проекти зі створення довговічних виробів у своє виробництво вже зараз. У компанії KLONA ви можете замовити промисловий дизайн високоякісного виробу (Київ) з ​​урахуванням будь-якої розглянутої моделі або стратегії.