3D друк – одна з областей, що найбільш динамічно розвиваються. Встежити за всіма новинами тут складно. Тому ми підготували для вас вибірку останніх новин 3D друку за першу половину березня.

На 3D принтері з металевою ниткою надрукували раму для велосипеда

Команда інженерів MX3D із Нідерландів роздрукувала раму для велосипеда Arc за допомогою зварювального 3D принтера. Принтер використовує металеву нитку, і отримана конструкція відрізняється підвищеною міцністю, але важчою за звичайні рами. Команда MX3D пророкує велике майбутнє використання 3D друку в архітектурі. Серед їхніх проектів – дуже амбітний план друку мосту в центрі Амстердама.

3d-друк металом велосипеда

Інвестовані перші мільйони у 3D друк хмарочосів

У Сінгапурі також планують використання 3D друк для архітектури, зокрема – для будівництва житла. Згідно новин 3D друку, технологія дозволить створювати бетонні блоки на спеціальних 3D принтерах. Поки що у технологію вже інвестували $107 млн. Використання цієї технології відкриє нові можливості для створення соціального житла.

3d-друк хмарочосів у Сінгапурі

У Дубаї почали друкувати цукерки на 3D принтері

На щастя, буває ще й їстівна нитка для 3D друку – у Дубаї запущено два 3D-принтери, які дозволяють створювати цукерки. Детальніше про цю новину читайте в нашій статті на сайті.

3d друк солодощів

Компанія Carbon3D розроблена технологія безперервного друку

CLIP – дуже цікава технологія друку майбутнього, яка дозволяє здійснювати безперервний друк виробу. У резервуар, наповнений рідким полімером, опускається платформа, де формується об’єкт. Рідкий полімер твердне завдяки ультрафіолетовому світлу, яке має випромінювати друкуюча головка.

Безперервна технологія друку

Continuous Liquid Interface Production дозволяє підвищити швидкість друку та рівень деталізації об’єктів. Технологія розроблена компанією Carbon3D, яка днями уклала контракт про співпрацю з Kodak. Цілком можливо, що незабаром світ побачить нові принтери такою технологією.

Запатентований 3D друк за допомогою левітації

КомпаніяBoeing запатентувала нову технологію 3D друку за допомогою акустичної та магнітної левітації. Нова технологія дозволить створювати цілісні складні об’єкти та значно прискорить процес створення деталей для літаків. Докладніше про це читайте у нашій статті.

3D-друк за допомогою левітації

Собаці зробили успішну операцію з імплантації кістки на основі 3D-моделі

Раніше тривимірне моделювання широко використовувалося для створення протезів кісток та навіть нових органів для людей. Сьогодні за допомогою 3Dдруку допомога друзям нашим меншим стала ще простішою. Історія про трилап бордер-коллі Зіггі з Австралії торкнулася всього світу. Відсутність однієї лапи призводило до збільшення навантаження на інші кінцівки, внаслідок чого він почав відчувати біль, і йому знадобилася операція. Вчені Ветеринарної Школи детально вивчили передню лапу та відтворили її за допомогою 3D-моделювання. Незабаром собака зможе вільно ходити, але поки що пересувається на інвалідному візку.

Створено ортез для занять спортом

Наступне застосування 3D-моделювання у медицині – створення ортезів. За допомогою 3D-моделі руки вчені Вроцлавського університету спроектували ортез, який допоміг чоловікові з парезом займатися спортом. Донедавна цей синдром значно знижував якість життя людей. Такий ортез не лише дозволяє підтримувати високий рівень життєздатності, а й займатись силовими навантаженнями.

3d-друк протеза

Планується надіслати 3D принтер у космос

3D принтер, розроблений американською компанією Made in Space, привернув увагу NASA. Цей принтер дозволяє робити друк за умов невагомості. Разом із ізраїльським художником Еялем Гевером, NASA ініціює новий проект «#Laugh». Його метою є відпрацювання процесу 3D друку в умовах невагомості. Успішна реалізація проекту значно полегшить життя космонавтів на МКС – вони зможуть самостійно друкувати необхідні деталі у разі поломки, не чекаючи на постачання із Землі.

Наносупутник із Росії вирушає до космосу

У Томську вперше створено корпус супутника за допомогою 3D-друку. Його розміри 30х10х10 см. Наноступник вирушить у космос 31 березня на борту вантажного корабля «Прогрес МС-2».

Співробітники Томського політехнічного університету відзначають, що завдяки 3D-друку їм вдалося досягти значного здешевлення виробництва супутників.

3d-друк наносупутника

Незабаром інтегрування 3D друку відбуватиметься у всіх сферах нашого життя.

Заходьте до нас у блог та дізнавайтеся новини 3D друку першими!