Як розробити дизайн мишки, яка була б зручною для блогера, програміста, дизайнера та геймера? Як має виглядати клавіатура, яка була б придатна як для швидкого набору тексту наосліп, так і для гри?

Ці та інші питання, як правило, не виникають у нас щоразу, коли ми сідаємо за робочий чи домашній ПК. Ми просто приймаємо ці речі як належне, навіть не усвідомлюючи те, що промисловий дизайн миші або клавіатури для вашого комп’ютера – це результат праці безлічі фахівців.

Незвичайний дизайн мишки, замовити який може кожен бажаючий

У цій статті ми хотіли б познайомити вас з тим, які тенденції переважають у світі дизайну периферійних пристроїв для вашого ПК, а також запропонувати замовити дизайн вебкамери, мишки чи клавіатури у справжніх професіоналів – у студії KLONA. Ми успішно реалізуємо ідеї талановитих людей.

Якщо вас цікавлять наші послуги зі створення дизайну, прототипу та виробництва цікавих речей, звертайтесь за телефоном: +38 (044) 338 88 02. Також можна написати нам на пошту: hi@klona.ua.

Дизайн вебкамери, комп’ютерної миші та клавіатури: загальні принципи

Що об’єднує мишу, клавіатуру та вебкамеру? Все це – компоненти периферійних пристроїв комп’ютера. Кожен з них має власні функції та особливості, унікальний дизайн та відмінну від інших конструкцію. Незважаючи на це дизайн цих пристроїв має багато спільного.

Розробка дизайну клавіатури: на що звернути увагу?

Як створити дизайн клавіатури, який сподобається покупцям?

Для того, щоб розібратися в тому, яким має бути дизайн сучасної клавіатури, достатньо поглянути на ті пристрої, які вже представлені у продажу та популярні.

Будь-яку клавіатуру (будь то набір клавіш на панелі ноутбука, або окремо підключається девайс) наведені нижче особливості.

  1. Вона зручна. Набір тексту на клавіатурі має бути зручним, оскільки це головна функція цього пристрою. Під “комфортом” мається на увазі зручний поділ клавіш, можливість відчувати їх під час роботи та вибрати потрібну, коли це необхідно.
  2. Вона компактна. Місце на робочому столі обмежене у будь-якому випадку, тому промисловий дизайн клавіатури має враховувати цей нюанс. Крім того, габарити пристрою повинні бути такими, щоб користувач міг дотягнутися до потрібної клавіші без відволікання від робочого процесу.
  3. Вона приваблива. Будь-який електронний пристрій – це, перш за все, товар. Тому розробити дизайн клавіатури необхідно таким чином, щоб привернути увагу покупця, змусити його полюбити цей девайс та захотіти його придбати. Для того, щоб домогтися цього, розробники можуть експериментувати з колірними рішеннями, з додатковими елементами освітлення кнопок, з іншими інструментами, націленими на збільшення попиту.

Замовити дизайн миші: як зробити максимально зручний маніпулятор?

Чи хотіли б замовити дизайн миші, який здивував би всіх друзів? А як щодо такого?

Комп’ютерна миша – це введення даних. З її допомогою користувач може пересувати курсор по екрану монітора, здійснювати переходи між вікнами та виконувати низку інших команд.

Ми звикли до того, більшість комп’ютерних мишей мають схожий дизайн. Він відрізняється такими особливостями.

  1. Миша зручно поміщається в руці. Завдяки цьому користувачеві комфортно тримати її в долоні протягом тривалого часу. Наша рука практично не втомлюється; ми чудово відчуваємо мишу і керуємо нею як нам потрібно.
  2. Миша легко ковзає по поверхні, на якій вона знаходиться. За рахунок цього пересування курсору вимагає набагато менших зусиль. Таким чином, ми можемо оперативніше виконувати команди на екрані.
  3. Миша може мати клавіші або коліщатко, за допомогою яких ми отримуємо ще більше можливостей для керування комп’ютером. Також, завдяки таким опціям, темп нашої роботи з ПК істотно зростає.
  4. Мишу роблять максимально привабливою. Виробники грають із кольоровими рішеннями своїх продуктів, комбінуючи яскраві вставки та інші декоративні елементи на корпусі пристрою. Усе це робиться у тому, щоб продукт був комерційно вигідним. Деякі миші спочатку позиціонуються як спеціально розроблені для ігор, наприклад. Це робить їх популярними серед певної аудиторії.

Дизайн вебкамери: поєднання естетики та технологічності

Якщо ви чуєте слово “вебкамера”, то, напевно, уявляєте собі пристрій круглої форми з оком посередині, поміщене на верхню межу монітора вашого комп’ютера.

Сьогодні кожен може отримати свій дизайн веб-камери. Технічно камерою можна зробити будь-яку іграшку

По суті це і є типова вебкамера, яка поєднує в собі естетику і технологічність. Адже з нею ми не взаємодіємо жодним чином – вона просто прикріплена на фіксовану позицію для можливості отримання зображення чогось (наприклад, людини, яка сидить перед комп’ютером). Іноді вебкамери використовують замість камер спостереження, розміщуючи в транспорті, приміщеннях, касах і так далі.

Головна функція будь-якої камери – зйомка. Саме тому увага приділяється, насамперед, “начинці” камери, а не її дизайну. Крім круглих, вони можуть бути довгими і прямокутними, але їх суть, при цьому, не змінюється. У деяких камерах також можуть бути елементи освітлення для зйомки у темному місці у вигляді спалаху або діодної лампочки. До речі, ми писали про особливості дизайну корпусу відеокамер.

Дизайн клавіатури, вебкамери та миші: з чого все починалося?

Кожен електронний пристрій, до появи на сучасному ринку, пройшло певний етап свого розвитку. Періферичні пристрої, що обговорюються в даній статті, не є винятком.

Розробка дизайну клавіатури на основі друкарських машинок

До появи перших комп’ютерних клавіатур для набору тексту в 70-х роках, ще на початку 20 століття популярні були друкарські машинки. Вони мали схожий дизайн з погляду розташування клавіш – його пізніше запозичили в компанії IBM для своєї клавіатури, встановленої однією з перших комп’ютерів, IBM 5100. У продаж він вийшов 1975 року.

Загалом, звична нам QWERTY-клавіатура з’явилася на друкарській машинці в 1873 році в Нью-Йорку. Ще раніше, в 1870 році, був винайдений перший комерційно успішний пристрій, що сприяє швидкому набору тексту. Називалося воно “Пішуча куля Хансена” (The Hansen Writing Ball). Така назва була дана у зв’язку з тим, що пристрій мав форму величезної кулі з безліччю розміщених на ньому букв. На папір вони наносилися відбитком. Його винахідник, Расмус Моллінг-Хансен (Rasmus Malling-Hansen) з Данії, постійно експериментував із розміщенням букв таким чином, щоб набір тексту здійснювався якнайшвидше.

Дивно, що всього за 3 роки дизайн першої клавіатури змінився настільки радикальним чином, щоб потім зберігати свої колишні контури протягом 150 років!

Промисловий дизайн миші: трохи історії

Настільки звична нам комп’ютерна миша, за допомогою якої ми керуємо вказівником на моніторі, має не менш цікаву історію. Перші розробки пристрою, який міг би вважати рух по одній поверхні, перетворюючи його на дані іншого роду, здійснювалися ще на початку 40-х років 20 століття. Тоді прилад був винайдений Ральф Бенджамін. Його призначенням була взаємодія із радаром (сам Бенджамін працював у Королівському науковому центрі військово-морських сил). Оскільки пристрій активно застосовувався армією, його конструкція була засекречена.

Коли було придумано цей пристрій, замовити дизайн миші ще неможливо...

У 60-х роках подібний винахід зробив американський учений Дуглас Енгельбарт. Дивно, але його дизайн миші дуже близький до того, що ми бачимо на своїх робочих столах сьогодні. Це була коробочка, як основа якої використовувався ролик.

Лише в 1973 році, випустивши перший комп’ютер масового виробництва, компанія Xerox показала світові те, якою має бути справжня миша. Йдеться про їх перший ПК Xerox Alto, який комплектувався подобою сучасної комп’ютерної мишки.

Дизайн веб-камери: як виглядали перші зразки?

Вебкамера, за допомогою якої сьогодні ви можете зв’язатися зі своїми родичами або бізнес-партнерами по Skype, є наймолодшим винаходом з тих, що були описані вище. Перший дизайн вебкамери був розроблений зовсім недавно – лише 1994 року. Тоді було запущено першу комерційну модель камери, Connectix Quickcam, за допомогою якої можна було передавати зображення зі свого комп’ютера.

Connectix запропонувала свій дизайн вебкамери вперше на ринку

Технологічно вона була досить передовою на той час, здатною передавати зображення розміром 320 на 240 пікселів. З погляду дизайну, продукт від Connectix був неймовірно схожий на ті камери, які стоять у сучасних офісах. Цілком можливо, що саме він став основою для проектування пізніших моделей вебкамер.

Незвичайний промисловий дизайн клавіатури, мишки, вебкамери

Багато виробників розуміють, що ринок переповнений “типовими” пристроями, що не мають чогось особливого у своєму дизайні. Щоб успішно продавати той чи інший продукт, недостатньо зробити його універсальним, “згладити” його індивідуальні ознаки. Потрібно випустити товар, який буде націлений на тонку нішу, на певну аудиторію.

Розробку індивідуального рішення, починаючи від ідеї до серійного виробництва, можна замовити в компанії KLONA.

Наш телефон: +38 (044) 338 88 02

Свої ідеї надсилайте на пошту: hi@klona.ua

Промисловий дизайн клавіатури: сміливі варіації

Багато компаній виробляє унікальні у своєму роді клавіатури, які не просто служать для набору тексту. Вони мають свій стиль та дизайн. Ось лише деякі з цікавих прикладів таких пристроїв.

1. Сенсорна клавіатура Optimus Tactus

Optimus Tactus наважилася розробити дизайн клавіатури із сенсорною поверхнею!

Ви можете уявити клавіатуру без жодної клавіші? Ні? А розробники з компанії Optimus – легко! Під цією торговою маркою на ринку представлена ​​Tactus, по суті – клавіатура, яку можна легко налаштувати під свої потреби. Поверхня її покрита сенсорним дисплеєм, який здатний навіть на відтворення відео та показ картинок.

2. Кругла клавіатура Wolf King Warrior XXtreme

Промисловий дизайн клавіатури з двома колами, що складаються з клавіш, - це щось особливе!

Зрештою, чому всі клавіатури мають бути прямокутними? Наприклад, Wolf King Warrior XXtreme успішно ламає цей стереотип. Кнопки на ній розміщені у вигляді двох кіл. Незважаючи на такий незвичайний дизайн, працювати з нею – суцільне задоволення!

3. Клавіатура з двома ручками

Розробка дизайну клавіатури такого типу, напевно, далася авторам непросто...

Дизайнери з компанії orbiTouch взагалі вирішили відмовитися від концепції клавіш – як фізичних, так і віртуальних. Вони винайшли свій метод вибору потрібної літери або цифри за допомогою двох рукояток. Змінюючи положення кожної їх, користувач може набирати текст. Розібратися в пристрої цього апарата не так просто, тому в комплекті з ним йде інструкція.

Промисловий дизайн миші: нічого нового не вигадаєш?

Якою може бути комп’ютерна миша? Її корпус має бути прямокутним, круглим або овальним. Вона оснащена двома кнопками та більше. Знизу має бути рівна платформа для гладкого ковзання. Все вірно? Здається, нічого нового не придумаєш? Дивіться самі!

1. Гнучка миша від Microsoft

Промисловий дизайн миші, що гнеться, виглядає якось так

Компанія Microsoft представила гнучку мишу Arc Touch, що наполовину складається з силікону. Виглядає вона зовсім не як звичні нам овальні контролери.

2. «Пінгвіноподібна» миша від компанії Posturite

Можна замовити дизайн миші у формі пінгвіна – обмеженням є лише ваша фантазія!

Навіщо комусь знадобилося миша у формі пінгвіна? Все дуже просто – така конструкція, на думку розробників, знижує рівень болю в суглобах та м’язах кисті. Щоправда, користуватися нею слід інакше, ніж у випадку з класичною мишею.

3. Air Mouse, яку слід надягати на руку

Ще один незвичайний дизайн мишки. Замовити таку можна на Amazon

Мишу не лише тримають на поверхні столу, пересуваючи рукою. Її також можна надіти на пальці, щоб точніше передавати рухи і керувати курсором. “Повітряна миша” представлена ​​двома кнопками (поміщеними на вказівний та середній пальці), а також датчиком руху (розташованим біля великого пальця руки).

Дизайн вебкамери: технологія, вміщена в іграшку

Якщо у випадку з клавіатурою або мишею, варіанти можливого дизайну мають деякі обмеження (через зазначені предмети повинні бути наділені якимось функціоналом), – то у випадку з вебкамерою їх немає взагалі. Багато розробників поміщають “начинку” камери в будь-яку іграшку. Як результат, дизайн цих периферійних пристроїв зовсім не має жодних рамок. Ось лише деякі з реальних прикладів: камера-заєць, камера-робот, камера-кіт з Hello Kitty.

Якщо ви любите Hello Kitty, можна замовити дизайн вебкамери навіть такого вигляду

І це – далеко не всі кейси неординарного промислового дизайну.

Люди, які представили свій дизайн мишки, клавіатури та вебкамери

Не варто думати, що лише великі корпорації можуть експериментувати створюючи промисловий дизайн клавіатури, комп’ютерної миші або вебкамери. Кожна людина, яка має цікаву ідею з приводу випуску такого девайсу, може реалізувати її. Приклади можна знайти на американському краудфандінг-проект Kickstarter.

Ви можете замовити дизайн миші, з'єднаної з клавіатурою!

1. KeyMouse – це пристрій, що комбінує у собі функціонал клавіатури та мишки. Складається воно з двох однакових компонентів (для лівої та правої руки). За словами автора цього винаходу, воно дозволяє зробити взаємодію з ПК набагато зручнішим. Проект зібрав понад 156 тисяч доларів.

Розробка дизайну клавіатури, яка може складатися - завдання не з простих

2. FlyShark – бездротова клавіатура, ідея якої полягає в тому, що дизайн клавіатури може бути компактним та стильним. Вона складається навпіл, що дозволяє носити її в кишені та користуватися в будь-якому місці. Пристрій зібрав понад 60 тисяч доларів від шанувальників.

QwerkyWriter - винахід, що змінює промисловий дизайн клавіатури докорінно

3. Qwerkywriter – це, здавалося б, звичайна друкарська машинка, яка… насправді поєднується з будь-яким сучасним електронним пристроєм. Вона дозволяє перетворити набір тексту з нудної рутини на щось справді захоплююче.

4. KOMBOS – ще один проект із Kickstarter.com, який представлений повноцінною клавіатурою для піаніно, що збирається з кількох модулів. Вона компактна, симпатична та багатофункціональна, що дозволило їй отримати понад 28 тисяч доларів фінансової підтримки користувачів сайту.

Якщо і у вас є ідея цікавого дизайну комп’ютерної мишки, клавіатури або вебкамери, слід звернутися до справжніх професіоналів. Компанія KLONA надає повний комплекс послуг із створення нових продуктів.

Бажаєте індивідуальний дизайн клавіатури? Замовити його розробку, прототипування та виробництво можна у нас! Прямо зараз зателефонуйте: +38 (044) 338 88 02. Також ви можете надіслати свою заявку на адресу: hi@klona.ua

Ми будемо раді допомогти вам реалізувати свої ідеї!