Що цікавого винайшли останнім часом і як це застосовуватимуться: у нашій статті зібрано 7 технологій майбутнього, які незабаром будуть інтегровані у наше повсякденне життя. Про цікаві винаходи 21 століття читайте далі.

Наша Земля – єдина відома нам планета, заселена вченими. Саме вони винаходять нові технології, які допомагають всьому людству рухатися вперед. Багато винаходів відбуваються випадково, а деякі відкладають у довгий ящик до кращих часів. Коли ці часи настануть – залежить від нашого рівня розвитку та ступеня open-mindedness (сприйнятливості).

Застосування нової технології для захисту від комах

Спеціально для тих, хто боїться комариних укусів, у компанії LG розробили технологію «mosquito away». З нею будь-яка побутова техніка – від кондиціонера до пральної машинки – здатна відлякувати настирливих комах. Спеціальний пристрій випромінює ультразвукову хвилю, яка абсолютно нешкідлива і нечутна для людини, але погано звучить для комах.

Разом з KLONA ви можете реалізувати свою мрію про власний винахід. Ми – лідери промислового дизайну в Україні та допоможемо вам пройти весь цикл винахідництва – від ідеї до запуску виробництва. За деталями звертайтесь до нашого менеджера: +38 (044) 338 88 02

Можливість використання ультразвуку проти комах – не новина. Проте компанія LG – перша, яка запустила використання нових технологій під час виробництва побутової техніки. Особливо актуальною є технологія для тропічних країн, де комарі – це переносники інфекційних захворювань. І це вже не жарти – щороку реєструється близько 500 млн. випадків захворювання на малярію, з них 3 млн. з летальним кінцем.

Застосування нової технології

Впровадження

З червня 2016 року телевізори з такою технологією почали продаватись на території Індії. Вони доступні для покупців з низьким рівнем доходу, які найбільш схильні до атак москітів. Застосування нової технології позбавляє людей необхідності використовувати токсичні репеленти (спреї/мазі) проти комарів. Тепер сім’я може насолоджуватися спокійним вечором біля телевізора. На щастя, пристрій відлякування комарів працює і при вимкненому телевізорі.

Побутова техніка може і має бути розумною. А як справи у вашого холодильника? Про тенденції у дизайні побутової техніки читайте тут.

Нано-водяний знак: винахід нової технології для захисту авторства

Nanoga– стартап-компанія, що розробила спеціальну технологію для нанесення наноскопичного водяного знаку. Спочатку планувалося застосування цього способу захисту від підробок тільки для дорогого годинника, покритого сапфіровим склом. Однак Nanoga також запатентувала технологію для захисту керамічних, металевих та простих скляних виробів. Це відкриває світле майбутнє для захисту та інших виробів, які регулярно підробляють.

Суть технології

Спеціальна речовина розпорошується на поверхню у вигляді пари. Завдяки літографічному друку певні області активуються та перетворюються на водяний знак. Його не видно неозброєним оком, але він виявляється під дією ультрафіолету. Товщина шару в 10000 разів менша, ніж товщина людського волосся, тому нанесення водяного знаку ніяк не впливає на якість виробу. Розробники вважають, що цію тіхнологію практично неможливо відтворити: необхідно дороге обладнання і рецепт речовини, що тримається в таємниці.

Відмінні новини у світі технологій: на всі боки колесо-майстер

Ще один підхід до перевинаходу коліс – створення всеспрямованих коліс (або omni-колеса). Нехай це і не нова ідея, адже вона була запатентована ще 1919 року, проте раніше вона використовувалася переважно для крісел-візочків та шасі. У 2016 році нарешті з’явилася перспектива застосування нової технології для автопрому: Liddiard Wheels (названі на честь винахідника).

Колеса рухаються чотири сторони без звичайного повороту і дозволяють переміщати машину вліво чи вправо. Вільям Ліддард зазначає, що він часто стикався з необхідністю виконання складних маневрів у маленькому просторі, особливо під час паркування. Саме ця проблема наштовхнула його на створення таких коліс, які стануть особливо корисні водіям-початківцям.

До речі, Ліддард не перший, хто винайшов нове колесо. Про Loopwheels – гнучкі колеса з ресорами, та інші винаходи нашого часу, які перетворили звичні предмети на нові, більш прості та функціональні читайте у статті.

Перспективи використання інноваційного винаходу

Сегодня Лиддард является первым счастливым обладателем таких колес. Что касается массового производства, то пока что эта технология находится на стадии патентирования и является лишь новостью в мире технологий. После этого ее можно будет внедрить на легковых автомобилях, автобусах и даже грузовиках. Вартість одного колеса обійдеться не менш ніж $1500, що обмежується поширеність цієї системи. Незважаючи на технічну складність, колеса не бояться поганих погодних умов або «дірявих» доріг.

Вуглецеві наностержні: випадковий винахід нової технології

Картопляні чіпси, пеніцилін та застібка на липучці – все це випадкові винаходи. А ще недавно вчені випадково розробили наностержні, багаті на вуглецю, які дуже незвично поводяться з водою. Спочатку вони вбирають вологу до певного обсягу (50-80%), та потім віддають частину води. При цьому невелика частина вологи все ще лишається всередині стрижня.

Майбутнє нової технології

Дана технологія має різноманітні сфери застосування, але перш ніж використовувати ці наностержні, необхідно навчитися керувати їх розмірами та формою. Після цього їх використовуватимуть для збору вологи в пустелі, зрошення або створення гідрофобних мембран (наприклад, для одягу).

Винахід нової технології

Налаштуй свій пластик під метал

Чи запитували ви, навіщо друкувати з дорогого металу, якщо можна друкувати модифікованим пластиком? Ні? А вчені з ОАЕ вже вирішили це питання. Технологія налаштування матеріалу «з нуля» дозволяє надавати матеріалу будь-які необхідні властивості. Наприклад, пластик дуже легкий, але він не має достатньої міцності для створення несучих конструкцій. За рахунок «налаштування» можна змінити щільність і міцність матеріалу, не обтяжуючи його.

3D-друк знову всіх рятує

У цьому випадку отримати модифікований матеріал неможливо звичайними методами виробництва. Однак 3D-друк цілком справляється з цим завданням: спеціальна програма генерує суперскладні структури, які друкують на 3D-принтері. При цьому можна сконцентруватися на застосуванні продукту, а розроблені методи проектування оптимізують конструкцію для досягнення необхідних властивостей.

Майбутнє винайденої технології

Вчені Рашид Абу Аль-Руб та його команда пророкують світле майбутнє використанню нових технологій для виробництва деталей та конструкцій для аерокосмічної промисловості. Враховуючи, що 3D-друк вже застосовується для створення деталей компанією SpaceX, висока ймовірність розповсюдження цієї технології серед інших космічних компаній. А можливість створення легких матеріалів з міцними властивостями відкриває безмежні можливості перед технологією – від медицини до легкої промисловості.

Гнучка сенсорна електроніка серед цікавих винаходів 21 століття

У галузі гнучкої сенсорної електроніки також відбувся винахід нових технологійцілих двох. Головна складність у розробці – створення прозорих матеріалів, які здатні добре проводити електрику.

У компаніі KLONA гарантуємокомплексний підхід. Тут ви можете бути впевнені у увазі промдизайнерів до деталей, а менеджерів – до клієнтів. Залишайте свої заявки на пошту hi@klona.ua або зв’яжіться за телефоном: +38 (044) 338 88 02.

У червні вчені з університету Іллінойсу представили ультратонку плівку, що складається з нановолокон із шаром поліакрилонітрилів. Ця плівка дуже гнучка і одночасно стійка до деформації– вона легко згинається та розгинається, повертаючись у початкову форму. Її головною перевагою є те, що вона має низький поріг електричного опору.

Графен – це чудовий надпровідник із гнучкою структурою. На його основі вчені з університетів Ексетера та Бата створили GraphExeter – гнучкий матеріал, що складається з двох шарів графену, між якими знаходиться шар поліметилметакрилату. GraphExeter дозволяє підвищити енергоефективність ламп на 30% та додає до 50% яскравості ламп. Новий графений матеріал є найтоншим елементом, який може проводити електрику. Однак він має свої недоліки – він швидко витрачає великі обсяги енергії.

Новини у світі технологій

Застосування нових винаходів у техніці

Ці нові винаходи у світі технологій повинні здійснити переворот у розробці гнучкої електроніки. Вони будуть використані для розробки гнучких сенсорних дисплеїв (наприклад, для смартфонів) та сонячних панелей. Нові дослідження матеріалу GraphExeter дозволять прибрати його недоліки та підвищити ефективність гнучкої електроніки.

Такі гнучкі екрани відрізнятимуться підвищеною зносостійкістю та довговічністю. Про те, навіщо продовжувати термін експлуатації виробів читайте тут.

Vantablack – це новий чорний

Майже два роки тому було представлено найчорніший відомий матеріал у світі – Vantablack, а в березні 2016 року розробники представили оновлену версію матеріалу. Він складається з вуглецевих трубок і поглинає 99,965% електромагнітного випромінювання, що потрапляє на нього.

Перспективи використання нового матеріалу

Першими покупцями екстрачерного матеріалу стали представники аерокосмічної галузі. Також інтерес виявили військові. Vantablack може бути використаний для запобігання розсіюванню світла в телескопах та підвищення ефективності роботи ламп. Однак отримана речовина має багато сфер застосування, насамперед – для систем теплового захисту. Побутове застосування цього матеріалу в північних регіонах Землі допомогло б значно зменшити витрати на обігрів приміщень. Поки що вартість матеріалу не дозволяє використовувати його для побутових потреб, але екологи тут бачать великі перспективи.

Винахід – ось двигун прогресу. Такої логіки ми дотримуємося компанії KLONA. Тому кожного клієнта ми «за руку» проводимо через тернисту дорогу від усвідомлення власної геніальності до отримання нагород. Чи не закидайте свої ідеї, давайте розвиватися разом!

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua