3D принтери друкують функціональні протези з полімерів та металів. 3D біопринтери друкують кістки, суглоби, тканини та навіть органи з живих клітин. Це вже змінило медицину. Великі компанії замовляють роздрук тканин печінки, щоб прискорити дослідження ліків. Вчені готуються до друку першого людського органу. Цей прорив намічений на 2030, а поки що все простіше зустріти 3д принтер у стоматології.

Чому в цій галузі медицини 3д друк розвивається так швидко? Пояснення на поверхні – проблеми із зубами трапляються у всіх людей і ніхто не ігнорує лікування. Бо боляче. Тому запровадження інновацій у стоматологію окупиться швидше, ніж у онкологію, наприклад. Інша причина – замінити зуби простіше, ніж кістки та органи. Не потрібно хірургічного втручання – достатньо відкрити рот ширше і всі зуби у вільному доступі.

Зубні техніки застосовують гіпс та еластичні полімери для створення зліплення зубів. Цей процес проходить у кілька етапів і потребує постійного коригування зліпка. Сам зліпок має форму обмежений час, потім деформується і тоді його треба робити знову.

Для 3D друку зуби пацієнта моделюються разом із щелепою у 3D редакторі. Якщо потрібна повна заміна щелепи, необхідно моделювати всю ротову порожнину — в 3D редакторі це зробити набагато простіше. Тут модель можна розбивати деякі елементи будь-якого розміру, та її цілу форму простіше контролювати. 3D принтер відразу роздруковує 3D модель полімерами та металом, що прискорює лікування, економить на матеріалі та інструментах для зліпків.

3d принтер для стоматології: ціна 3д принтер у стоматології виготовлення зубних протезів на 3d принтері застосування 3d принтера у стоматології

3D принтер для стоматології усуває необхідність ручного моделювання коронок, протезів та інших виробів. Клієнти стоматологічних клінік не чекають на встановлення фінальної конструкції. проходячи кілька етапів доопрацювання та примірок. 3D-сканування ротової порожнини дає точні параметри для 3D-моделювання коронки або щелепи.

Знімки, отримані за результатами тривимірного сканування ротової порожнини, використовуються при побудові 3Д моделей:

 • коронок;
 • імплантів;
 • гіпсових моделей;
 • мостоподібних протезів;
 • унікального ортодонтичного інструментарію.

Переваги 3d друку у стоматології

3d принтер для стоматології: ціна 3д принтер у стоматології виготовлення зубних протезів на 3d принтері застосування 3d принтера у стоматології
 1. Зберігання анатомічних моделей щелепи та зубів пацієнтів у цифровому форматі.
 2. Висока швидкість виробництва.
 3. Автоматизований процес друку виключає людський фактор.
 4. Висока точність готового виробу.
 5. Підвищення кваліфікації стоматологічної клініки чи дослідницького центру.

Як створити зубний протез за допомогою 3д-принтера

 1. Провести 3D сканування ротової порожнини клієнта, із застосуванням 3д-сканера, КТ або апарату МРТ.
 2. Обробити результати на основі спеціалізованих програмних продуктів.
 3. Надрукувати створену на основі сканування 3д модель на стоматологічному 3d принтері.
 4. Створення готового протезу, застосовуючи одержані на 3д-принтері моделі.
 5. Встановлення готового протезу для пацієнта.

 

Технології 3D друку у стоматології

3d принтер для стоматології: ціна 3д принтер у стоматології виготовлення зубних протезів на 3d принтері застосування 3d принтера у стоматології

3D друк у медицині та друк 3d моделей у стоматології застосовують дві основні технології друку:

 • селективне лазерне спікання – SLS;
 • селективне лазерне плавлення — SLM.
 • пошарове нанесення швидковисихаючих полімерів -WDM.

SLS застосовує лазер для вибіркового спікання шарів металевого порошку. Лазер у SLM плавить шари, забезпечуючи меншу пористість металу виробу.

Вихідний матеріал для друку SLM — дрібнодисперсний порошок на основі металевого сплаву. Промінь лазера розплавляє частинки порошку, поєднуючи їх між собою. На створений шар металу наноситься наступний, потім ще один і в результаті отримують готовий виріб необхідного обсягу та форми.

3D принтери дозволяють друкувати складні за будовою та формою протези безпосередньо з комп’ютера. Для виготовлення протезів також використовується титан та його сплави, хром, кобальт. WDM принтери пошарово укладають швидковисихаючий полімер шарами, які міцно зростаються доки полімер не втратив в’язкість.

Технології тривимірного друку — плавлення, спікання, часткове або повне танення матеріалу та ін. дають можливість створення цільної конструкції з полімерів та металів.

3D принтер для стоматології: ціна та моделі

У стоматології застосовують спеціальні медичні SLM і WDM 3D принтери. Вони укладають полімер шар за шаром, який стає твердим після висихання.

Тривимірні принтери для стоматологічних цілей коштують ~ $20 000.

Деякі компанії, як Stratasys, не розголошують ціну, пропонуючи зв’язатися та обговорити вартість через сайт. На ринку доступні такі моделі принтерів:

 1. CrownWorx — друкує моделі коронок і мостові протези високої точності.
 2. FrameWorx— створює 3д-моделі знімних протезів.
 3. Objet30 OrthoDesk — компактний і недорогий стоматологічний принтер для стоматологів.
 4. Objet Eden260VS Dental Advantage — розроблений спеціально для ортодонтичних та зуботехнічних лабораторій.
 5. Objet Eden350V и Objet Eden500V — друкують 17 різними матеріалами.

KLONA – українська компанія 3D друку та тривимірного моделювання.

Ми використовуємо SLS та FDM принтери для тривимірного друку. У нас можна замовити друк 3D моделей для стоматології.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua