Практично будь-який штучний об’єкт на Землі, який людина може побачити, помацати або використовувати, виявиться предметом промислового дизайну . І це не дивно, адже велика частина речей, що нас оточують протягом життя, відноситься до того чи іншого виду промислового дизайну.

Сучасний промисловий дизайн включає в себе елементи мистецтва і технологій , Охоплюючи широкий спектр різних об’єктів – від чайної ложки до наукомістких виробів. Тому людина, що створює дизайн промислового (або індустріального) вироби, повинен бути одночасно інженером і художником, об’єднуючи разом функціональність і естетичну привабливість вироби.

Промисловий дизайн як окрема гілка дизайну

На відміну від великого поняття «дизайн», «промисловий дизайн» тісно пов’язаний з предметами побутового і виробничого призначення , Які були промислово виготовлені. Тому до об’єктів промислового дизайну можна віднести будь-які предмети, зроблені людиною, а тільки ті, які захищені патентом і виготовляються на виробництві.

Промисловий дизайн меблів

Завданнями сучасного промислового дизайну є:

 • створення функціональних і ергономічних предметів;
 • естетично приємного зовнішнього вигляду виробу;
 • підвищення енерго- та ресурсозбереження при виробництві та використанні предмета;
 • проектування безпечних для людини і навколишнього середовища речей;
 • створення інтуїтивно простого у використанні обладнання.

Інтеграція всіх цих завдань вимагає від промислового дизайнера розвинених інженерних навичок, гарного уяви і тонкого естетичного смаку . Крім того, необхідно враховувати, що готовий виріб має відповідати потребам певної цільової аудиторії.

Промисловий дизайн включає наступні етапи розробки вироби:

Етапи розробки вироби

Тенденції в сучасному промисловому дизайні

Простота і мінімалізм

Споживачі все частіше вибирають прості речі, виконані в стилі мінімалізму. Крім цього, великою популярністю користуються звичайні матеріали і форми . Люди більше не бачать необхідності купувати «overpriced» речі для повсякденного використання. Основні вимоги до предметів:

 • максимальна легкість конструкції;
 • мінімальне використання дорогих матеріалів;
 • відсутність «перевантажують» деталей;
 • адекватна ціна.

Зручність і ергономічність

Сучасні споживачі віддають перевагу зручності і комфорту одязі, трохи нехтуючи зовнішнім виглядом . Точно також в об’єктах промислового дизайну починають більше цінувати зручність. Покупці все частіше вибирають предмети, які мають високий ступінь ергономічності, прості у використанні і інтуїтивно зрозумілі будь-якому користувачеві. Великою популярністю користуються меблі-трансформер, яка допомагає істотно заощадити простір в невеликому приміщенні.

Дизайн інтер'єра

Користь і монофункціональних

Більш пріоритетними для покупців є вже не багатофункціональні речі. Тепер віддається перевагу предметам, які можна використовувати тільки за своїм прямим призначенням. Тому популярність поліфункціональних кухонних пристосувань падає: люди не хочуть купувати громіздке обладнання, якщо вони будуть користуватися тільки однією функцією.

Екодизайн

Останнім часом набагато більше уваги приділяється екологічній проблематиці. У зв’язку з цим виник новий напрям в промисловому дизайні – екодизайн. Він спрямований на створення предметів, які б Удут органічно включатися в природне середовище . Ця тенденція відрізняється наступними характеристиками:

 • створення предмета з мінімальними витратами природних ресурсів;
 • зниження енергоємності вироби при його виготовленні і використанні, а також можливість використання поновлюваних енергоресурсів;
 • використання матеріалів, які підлягають багаторазової вторинній переробці;
 • довговічність вироби;
 • скорочення надмірного споживання;
 • простота утилізації.

Все частіше дизайнери шукають натхнення серед об’єктів природи – рослини, стільники, вода, каміння, тварини та ін.

Промисловий дизайн - ключниця

Тримач для ключів « Honey , I m home ! »

футуризм

У багатьох дизайнерських рішеннях давно простежуються футуристичні нотки. Зовсім скоро незвичний «дизайн майбутнього» буде відмінною рисою всіх звичних для нас предметів.

Дизайн автомобіля

перший електромобіль Porsche Mission E. Вихід намічений на 2020 рік.

Приклади сучасного промислового дизайну

Мініатюрна сонячна панель Heli-on

Сонячні панелі стають доступними не тільки для забезпечення енергією будинків, але і для повсякденного використання. зручна кишенькова сонячна панель призначена для зарядки мобільних телефонів або інших гаджетів в будь-який зручний час. На випадок, якщо погода зовсім сонячна, у панелі є свій невеликий акумулятор, що дозволить виробляти зарядку. Важить така панель всього 105 грам.

Дизайн сонячної батареї

Модульні вітрогенератори Windflock

Слідом за новинками у використанні сонячної енергії, інновації з’являються і в вітроенергетиці. Windflock є систему вітрогенераторів , Об’єднаних в групу, для економії простору. Проте, їх продуктивність залишається поки що під питанням.

Дизайн вітрогенератора

незвичайні крани

змішувач Swirl розбиває потік води на безліч тонких струменів, дозволяючи створити дивовижне завихрення. Це не просто пристрій для стильної ванної кімнати, але ще і спосіб економії – ширший потік дозволяє використовувати менше води при митті рук чи посуду.

Промисловий дизайн крана

розумний кран iWash допоможе привчити дітей і дорослих ретельніше мити руки. У ньому буде вбудований цифровий мікроскоп, що відслідковує бактерії на поверхні рук.

промдизайн крана

повітряна крапля

Горщик для рослини роду Тілландсия з вбудованим фільтром для повітря – інноваційний спосіб зробити повітря в квартирі чистіше. Крім природного виділення кисню, рослина активно поглинає формальдегіди, бензол, і трихлоретилен.

Індустріальний дизайн

Гоночний велосипед майбутнього

У цьому велосипеді все футуристичне – від педалей до керма. Обтічна форма дозволить велосипеду відмінно маневрувати на великих швидкостях. Поки що концепція знаходиться на стадії розробки – деякі деталі зроблені з паперу.

Промисловий дизайн велосипеда

Триколісний скутер Tripod

У 2015 році переможцем Red Dot Design Awards (світова премія в області дизайну) в номінації «Дизайн-концепт» став незвичайний триколісний скутер Tripod . Він представлений в трьох кольорах, має дуже незвичайний футуристичний дизайн. У той же час, виріб відрізняється високим ступенем ергономічності і зручності. Основне його завдання – доставка вантажів на невеликі відстані. Також на ньому можна просто кататися.

Предметний дизайн скутера

бамбукові ваги

Ваги з бамбука зроблені за останніми тенденціями сучасного промислового дизайну. Ваги екологічно чисті – в них навіть немає ніяких електронних пристроїв , Вони працюють від звичайного тиску.

промдизайн ваг

Фахівці компанії Klona мають багаторічний досвід в розробці предметів промислового дизайну побутового та спеціального призначення. Зателефонуйте нам по телефону, і ви отримаєте консультацію з приводу цікавить вас вироби!