Питанням “Як знайти інвестиції для стартапу?” задається дедалі більше підприємців із інноваційними ідеями. Адже ні для кого не секрет, що за останні роки кількість історій про успішні стартапа, які випустили свій продукт або сервіс і зробили його популярним, стрімко зросла.

Ми постійно чуємо про те, що талановиті люди вигадують той чи інший винахід, який продається у величезних масштабах.

Можливо, у вас також є ідея розробити щось інноваційне? У такому разі ви можете звернутися до компанії KLONA і ми допоможемо реалізувати її. Телефонуйте: +38 (044) 338 88 02 або пишіть на hi@klona.ua

як творцям iBlazr вдалося знайти інвестиції для стартапу?

(Спалах для смартфону iBlazr)

Для представлення свого продукту світу, зрозуміло, потрібні кошти. Тож стартапи активно шукають інвесторів для своїх проектів. А оскільки ніхто не знає заздалегідь, який із них “вистрілить” і стане наступним Petcube або iBlazr у своїй ніші, багато інвесторів перебувають в активному пошуку цікавих ідей, які мають перспективу. Цим пояснюється підвищена інвестиційна активність у світі технологій, яку можна спостерігати за останні роки. Якщо раніше термін “стартап” міг застосовуватися до розробників, які сидять десь у Силіконовій Долині, то зараз він активно використовується, зокрема, в багатьох містах України.

У вас також виникла цікава ідея винаходу нового пристрою? Звертайтеся до компанії KLONA, і ми з радістю допоможемо її реалізувати. Телефонуйте: +38 (044) 338 88 02 або пишіть на hi@klona.ua

Інвестиції у стартап-проекти: хто їх робить та навіщо?

Як відбувався пошук інвестицій у стартап, який випустив навушники?

(Навушники Electrostatz, які випустили за допомогою Kickstarter)

Враховуючи величезну кількість цікавих онлайн/оффлайн стартап-проектів у всьому світі, багато інвесторів поставили процес фінансування талановитих підприємців на потік, організувавши спеціальні інкубатори та акселератори. З їх допомогою процес відбору ідей, які заслуговують на інвестування часу, знань і грошей, став набагато масштабнішим. Вони проводять спеціальні конкурси, що дозволяють порівняти кілька стартап-ідей та відібрати найкращі.

Різниця між акселератором та інкубатором, якщо ми говоримо про те, де отримати інвестиції на стартап, полягає лише у стадії розвитку та стану бізнес-ідеї.

В інкубатор потрапляють у тому випадку, якщо є бачення майбутнього бізнесу, план, команда людей, які бажають його реалізувати. Тут їм допомагають, надають робочий офіс, усі необхідні інструменти та засоби для подальшого розвитку. В інкубаторі у команди з’являється можливість завести знайомства та отримати нові знання.

Найбільш відомими у світі інкубаторами є CoCoon, що діє у Гонконгу, SunShine Suites (Нью-Йорк) та T-Hub, що працює на індійському ринку.

Як відбувається пошук інвестицій у стартап?

У акселераторвідбираються стартапи більш пізніх етапах свого розвитку. Це компанії, у яких вже є досвід роботи, свій офіс і той мінімум, який необхідний для залучення клієнтів. У таких програмах команду стартапу чекають навчання, допомога у бізнесі, надання додаткових ресурсів. Прикладами найвідоміших акселераторів у світі є Y Combinator, Seedcamp та TechStars.

Знайти інвестиції для стартапу в Україні: допомога інкубаторів

Не тільки в США, Індії чи Китаї є програми, що допомагають стартапам. Україна також може похвалитися низкою акселераторів та інкубаторів, які інвестують у корисні та цікаві ідеї.

Де отримати інвестиції на стартап? В інкубаторі 1991 року!

1.Інкубатор 1991.vc

Йдеться про проект команди SocialBoost, яка регулярно займається проведенням хакатонів для IT-фахівців. Інкубатор звертає увагу на рішення для управління, аналітичних систем, інструментів для надання електронних послуг населенню. Проект надає підтримку стартапам, ідея яких полягає у зміні життя в країні на краще, пропонуючи менторську підтримку, інвестиції, PR. До випускників проекту входять Agrieye, Navizor, ECOisme, Maitreya.

2.Акселератор GrowthUp

Компанія працює з проектами на ранніх етапах, допомагаючи у побудові бізнесу та залученні перших покупців. Акселератор взаємодіє із венчурним фондом GrowthUp+, який інвестує стартапи на ранніх стадіях. У портфоліо входять такі проекти, як Zakaz.ua, Budgy, Fly Elephant, Coding Ninjas та інші.

Шукаєте, як залучити інвестиції у стартап? Досить шукати! Пора діяти!

3. Центр розвитку технологічних компаній TCDC

Центр працює у вигляді акселератора, надаючи допомогу стартапам – своїм резидентам. TCDC пропонує резидентство технологічним компаніям, які отримують перші прибутки (від $1000 на місяць).

Центр надає оренду офісу за мінімальною вартістю, а також компенсацію витрат на участь в освітніх програмах; консультує у питаннях отримання інвестицій та виходу на закордонні ринки. Одним із резидентів Центру є проект Billboards.com.ua.

4.Програма EastLabs

Ще одна можливість реалізувати цікаву ідею для стартапу надається в EastLabs. Талановитим підприємцям, чиї ідеї будуть визнані перспективними, нададуть початковий капітал у розмірі $20,000 на маркетинг. Натомість EastLabs попросить частку компанії в розмірі 15%. Крім цього, програма включає менторську підтримку і навчання прийомам для поліпшення продукту в майбутньому. Проект допомагав розвиватися стартапу “Метнись кабанчиком”.

Команді KWAMBIO також вдалося знайти інвестиції для стартапу

(Біржа 3D-моделей Kwambio)

5.Wannabiz

Інвестиційна програма WannaBiz пропонує подати заявку людям, які бажають отримати гроші на реалізацію своєї стартап-ідеї. Тут виділяють від 20 до 50 тисяч доларів розробникам перспективних проектів. Достатньо оформити заявку та надіслати презентацію своєї ідеї на сайті компанії. WannaBiz вже допоміг сервісам Kwambio, AdTena, ClickGanic та іншим.

iHub підкаже, як залучаються інвестиції у стартап-проекти

6.iHub

Це український проект, який надає непряму підтримку технологічним компаніям-початківцям. Тут допоможуть знайти інвестиції для стартапу на міжнародних конференціях, нададуть приміщення для роботи команди, проведуть навчання та підтримку. iHub став майданчиком для старту таких проектів як AstraFit, Preply, Capitan.

7.Shareinstock

Даний сервіс дещо відрізняється від представлених вище за своїм форматом. Працює він у вигляді каталогу бізнес-проектів, вкластися в які може будь-який приватний інвестор. Йдеться як про стартапи, так і про самостійно працюючий бізнес в онлайн та офлайн сферах. Виплата залученого капіталу здійснюється за допомогою банківських карток, платіжних систем онлайн та навіть через Bitcoin. Натомість приватні інвестори отримують дивіденди із зроблених ними вкладень.

Пошук інвестицій у стартап за кордоном

Багато українських стартапів, усвідомлюючи значимість та величезний потенціал своєї ідеї, використовували для залучення інвестицій не вітчизняні, а закордонні інкубатори. Це дозволило їм реалізувати свої проекти на міжнародному рівні, отримавши доступ на ринки інших країн.

Якщо і ви хотіли б отримати досвід спілкування із зарубіжними інкубаторами та акселераторами, рекомендуємо ознайомитися зі списком деяких зарубіжних інвестиційних програм для бізнес-початківця.

1.AlmazCapital

Ця платформа є великим гравцем на світовому ринку стартапів завдяки своєму інвестиційному портфоліо. AlmazCapital фінансував реалізацію таких проектів, як CarPrice.ru (Росія) та Petcube (Україна). Сума інвестицій в ідею українських розробників винаходу для догляду за домашніми тваринами, що начебто слідували цій інструкції, склала рекордні $2.6 мільйона доларів. Компанія постійно приймає запити від підприємців, у яких є вартісні ідеї.

Petcube – типова історія успіху. Його розробники точно знають де отримати інвестиції на стартап!

(Іграшка для тварин Petcube)

2.Starta

Акселератор Starta постійно проводить конкурси для відбору найкращих ідей з усього світу та подальшого їх фінансування. Українські компанії не є винятком. Так, стартапи Bnesis, Send pulse і Cardiomo Care отримали $130,000 інвестицій за частку в 7%, передану у володіння Starta.

3.Global Innovation Labs

Цей акселератор заснований російськими підприємцями і веде свою діяльність у РФ та США. Його завдання – освіта і консультація підприємців-початківців, допомога в реалізації їх ідей. Проект приймає заявки з усіх країн. Якщо ви досі не знаєте, як залучити інвестиції у стартап, можете подати заявку до Лабораторії, пройти освітній курс та отримати можливість познайомитись з інвесторами.

Відповідаємо на запитання про те, як залучити інвестиції у стартап!

4.TechGarden.kz

Чергова цікава нагода для українських підприємців — участь у казахському бізнес-акселераторі TechGarden. Компанія називає себе “казахською Кремнієвою долиною”; її головне завдання – організація взаємодії між засновниками стартапів, дослідниками та інвесторами. При цьому вона може бути цікавою і українцям, оскільки приймає до своїх лав проекти з Києва.

Насправді існує велика кількість великих зарубіжних інкубаторів і акселераторів, готових розглянути вашу заявку. Якщо ваша ідея відповідатиме певним критеріям, ви завжди зможете потрапити до проектів, на зразок Y Combinator. Географічне розташування команди стартапу не є величезною проблемою для таких організацій.

Пошук інвестицій у стартап за допомогою краудфандингу

Ще одним ефективним джерелом фінансування, яке може допомогти стартапу, є краудфандінг. Термін походить від англійського словосполучення “crowdfunding”, що перекладається як “спонсування натовпом“.

Цей спосіб залучення капіталу більше підходить не для сервісу чи компанії, а для реалізації ідеї та випуску продукту: зйомки фільму, запису альбому, розробки нового пристрою тощо.

Якщо вас цікавить виробництво електронного пристрою, замовити його можна у компанії KLONA. Ми професійно займаємося моделюванням та візуалізацією, створенням промислового дизайну та випуском виробів будь-якої складності.

Зателефонуйте нам і запитайте більше: +38 (044) 338 88 02

Залишити заявку можна на hi@klona.ua

Концепція краудфандингу виглядає так: автор ідеї поміщає її на спеціальному ресурсі. Робиться це для того,щоб потенційні донори ознайомилися з ідеєю та зрозуміли її важливість та цінність. Також вказується сума, необхідна для того, щоб ідея втілилася у життя, ставши чимось реальним: фільмом, книгою чи гаджетом. Приватні донори, бачачи, скільки грошей вже зібрано і скільки залишилося зібрати, за бажання, перераховують невеликі внески як підтримку цієї ідеї. Взамен они могут получить благодарность, сувенир или даже экземпляр готового продукта, если кампания окажется успешной. Важливою умовою є готовий прототип винаходу, на яке збираються засоби.

Залучення інвестицій у стартап: перелік способів

(контролер для комп’ютера The Flow)

У світі існує безліч краудфандингових платформ, які дозволяють збирати кошти таким чином. Якщо вас цікавить залучення інвестицій у стартап, вам варто заздалегідь подумати про те, який продукт буде презентовано і чим він може бути корисним потенційним спонсорам.

Де отримати інвестиції на стартап? Українські краудфандинг-платформи

У нашій країні існує всього 2 повноцінні сервіси для збору

Перший проект відрізняється тим, що учасник має право отримати гроші навіть у тому випадку, якщо вказану суму зібрати з першого разу не вдалося. Другий, у свою чергу, не дозволяє організаторам отримати гроші, якщо сума збору не досягла потрібної позначки. Крім того, “Спільнокошт” приймає виключно соціально-орієнтовані проекти, які виконують освітню функцію або несуть культурну цінність.

Запускаючи кампанію на українських платформах, треба розуміти, що сума збору коштів виявиться значно меншою, ніж при взаємодії із закордонними краудфандинг-ресурсами.

Ось як залучаються інвестиції у стартап-проекти. Робот Antbo – яскравий тому приклад.

(робот Antbo, випуск якого спонсорують на Indiegogo)

Залучення інвестицій у стартап за допомогою зарубіжних платформ

Говорячи про закордонний краудфандінг, не можна не згадати Kickstarter і Indiegogo. Ці дві програми вважаються найпопулярнішими у світі. Беручи участь у них, ви можете зібрати достатньо коштів на реалізацію своєї ідеї. Наприклад, згаданий вище Petcube зібрав на Kickstarter $200,000. Щоправда, перед українськими проектами стоїть низка перешкод, про які не слід забувати.

Наші клієнти, команда FORCEemotion, також знають, де знайти інвестиції для стартапу

(Браслет FORCEemotion)

Якщо почати працювати з Indiegogo або Crowdrise.com досить просто, то з Kickstarter, будучи вихідцем з України, це юридично неможливо. Необхідно, щоб кампанію реєстрував громадянин США або Канади (або інших розвинених країн, у яких представлена ​​компанія).

Втім, це не завадило українським стартапам FORCEemotion, Petcube, Phonster, KrakenFix, GreenNanny, Planexta, GearEye та іншим, успішно зібрати необхідні суми коштів для випуску їх продуктів на масовий ринок.

Перший зі згаданих, стартап київських студентів FORCEemotion замовляв розробку промислового дизайну в компанії KLONA. На Kickstarter їх підтримали 185 користувачів, надавши понад 30 тисяч доларів.

Також пошук інвестицій у стартап можна здійснювати на російській платформі Planeta.ru, де приймають заявки з усього світу. Подати ідею можна на міжнародному сервісі GoGetFunding. Є ще відкритий для будь-якої країни Patreon; щоправда, сервіс підійде виключно для творчого чи медійного проекту.

Успішним можна назвати досвід української команди, яка випустила іграшку Hyko для навчання дітей економії. Продукт був спочатку націлений на ринок Нідерландів, де дбають про економію води, електроенергії та тепла у будинку; тому його представили на місцевій краудфандінг-платформі Doorgaan.nl. Іграшка успішно зібрала понад 65 тисяч євро.

Хлопці зі стартапом Hyko показали: пошук інвестицій у стартап можливий і в Європі

(Іграшка у вигляді ведмедя Hyko)

Очевидно, якщо вас цікавить залучення інвестицій у стартап, можете сміливо використовувати посередників для представлення свого продукту на закордонних майданчиках.

Шукаємо інвестиції у стартап-проекти безпосередньо

Працюючи з краудфандингом або з бізнес-акселераторами, важливо не забувати про можливість пошуку прямого інвестора у ваш проект – людину, яка повірить у успіх вашої ідеї та дасть гроші. Для цього існують спеціалізовані спільноти та бізнес-форуми, яким слід приділити увагу.

До них входять:

Цей список можна продовжувати далі. Кожен із зазначених ресурсів має різну аудиторію, але вони об’єднують у собі людей, які цікавляться наданням і отриманням капіталу для бізнесу.

Приклади успішних проектів, яким вдалося знайти інвестиції для стартапу, можна знайти на ресурсі Startup.ua:

  • сервіс продажу цифрового контенту InTubus (залучив $300,000);
  • компанія оренди професійної знімальної техніки Frame RENTAL ($200,000);
  • інструмент для роботи з цільовою аудиторією на мобільних пристроях Appinion ($150,000) та інші.
Знайти інвестиції для стартапу можна навіть із простою ідеєю!

(Просто та ефективно: сигнал для велосипеда LoudHorn, що зібрав $27,000)

Якщо у вас є цікаваідея розробки електронного пристрою, який стане комерційно успішним і матиме попит, звертайтесь до компанії KLONA.

Ми надаємо комплекс послуг зі створення промислового дизайну, розробки електроніки, а також організації серійного виробництва виробів, здатних принести успіх вашому стартапу!

Телефонуйте: +38 (044) 338 88 02 або пишіть на hi@klona.ua