У чому відмінності між мистецтвом та дизайном? І що робить промдизайнер? Чи він робить книги, мости, веб-сайти, одяг чи сендвічі? Проллємо трохи світла на професію промдизайнера та її відмінність від діяльності в галузі мистецтва.

Відповідь на питання що означає професія «промисловий дизайнер» часто не знають навіть ті, хто добре знайомий з мистецтвом та дизайном. А більшість людей зовсім не знають, що таке промисловий дизайн. Проте у цих областях є свої нюанси. Ми виділили 6 ключових відмінностей між роботою художника та промислового дизайнера.

Кінцевий виріб

Загалом і художники, і дизайнери працюють над створенням візуального продукту. Проте митцістворюють візуально привабливі речі як кінцевий результат для користувачів. Малюнок чи ілюстрація передають остаточне бачення ідеї художником. З цього виходить ілюстрація в книзі, полотно в галереї, робота в рамці, що висить на стіні, або мурал – це кінцевий продукт споживання.

Функціональний дизайн виробу

Для дизайнерів створення красивої картинки – це одна з форм комунікації, яка є лише одним маленьким кроком у процесі підготовки виробу. Промдизайнери використовують рендеринг, скетчінг, моделювання та інші способи для обміну ідеями з цілою командою людей, яка працює над створенням придатного для вживання готового виробу. Це може бути відеогра, фільм, газонокосарка, ноутбук, рюкзак або частина меблів. Початковіскетчі, рендери та макети не призначені для споживчих очей і служать лише для ілюстрації дизайнерських рішень тим, хто допомагає втілити їх у життя.

Замовити промисловий дизайн ви можете у компанії KLONA. У нас є досвід розробки виробів для різних областей. Одна з останніх робіт – дизайн пульта для системи розумний будинок.

Рішення проблеми

У більшості випадків проблема, яку вирішують художники, – це ідея, якою вони хочуть поділитися з оточуючими. Вони створюють твори мистецтва, та його проблема вирішена. Промдизайнери стикаються з проблемами своїх клієнтів, які вони мають вирішити.

Вирішення проблем промислового дизайну

Наприклад, компанія хоче збільшити продаж продукту, який вони випускають уже роками. Що робить промисловий дизайнер? Його робота перетворюється на вирішення декількох маленьких проблем. Вони повинні привести його до такого висновку, який допоможе переконати потенційних споживачів, що новий виріб кращий за той, яким вони вже володіють.

Послугу розробки промислового дизайну (Київ)ви можете замовити в офісі по вул. Трьохсвятительська 5/1А. Спеціально для вашої зручності ми знаходимося у самому центрі столиці.

Для цього дизайнер може піти за декількома напрямками: освіжити дизайн, покращити ергономічність, застосувати новий метод виробництва для зниження вартості або додати нову функцію. Зрештою, сучасний продукт стає більш зручним у використанні і коштує менше, ніж попередній. Таким чином, промдизайнери вирішують проблеми клієнтів та споживачів.

Рівень досвіду

Майстерність – це термін, що описує навички, що використовуються під час створення продукту. Художники – це майстерні майстри, бо без високого рівня майстерності їх роботи не відрізнятимуться від робіт новачків. Зазвичай майстерність художника зростає з часом і, отже, підвищується цінність робіт, що він створює. Майстерність дизайнера полягає у комунікації та вирішенні дизайнерських проблем швидко та елегантно. Від промдизайнерів не вимагається такий високий рівень майстерності, як від художників, для продажу їх ідей. Чим вище майстерність промислового дизайнера, тим він є ціннішим як фахівець. Проте його роботи не стають набагато дорожчими.

Докладніше про те, як промдизайн впливає на продаж, читайте тут. Ми зібрали 5 кейсів компаній, для яких промисловий дизайн визначив їхній комерційний успіх.

Розробка промислового дизайну меблів

Взаємодія із споживачами

Взаємодія людей з роботами художників має пасивний і візуальний характер. Якщо це не інсталяція чи скульптура, взаємодія дуже мінімальна. У випадку промислового дизайну контакт є найважливішою його частиною. Більшість дизайнерів розробляють рішення для найпоширеніших проблем, створюючи вироби, з якими споживачі часто стикаються. Меблі, інструмент, електроніка, кухонне начиння або машина – всі ці предмети створені з думок про кінцевого споживача.

Функціональний дизайн виробу

Яке призначення мають витвори мистецтва? Вони використовуються для візуальної стимуляції, як декорації або дляілюстрації якихось сюжетів. Вироби, які роблять дизайнери, мають бути функціональними, щоб бути успішними. «Функціональний дизайн» – це термін, який означає, що виріб є конкретною метою.

За розробкою промислового дизайну (Київ), який вирішить проблеми ваших споживачів, звертайтесь до компанії KLONA. Ми завжди комплексно підходимо до розробки промислового дизайну та можемо запропонувати найкращі умови співпраці. Для додаткової інформації, зв’яжіться з менеджером: +38 (044) 338 88 02.

Якщо найкрасивіша відкривачка для пляшки високотехнологічно спроектована із застосуванням ультра-легкого карбонного волокна, це ще не означає, що вона функціональна. Такий матеріал може виявитися недовговічним або недостатньо ув’язненим, щоб відкрити банку. А якщо такий виріб ще й у 100 разів дорожчий за зручну відкривачку, виявиться, щоїї неможливо продавати як споживчий товар.

У такому разі, замість того, щоб бути функціональним виробом, відкривалка з вуглеволокна буде вважатися скоріше твором мистецтва, ніж служити прямому призначенню. Найімовірніше, вона не надійде у масове виробництво. Це веде насдо заключної відмінності мистецтва від дизайну.

Розробка промислового дизайну Київ

Виробництво виробiв

Твір мистецтва зазвичай створюється для того, щоб бути проданим в оригіналі за гроші, які відповідають сумі зусиль та годин, вкладених у нього. Промисловий дизайн розробляється з думкою про масове виробництво. Споживчий товар, програма, графіка або деталі інтер’єру – не важливо, що це. Кількість примірників виробу визначає особливості промислового дизайну.

Чим складніша конструкція виробу, тим важливіше продумати оптимальний дизайн. Наприклад, автоматизація виробничих процесів має знижувати витрати на робочу силу. Промдизайнери намагаються знизити витрати на виробництво та враховують життєвий цикл продукту (від розробки концепції до використання та утилізації). При цьому вони інтегрують ці особливості, роблячи виріб зручнішим для споживача та екологічно чистим.

Промдизайн (Київ) розробляється для масового виробництва виробів. В останній статті ми описали власне виробництво для лиття пластику під тиском. Там ви знайдете характеристику наших цехів, обладнання для виготовлення прес-форм та технологію виливки виробів.

Сподіваємося, що тепер відмінності між мистецтвом та дизайном стали помітнішими. Це не взаємозамінні речі, вони є різними призначеннями. Однак обидві вони важливі і вимагають багато сил і енергії на їхнє освоєння. Повідомте нам якийсь пізнавальний матеріал ви б хотіли прочитати.