Практично кожен предмет, який знаходиться у нас вдома, в машині або на вулиці, є прикладом того чи іншого виду промислового дизайну .

Промдизайн включає наукомісткі і побутові вироби, транспортні засоби та предмети інтер’єру. Основним завданням дизайнера є створення функціонального вироби, орієнтованого на масове виробництво. багатосерійного – ось відмінна риса промислового дизайну в порівнянні з іншими розділами дизайну.

Промисловий дизайн ділиться на дві групи. До групи «А» відноситься проектування предметів машинобудування і верстатобудування . Ця група предметів промдизайна є найбільш наукомісткої і технічно складною. Від дизайнерів потрібен високий рівень професіоналізму. До групи «Б» входять предмети споживання, які роблять життя людини комфортніше – побутова техніка, меблі, іграшки, робочий інвентар, обладнання тощо

Індустріальний дизайн

Промисловий дизайн тісно пов’язаний з 3D моделюванням , Яке дозволило спростити роботу зі створення концептів і прототипів. Візуалізація вироби допомагає заздалегідь подивитися на промисловий виріб, а прототип виявити його недоліки.

До всіх виробам промдизайна пред’являється ряд технічних вимог, серед яких: ергономічність вироби, висока продуктивність, економічність, екологічна безпека і технологічність. Розвиток промислового дизайну нерозривно пов’язане з науково-технічним прогресом. Тому вироби повинні розроблятися з урахуванням останніх досягнень в області розробки, як нової техніки, так і технологій.

промисловий дизайн інженерних пристроїв

До цього виду промислового дизайну апаратного забезпечення, що застосовуються при будівництві, проведенні досліджень, наукових дослідженнях тощо. інженерні пристрої повинні допомагати людині на всіх етапах реалізації проектів – від планування до експлуатації.

Більшість пристроїв – вузькоспеціалізовані, звертатися з ними вміють тільки досвідчені професіонали. Залежно від специфікації можна виділити такі типи:

  • геодезичні прилади (теодоліт, нівелір, кипрегель);
  • геологічні (карбонатомер, плотномер, георадар);
  • гідрометеорологічні (барометр-анероїд, психрометр, соляріметр);
  • екологічні (електроаспіратори, дозиметр, газоаналізатори);
  • археологічні прилади (магнітометр і градіентометр) та ін.
Види промислового дизайну

Промдизайн для медичного обладнання і техніки

Нещодавно в наше агентство Klona надійшов запит про 3D-моделюванні фітнес браслета (для вимірювання загальних показників здоров’я). Він зручний у використанні і соответствовует тенденціям сучасного промислового дизайну для медичних приладів. Його концепт вже є в нашому портфоліо .

Медичне обладнання розробляється для забезпечення комфортного проведення лікувальних, профілактичних і діагностичних заходів і т.п. Устаткування допомагає оптимізувати трудомісткі процеси, а медтехніка – здійснювати лікарські та медсестринські маніпуляції.

У той же час, такі медичні пристрої як тонометр, тахометр і інгалятор відносяться до побутових приладів.

промдизайн для транспортних коштів

Великий вплив на розвиток промислового дизайну транспортних засобів чинить тиск з боку захисників навколишнього середовища. Це впливає на вибір матеріалів і форм при створенні транспорту. Розвивається промисловий дизайн транспорту, який має мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище (наприклад, велосипедів). До речі, в Нідерландах за допомогою 3 Dпрінтера надрукували раму для велосипеда – такий транспортний засіб витримує великі навантаження, а конструкція відрізняється підвищеною міцністю.

Промисловий дизайн машин

Останнім часом промисловий дизайн автомобілів тісно пов’язаний з розвитком електродвигунів. Це впливає як на внутрішній устрій авто, так і на його зовнішній вигляд. До того ж, зміни у використанні енергії ведуть до переосмислення самого ставлення до засобів пересування. Промислові дизайнери також повинні це враховувати.

Промисловий дизайн автомобіля

промдизайн побутових приладів і техніки

Крім виконання цільового призначення, побутові пристрої повинні бути естетично привабливими. Виділяють кілька напрямків у промисловому дизайні побутових пристроїв:

1. Вимірювальні прилади

Дизайнери розробляють пристрої для визначення різних заходів (часу, ваги), метеорологічних показників (температури, тиску) і т.п. Навіть в побуті користувачі пред’являють до пристроїв вимога до високої точності показників, що ускладнює процес створення приладу.

Промисловий дизайн побутової техніки

2. Обчислювальна техніка

Є одним з найбільш швидко напрямків в промисловому дизайні. До цієї категорії відносяться калькулятори, планшети, смартфони, комп’ютери і ноутбуки. Головною вимогою споживачів є висока продуктивність пристрою . Наприклад, у нового ноутбука ASUS ROG GX700 – інноваційна рідка система охолодження, яка забезпечує рекордну продуктивність.

3. Кухонна техніка

Виділяють кілька категорій кухонної техніки за цільовим призначенням:

  • збереження харчових властивостей продуктів (холодильник);
  • механічна обробка (блендер);
  • термічна обробка (вафельница, фритюрниця);
  • приготування напоїв (соковижималка).

4. Електроніка

До цього напрямку належить розважальна (плеєр), офісні (принтер) і комунікаційна (телевізор) техніка.

Промисловий дизайн колонок

5. Інші напрямки

велике напрямок в промисловому дизайні формують прилади по догляду за одягом (пральна машина), будинком (пилосос), зовнішністю (фен) і для регуляції мікроклімату (обігрівач). Разом вони складають значну групу пристроїв для багатосерійного виробництва . Істотне значення тут відіграє високий ступінь диференціації пристроїв однаковій функціональності для різних цільових груп.

Активно розвивається напрямку створення розумних побутових роботів: для прибирання будинку і басейнів, миття вікон, сільськогосподарських цілей (стрижка овець, прополка, збір врожаю).

елементи інтер’єру і екстер’єру

Промисловий дизайн інтер’єру повинен забезпечувати високу ергономічність офісних і домашніх меблів. Також дизайнерські рішення мають бути енергетично ефективними. Так як предмети інтер’єру оточують людину більшу частину часу, промдізайнери повинні вибирати безпечні для людини матеріали .

Дизайн інтер'єра

Виробництво виробів можна значно спростити за допомогою 3D друку . Це дозволяє створювати вироби швидко і якісно. Так, з розвитком 3D друку за допомогою левітації з’явиться можливість в рази прискорити друк, що дозволить вивести багатосерійне виробництво на новий рівень.

Звертайтеся в агентство KLONA- ми займаємося розробкою промислового дизайну і багатосерійним виробництвом деталей!