Курити сигарети сьогодні — не модно, не кажучи вже про те, що не корисно, а в більшості місць — заборонено. Натомість електронки користуються великою популярністю (причому не лише серед хіпстерів).

Попит на ринку є, і якщо у вас є пропозиція, то потрібно подбати про те, щоб якомога вигідніше її продати. І якщо принцип роботи електронних сигарет у всіх однаковий, акцент доводиться ставити на дизайн. Команда студії промдизайну KLONA розбирається в сучасних тенденціях і згенерує найкращий варіант спеціально для вас..

А зараз давайте розберемося у світі електронних сигарет: що це, як працює, і де можна поекспериментувати з розміром, формою та кольором.

Димна “анатомія”: начинка впливає на дизайн електронних сигарет

Відколи відмова від куріння стала трендом, на прилавках магазинів і кіосків з’явилося безліч електронних сигаретрізної структури та конфігурації. Загалом їх можна розділити на два типи: «закриті» та «відкриті». Перші пропонують систему з ємністю – tank, яку можна перезаповнювати рідиною самостійно. Вони схожі на довгі ручки. Другі мають заздалегідь заповнені картриджі та більше схожі на цигарки. Картриджі також бувають одноразові або багаторазові.

Димна "анатомія": начинка впливає на дизайн електронних сигарет

Обидва типи сигарет включають у свою структуру:

 • картридж чи ємність для рідини;
 • атомайзер-випарник;
 • датчик тиску повітря;
 • мікрочіп, іноді ще мікропроцесори;
 • літієвий акумулятор – у відкритих систем;
 • світлодіод, що імітує тління.

Одноразові цигарки не мають батарейок, також їх не можна перезаряджати, наповнюючи заново. Контейнер курильної рідини (картридж) буває відокремлений від генератора аерозолі (атомайзера). Якщо два елементи з’єднані разом, це називається картомайзер.

Сучасні сигарети зазвичай оснащені атомайзером із металевим або керамічним нагрівальним елементом. Усі складові можна модифікувати самостійно, змінюючи склад сигарети та її ефективність. Картридж (картомайзер) і іноді відсік для батареї містять отвори для повітря: потік повітря допомагає курінню і контролює тиск у сигареті.

Димна "анатомія": начинка впливає на дизайн електронних сигарет

Для створення електронних сигарет використовуються матеріали:

 • метали;
 • кераміка;
 • пластик;
 • гума;
 • тканини;
 • пінопласти.

Програмні елементи та мікрочіпи представлені не у всіх сигаретах. Електронні компоненти використовуються для подачі живлення та для відображення, запису параметрів: заряду батареї, частоти використання, середнього циклу використання та попередження безпеки. Деякі мікропроцесори регулюють насосні системи у сигареті. Підібрати найкращий матеріал та розмістити його у привабливому корпусі вам допоможе КЛОНА – студія, що зібрала найкращих фахівців зі світу промдизайну.

Згідно з дослідженням Moores Cancer Center Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, користувачі зазвичай схильні користуватися одним видом електронних сигарет:

 • 51.4% використовують лише закриті;
 • 41.1% – лише відкриті;
 • 7.4% використовують обидва види.

Колишні курці звичайних сигарет віддають перевагу відкритим електронним сигаретам..

Нагрівальний елемент
Нагрівальний елемент

Як працює електронка та навіщо це знати дизайнеру:

Як працює електронка

Процес включає три етапи: підготовка, генерація аерозолі та власне куріння.

Перша стадія – транспортування рідини в атомайзер. Більшість цигарок використовує капілярний ефект.

Ілюстрація про капілярний ефект
Ілюстрація про капілярний ефект

Інші варіанти транспортування рідини: програмує або механічні насоси, клапани та діафрагми. Насос буває перистальтичним, штовхаючим, ексцентриковим, шнековим. Його може приводити у дію електростатика, п’єзоелектрика, магніт, термальні процеси.

Друга стадія – генерація аерозолі. Сюди входить нагрівання за допомогою елемента розжарювання та/або генерація дисперсії за допомогою ультразвукового генератора/механічного приладу.

Нагрівальні елементи бувають лінійними, спіральними, кластерними, клапанними, лазерними та комбінованими. Опір нагрівального елемента, його матеріал та вольтаж визначають, як іде потік повітря та його нагрівання.

Третя стадія – аерозоль, розігрітий до утворення пари, вдихається курцем. Власне, у цьому участь електронної сигарети у процесі закінчується.

Як працює електронка та навіщо це знати дизайнеру

Зазвичай ці процеси залишаються невидимими для ока: механізм захований у корпус. Але якщо «оголити нутро» і додати підсвічування, може вийде щось, що заслуговує на увагу. В принципі, грати можна з будь-яким елементом і отримати естетичну цінність з будь-якого моменту електро-куріння. Тут головне фантазія, якої нашим фахівцям не позичати.

Дизайн електронної сигарети

Електронна сигарета – лише одна з варіацій про особистих вапорайзерів (PV) або електронних систем доставки нікотину (ENDS). Конфігурація сигарети впливає на потенційні ризики та вигоди від її використання.

Дизайн електронних сигарет розробляється в такий спосіб, щоб нагадувати традиційні.

Дизайн електронної сигарети

Цікаво те, що при виготовленні товарів цього сегмента спостерігається дуже щільний зворотний зв’язок: виробники запроваджують інновації, запропоновані самими споживачами. Серед таких модернізацій — картриджі більшої ємності та підвищення вольтажу.

Основні елементи, на які наголошують у маркетингу:

 • просунута активація (багато кнопок для активації);
 • автовідключення (захід безпеки);
 • короткий ланцюг транспортування-нагріву (захід безпеки);
 • варіативний вольтаж.

Різна величина вольтажу, тобто електричної напруги в нагрівальному елементі дозволяє регулювати температуру нагрівання. Чим вище температура, тим гарячіший аерозоль і тим більша пара видмухується. Чим гарячіший пар, тим більше рідини в ньому міститься до обсягу повітря. Також від температури залежить розмір часток аерозолю, який, своєю чергою, впливає на вдихання та токсичність пари.

Дизайн електронних сигарет

Як уже говорилося, цигарки діляться на відкриті та закриті. Від цього залежить їхній дизайн. Старі покоління електронних сигарет здебільшого були закритими і нагадували звичайні сигарети за своїми розмірами, вагою та зовнішнім виглядом. Такі конфігурації не дозволяють користувачам заповнювати картриджі рідиною від сторонніх виробників. Закриті системи пропонуються з обмеженим спектром ароматів та концентрації нікотину. Кастомізувати їх не можна.

Відкриті системи діють за принципом “зроби сам”. Ємність можна відкривати та заповнювати будь-якою курильною сумішшю, завдяки чому користувачі отримують широкий вибір ароматів та вмісту нікотину. Вони можуть купувати базові інгредієнти та змішувати їх за своїм бажанням.

Дизайн електронних сигарет

Відкриті системи зазвичай більші за розміром, ніж звичайні сигарети. Також вони здатні доставляти більше нікотину, аніж закриті. Плюс користувачі змінюють вольтаж, відповідно, температуру нагрівання рідини, а отже – міцність та кількість диму.

Оскільки мова про нагрівання, важливо підібрати правильний матеріал для корпусу, щоб той не пал руку в процесі, або грамотно створити форму. До речі, вона може бути як завгодно складною — сучасні 3D-принтери здатні відтворити будь-які кути та вигини з підвищеною міцністю, оскільки у виробі не буде зайвих швів.

Цікаво, що відкриті системи найчастіше призводять до відмови від куріння. Користувачі закритих, навпаки, найчастіше продовжують палити. Це помічено у дослідженні, проведеному в Інституті психіатрії та психології Королівського Коледжу в Лондоні.

Дизайн як ключ до успіху

Що стосується дизайну корпусів відкритих електронних сигарет – тут є де розвернутися. Важливо зберегти функцію та подбати про зручність зберігання, транспортування та застосування.

Сучасні системи дають простір для кастомізації, і в результаті можуть вийти як ультрамодні гаджети, так і тематичні стимпанкові курильні пристрої. Наскільки воно буде «живучим», можна дізнатися, виготовивши та протестувавши прототип.

Дизайн корпусів відкритих електронних сигарет

Останнім часом особливо популярними є не тільки функціональні, але й стильні девайси. Тому й електронні сигарети набувають найнесподіваніших форм. Це можуть бути футуристичні геометричні оболонки з неоновим підсвічуванням, і плоскі корпуси, що повторюють форму смартфонів.

Електронні сигарети набувають найнесподіваніших форм

Не меншу роль відіграє візуалізація упаковкиелектронних сигарет. Прийняття рішення про перехід на електронні сигарети та подальшу відмову від куріння нерідко буває емоційним, ірраціональним. І тут симпатична коробочка може спонукати до придбання нового пристрою.

Симпатична коробочка електронки

Щоб дизайн спрацював, необхідно проаналізувати деталі: вивчити тренди, досліджувати кольори як мотиватора, переглянути пропозиції конкурентів. Це енергоємний процес, від якого залежить успіх. І якщо ви цінуєте свій час і хочете гарний результат — звертайтесь до студії промислового дизайну KLONA. Ми зробимо всю складну роботу, а вам лишиться зібрати вершки.