4 лютого 2016 року Відомство за патентами та товарними знаками США опублікувало патент з інтригуючою назвою «Довільний просторовий 3D друк з використанням часткової левітації». Патент належить компанії Boeing.

Запропонований метод виключає необхідність підтримуючої платформи об’єкта під час 3D друку. Об’єкт левітує у повітрі та його просторову орієнтацію можна легко змінювати. Друкований матеріал струменем випускається у простір. Це прибере всі обмеження, дозволяючи проводити повноцінний друк цілого об’єкта. При цьому з’являється можливістьвикористання кількох головок друку, що дозволить значно прискорити процес друку.

Нова технологія 3D-друку дозволяє створювати складні об’єкти повністю. Компанія Boeing планує використати цю технологію дляприскорення створення окремих частин літаків та іншої техніки.

Запропоновано три способи здійснення друку під час левітації:

1. Створення об’єкта починається з формування невеликої основи, яку наноситься додатковий матеріал.

3d-друк за допомогою левітації

2. Різні складники об’єкта окремо формуються шляхом осадження матеріалу в простір однією або декількома друкованими головками. З допомогою просторової маніпуляції досягається формування єдиного об’єкта.

3. Для виробництва необхідна як мінімум одна друкуюча головка, яка випускає матеріал у простір для формування частин об’єкта.Левітаційна система необхідна підтримки об’єкта повітря у міру того як голівка друкує такі частини об’єкта.

Система з детекторіввідстежує положення об’єкта у просторі та дозволяє його регулювати.

Левітацію об’єкта можна досягти за допомогою акустичної або магнітної левітації.

Магнітна: супер-охолоджена частка стає надпровідником і піддається дії магнітних сил, які рівні силі гравітації, що діє на об’єкт. Магнітні сили штовхають частинку з різних боків і вона утримується в повітрі.

Акустична:проводиться акустична хвиля, що має вузол експонування звукової сили тиску, що дорівнює гравітаційній силі. Вона захоплює частинку у «вузол».

Левітуючий 3D-друк

Малюнок 1:Кілька друкованих головок 34 по-різному розташовані (праворуч, ліворуч, спереду, ззаду, зверху та знизу) на осях x, y, zвипускають струмінь (50) друкованого матеріалу 25 у простір 24 ​​для створення об’єкта 22.

Малюнок 2: Левітаційна система магнетичного 30 типу діє на об’єкт 22 (магнітна сила протидіє силі гравітації). Магніти 74 розташовані під простором 24 для створення необхідної сили підняття. Друкуючі головки 34 випускають струмінь (50) матеріалу 25 простір 24.

3d-друк

Бажаєте дізнатися більше новин про світ 3D друку? Підписуйтесь на нашу розсилку та отримуйте найсвіжіші новини 3D-принтерів з нашого блогу!

Для замовлення 3D моделювання та 3D друку в Україні звертайтесь до нас за телефонами нижче! Наші менеджери радо проконсультують вас про можливі способи друку ваших об’єктів.

Наші контакти:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua