Сучасний виробничий процес чи бізнес-процеси складно уявити без тривимірних технологій. Друк на 3d-принтері застосовується сьогодні практично у всіх галузях людської діяльності.

Щодня з’являються нові матеріали для 3д друку та розкриваються нові можливості 3d-принтера. Але, що ми знаємо про цей пристрій? Що таке 3d-принтер? Давайте розбиратися разом.

Що таке 3D принтер

3Д-принтер – це спеціальний пристрій, призначений для створення тривимірних об’єктів шляхом шарового нарощування вихідного матеріалу, шар за шаром, на базі побудованої цифрової 3д-моделі цього об’єкта.

Як вихідні матеріали можуть застосовуватися різні пластики, метал, фотополімери, акрил, нейлон і т.д. Використовуються 3d принтери, як правило, для створення прототипів виробів та деталей, які складно отримати традиційними способами.

Як працює 3D принтер. Принцип роботи 3d-принтера

Як працює 3d-принтер? Розглянемо принцип роботи 3d-принтера. Як правило, друк на 3д принтерізаснований на технологіях пошарового нарощування об’єкта, але це ще не всі методи 3д-друку, існують інші її види.

Способи 3D-друку

Лазерне спікання порошків. Спеціальний порошок подається в 3д-принтер за допомогою валу, що обертається, далі рівномірно розподіляється на горизонтальній поверхні. Матеріал, що залишився після закінчення друку, видаляється, але потім знову застосовується при нанесенні наступного шару. Цей метод відрізняється високою точністю готової моделі виробу завдяки нерухомості деталі. Головний недолік лазерного спікання порошків – шорсткість поверхні готового виробу, що потребує подальшої постачання.

Стереолітографія – один із найпопулярніших методів 3д-друку, заснований на дії променя лазера на фотополімерну смолу. На місці контакту відбувається затвердіння матеріалу, після чого наноситься шар фотополімеру. Після цього процес повторюється. Зайвий матеріал видаляється, потім повторно використовується.

Склеювання порошків. Найпростіший спосіб друку на 3д принтері. Крохмально-целюлозний порошок і клей, виготовлений на водній основі, подаються на голівку. Порошок зв’язується клеєм і так формуються контури майбутньої моделі. Порожнечі в матеріалі заливають рідким воском для надання виробу міцності.

Струменеве моделювання – при даному способі друку використовується моделюючий та підтримуючий матеріали. Як підтримуючий матеріал часто застосовують віск, як моделюючий – може бути використаний цілий перелік різних матеріалів. Найчастіше це матеріали за властивостями схожі на конструкційні термопласти. У процесі печі одночасно наноситься і моделюючий і підтримуючий матеріал після чого слід полімеризація і механічне вирівнювання. Струмене моделювання дозволяє створювати як тверді, так і м’які вироби.

Основні характеристики 3D принтера

Розділити 3d-принтери на різні види можна на основі таких основних характеристик:

 • вартість(ціна на 3д-принтер може змінюватись у межах 500 дол. – 1 млн. дол.);
 • технологія друку(пошарове нарощування, лазерне спікання порошків або склеювання порошків);
 • матеріали для друку (пластики – нейлон, PLA, ABS; металевий порошок, фотополімери, гіпс, акрил тощо).

Застосування 3D принтера

За допомогою сучасного 3д-принтера можна виготовити будь-яку річ, починаючи від шахової фігурки і закінчуючи медичними протезами або автомобілями.

Друк на 3d принтері застосовується сьогодні у наступних областях:

 • медицини. Створення зубних протезів, деталей для медичного обладнання, синтезування окремих клітин людського організму, створення штучної нирки, клітин шкіри, печінки, судин та тканин;
 • кіноіндустрії. Елементи декору та створення декорацій – автомобілі, антикваріат, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо;
 • архітектура та будівництво. Створення архітектурних макетів та демонстраційних макетів для презентації замовнику. Побудова мініатюр відомих пам’яток культури з метою проведення реставрації оригіналу;
 • освіта. створення навчально-презентаційних макетів як наочного посібника для учнів;
 • прототипування. Виготовлення прототипу нового виробу, виробництво якого перебуває у стадії запуску;
 • серійне та дрібносерійне виробництво: друк деталей, механізмів, запчастин, корпусів приладів тощо;
 • дизайн інтер’єру. Виробництво елементів оформлення інтер’єру, декору. Предметів побуту, ваз тощо;
 • ювелірне мистецтво та виробництво біжутерії.

Якщо ви шукаєте 3d принтер в Україні, компанії KLONA до ваших послуг. 3д моделювання, тривимірне сканування, візуалізація моделі, друк на 3d принтері та багато іншого. Все це ви знайдете у нас.