Промисловий дизайн

Часом нам здається, що все що можна вже винайшли і пристроїв для інновацій просто немає. А потім на сцену виходять промдізайнери, і дивують нас незвичайними і функціональними гаджетами, які поступово стають нашими вірними супутниками.

Що таке промисловий дизайн?

Промисловий дизайн – комплексна послуга, спрямована на створення красивого, функціонального і готового до серійного виробництва продукту. Промдизайн знаходиться на стику точних наук і мистецтва.

Прямокутна форма моніторів і смартфонів, увігнута форма пляшок, кількість і розташування кнопок на пульті від телевізора, вигин лавки біля під’їзду, розмір і довжина зубців вилки в їдальні – все це результати промислового дизайну.

Промисловий дизайн

Сфери застосування і види промдизайна

Промисловий дизайн ділиться на дві групи.

До групи «А» відноситься проектування предметів машинобудування і верстатобудування. Ця група предметів промдизайна є найбільш наукомісткої і технічно складною. Від дизайнерів потрібен високий рівень професіоналізму.

До групи «Б» входять предмети споживання, які роблять життя людини комфортніше – побутова техніка, меблі, іграшки, робочий інвентар, обладнання тощо

У яких сферах найчастіше мають справу з промисловим дизайном:

Промдизайн

Часом нам здається, що все що можна вже винайшли і пристроїв для інновацій просто немає. А потім на сцену виходять промдізайнери, і дивують нас незвичайними і функціональними гаджетами, які поступово стають нашими вірними супутниками.

Промисловий дизайн
Промисловий дизайн

Які завдання вирішує промисловий дизайн

Розробка об’єктів промислового дизайну , Від автомобілів і медичної апаратури до побутових приладів та інструментів, формує життя і комфорт людини. Промдизайн вирішує такі завдання:

 1. пояснити користь . Зовнішній вигляд продукту повинен повідомляти користувачеві про своє призначення.
 2. бути зручним . Дизайнери повинні подбати про безпеку, простоті і інтуїтивності інтерфейсу продукту. Великі кнопки і позначення на елементах управління значно цьому сприяють.
 3. Знизити виробничі витрати . Функціональність продукту, матеріали виготовлення, спосіб обробки корпусу і збірки безпосередньо впливають на кінцеву вартість продукту. Всі ці моменти потрібно оптимізувати.
 4. Гранично спростити обслуговування . Ніщо не вічне, тому процес розбирання і заміни окремих деталей в пристрої не повинен викликати у користувача ніяких труднощів.
 5. Бути обличчям бренду . Будь-який продукт уособлює філософію компанії, її місію та цілі, а також задає певну планку якості, на яку можуть розраховувати споживачі.

Дизайнер фірми Braun Дітер Рамс в 1960-х першим придумав кольорову кодування апаратури , Зараз червоний квадрат кнопки «стоп» і зелений трикутник «пуск» звичайні речі, які використовують всі компанії, але тоді це був прорив .

Останнім часом в зручність експлуатації включений фактор легкості переробки і відсутності негативних наслідків для екології. Головний директор по дизайну компанії Apple Джонатан Айв вважає, що простий і зрозумілий дизайн завжди буде затребуваний , Адже: «коли ми маємо справу з предметами, нам важливо відчувати, що ми управляємо ними».

Приклади промислового дизайну від KLONA

компанія KLONA створює промисловий дизайн продукції в Україні. За 7 років успішної роботи на ринку, ми реалізували більше 100 різних проектів. Ось лише деякі з них:

Ціна розробки промислового дизайну в Києві залежить від:

На перший погляд, промдизайн – задоволення не з дешевих. Середня ціна – від 50 000 гривень. Але в розрізі партії його вартість практично нівелюється. Наприклад, ви замовляєте промисловий дизайн термокружек. На партії в 3000 штук націнка за послугу складе менше 17 грн на кружку, а при випуску 20 000 одиниць продукції – всього 2,5 грн.

Які чинники впливають на вартість промислового дизайну:

 • складність пристрою і перелік вимог до функціональності;
 • кількість розроблених концептів і елементів корпусу;
 • обсяг правок за обраним концепту;
 • кількість рендерів, які необхідно зробити в результаті;
 • терміни реалізації проекту.

Терміни виконання складають від 1 місяця . Якщо вам потрібно швидше – можемо обговорити варіанти.

Який буде результат?

Результат розробки промислового дизайну – твердотільна 3D-модель продукту , набір креслень і документації . З ними можна прийти на будь-який відповідний завод і запустити багатосерійне виробництво вашого продукту . Крім 3D-моделі можна підготувати ще ряд візуалізацій продукту, для їх використання, наприклад, на сайті або для або для макетування рекламних матеріалів.

Етапи розробки промислового дизайну в KLONA

промдизайн – послуга комплексна, а значить складається з декількох блоків – концептуальної частини (пункти 1-4) і інженерної розробки (пункти 5-7).

 1. ми уважно вислухаємо ваші ідеї , Задамо багато навідних запитань і складемо технічне завдання , В якому пропишемо всі вимоги до майбутнього продукту.
 2. проведемо аналіз ринку , Знайдемо ваших конкурентів зі схожими продуктами, зберемо всі дані про переваги і недоліки їх рішень.
 3. намалюємо кілька ескізів і простих 3D-моделей майбутнього продукту, підберемо кольорографічне схему, спроектуємо зручний інтерфейс .
 4. Покажемо результати у вигляді красивої презентації. Вислухаємо ваші зауваження та побажання, внесемо правки і виберемо найкращий варіант .
 5. Після затвердження дизайнерського концепту, починається розробка конструкції пристрою і внутрішніх кріплень. Проводиться тестування зручності складання, обслуговування та експлуатації продукту.
 6. Підбір оптимальних матеріалів виготовлення , Які будуть враховувати вимоги до міцності, безпеки і вартості кінцевого виробу.
 7. Підготовка креслень і технічної документації, побудова твердотільної 3D-моделі .
блоки промдизайна

Ключові труднощі в розробка промислового дизайну продукту

В епоху легкого доступу до інформації, мережу переповнилася міфів і помилок з приводу промислового дизайну. Вони можуть здорово зіпсувати не тільки уявлення про сферу, а й цілий бізнес молодим підприємцям.

міф

реальність

Промдизайн – мистецтво, має бути в першу чергу красиво!

Промисловий дизайн – не мистецтво . І це перша думка, яку ми намагаємось донести до людей, які приходять до нашої студії. Завдання промислового дизайнера – розробити і спроектувати предмет. Це означає, що він повинен бути зручним у використанні, зрозумілим, орієнтованим на конкретного споживача, реалізованим, і тільки потім красивим. «Зробити красиво» – це до художникам.

Промисловим дизайном може займатися штатний дизайнер фірми, або будь-який, хто трохи знайомий з 3D-моделюванням.

У дизайнера – одна голова, у промдізайнера – 4 . Не буквально, звісно. Особливість промислового дизайнера, на відміну від графічного, наприклад, в тому, що йому доводиться одночасно бути конструктором, матеріалознавців, маркетологом і, нарешті, дизайнером .

Тому і створюють студії промислового дизайну, де під одним дахом збирають всіх необхідних фахівців, які утворюють команду і видають в результаті готовий продукт.

Якщо найняти фрілансера, можна отримати той же результат на порядок дешевше.

Можливо, тільки не варто забувати, що:

 • фрілансер НЕ несе відповідальності за продукт;

 • фрілансер – НЕ технолог, не маркетолог і не матеріалознавець і в його команді таких фахівців немає;

 • фрілансер НЕ підготує модель до виробництва і точно не виготовить її вам.

З ЦІЄЮ ПОСЛУГОЮ ТАКОЖ ЗАМОВЛЯЮТЬ:

послуга створення 3D-моделі
3D-моделювання
проектування корпусу нового приладу
Розробка корпусу нового приладу
проектування електронних пристроїв
Розробка електроніки
проектування забезпечення для електронних пристроїв
Розробка програмного забезпечення для електронних пристроїв

Довірте нам розробку промдизайна для вашого продукту

компанія KLONA – студія промислового дизайну, що має величезний досвід в індустріальному дизайні (дизайн предмета, вироби, приладу). Наші фахівці із задоволенням допоможуть вам створити красивий і функціональний дизайн для вашого приладу або виробу. Наша студія дизайну співпрацює з кращими кваліфікованими виробниками в сфері промдизайна і заводами, які випускають готові вироби в промислових масштабах.

Не ризикуйте, і не витрачайте свій час даремно. Довіртеся професіоналам. Замовляйте промисловий дизайн в студії KLONA.

Зв’язатися з нами:

hello@klona.ua

+380443388802

+447445536631