Створити робота для армії

Створити робота для армії. Раніше ця фраза здавалася фантастичною. Але сучасна реальність така, що сьогодні збройні сили різних країн світу застосовують пристрої , які мають штучним інтелектом . Якщо така тенденція збережеться, у майбутньому нас захищатимуть не солдати, а машини. У цій статті ми розповімо про роботи, які «служать» в армії вже сьогодні, і про ті, які можуть з’явитися там найближчим часом.

А якщо вам потрібен якісний робот для армії прямо зараз, ви можете замовити його в компанії KLONA.

План статті:

 1. Дрон-камікадзе LANIUS
 2. Роботизований танк M-RCV
 3. Безпілотний наземний апарат WILDER
 4. Безпілотний літальний апарат NINOX
 5. Автономні гелікоптери BLACK HAWK
 6. Програми RACER та SQUAD X EXPEREMENTATION від DARPA
 7. PROJECT MAVEN
 8. Система візуальної аугментації
 9. Технологія протидії перешкодам
 10. Концепція армії США до 2030 року
 11. Плюси застосування роботів на полі бою

Дрон-камікадзе LANIUS

Дрон-камікадзе LANIUS

Нещодавно ізраїльська компанія з розробки та модернізації різних видів озброєння ELBIT SYSTEMS презентувала літальний барражуючий дрон LANIUS , керований ІІ . Допустима злітна маса дрону – 1250 грамів . Корисне навантаження складає 150 грамів . Він перебуває в точку призначення на материнському безпілотнику , оскільки на власному заряді здатний пропрацювати лише 7 хвилин .

Маневрений та швидкісний безпілотник оснащений різними камерами , датчиками та системою ІІ NVIDIA Jetson. Це дозволяє йому при мінімальному витраті енергії швидко інтерпретувати потоки даних . До роботи додається програмне забезпечення для дронів ELBIT Legion-X, що дозволяє LANIUS виконувати місії групами .

Безпілотник призначений для розвідки , картографування та маркування відкритих та закритих дверей та вікон. Але найцікавіше – дрон вміє виявляти людей і визначати , які з них небезпечні , а які – ні. Якщо LANIUS сприймає людину як небезпечну , вона готується її знищити , але сама рішення не приймає. Поки що безпілотник «запитує» дозволу на ліквідацію в оператора .

Роботизований танк M-RCV

Роботизований танк M-RCV

У 2023 році міноборони Ізраїлю планує розпочати випробування танка-безпілотника M-RCV. Розробити танк вдалося у компанії ELBIT SYSTEMS , про яку ми згадували вище. M-RCV оснащений 30 міліметровою артилерійською установкою на автономній вежі, системами активного захисту Iron Fist, управління вогневою установкою та польотами дрону , що входить до комплекту.

На машині встановлено величезну кількість різних датчиків , що аналізують навколишнє оточення . Робот-танк може працювати навіть за найсуворіших погодних умов в автономному режимі та поєднуватися з іншими військовими системами .

Безпілотний наземний апарат WILDER

Безпілотник WILDER

Розробити робота для армії також вдалося близькосхідній компанії Plasan Sasa Ltd. Він є наземним автотранспортом військового призначення . WILDER – це надлегка закрита машина з восьмиступінчастою коробкою передач та унікальною системою підвіски .

Безпілотник може транспортувати 4 пасажирів та 800 кг вантажу . На пересіченій місцевості поводиться аналогічно гоночному баггі . Але головна особливість машини – електронне керування , що дозволяє солдатам залишити автомобіль і керувати ним, а також його вогневою установкою дистанційно за допомогою спеціального пульта та камер на борту. WILDER здатний працювати автономно , що підвищує безпеку екіпажу.

Безпілотний літальний апарат NINOX

Безпілотник NINOX

Найбільш незвичайна ізраїльська технологія – квадрокоптер NINOX . Він створений компанією SpearUAV . Це перший баржуючий дрон , який запускається з субмарини . Робот зберігається в капсулі . При запуску вона спливає на поверхню води, де може вичікувати близько доби , перш ніж з неї вилетить квадрокоптер .

Пристрій може літати на 10 км і працювати до 45 хвилин . Дрон здатний переносити вантаж вагою до 1 кг , його складно виявити , він оснащений спеціальними датчиками для розвідки та визначення місця розташування мети з використанням ІІ.

Компанія KLONA також займається розробкою безпілотників. Ви можете замовити його у нас .

Автономні гелікоптери BLACK HAWK

Автономний вертоліт BLACK HAWK

Наступний робот для армії розроблений у США . Це відомий бойовий вертоліт BLACK HAWK , модернізований компанією Sikorsky та DARPA (Управління перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США). Вертоліт оснащений системою автоматизації роботи льотного екіпажу та технологією автономії Sikorsky Matrix завдяки чому він є повністю автономним літальним апаратом .

BLACK HAWK може самостійно проводити необхідні передпольотні процедури , включаючи перевірку вітру , а також може керувати елементами адаптивного польоту – злітом та посадкою . У вертольота є система визначення перешкод . Він може адекватно реагувати на надзвичайні ситуації без участі людини.

Нещодавно вертоліт протестували на вантажній та рятувальній місіях без участі оператора. Після випробування директор Sikorsky Ігор Черепинський заявив, що технологія Matrix готова до реального впровадження .

Програми RACER та SQUAD X EXPERIEMENTATION від DARPA

RACER від DARPA

DARPA активно тестує наземні роботизовані транспортні засоби , здатні не відставати від водіїв-людей. Програма RACER передбачає розробку безпілотних транспортних засобів , здатних пересуватися складною пересіченою місцевістю на пристойній швидкості та без карти.

А експериментальна програма DARPA SQUAD X EXPERIEMENTATION спрямована на розробку та перевірку прототипів автономних систем , оснащених новими датчиками та технологіями штучного інтелекту . Ці пристрої повинні вміти діяти як за командою людини , так і самостійно . Причому у всіх випадках їм знадобиться вміння аналізувати обстановку та працювати разом як між собою, так і з живими солдатами.

PROJECT MAVEN

PROJECT MAVEN

Цей проект було запущено міноборони США у 2017 році. Його мета – застосування штучного інтелекту та технологій навчання машин для обробки великої кількості візуальних даних , що надходять від літальних безпілотників міністерства, що знаходяться у різних кінцях світу.

Алгоритми , що розробляються в рамках проекту, повинні розшифровувати величезні обсяги даних розвідки та спостереження. За повідомленнями ЗМІ сьогодні цей метод використовується багатьма розвідувальними та оперативними агентствами . Часто його називають алгоритмічною війною.

Система візуальної аугментації

Система візуальної аугментації

Ця система вважається проектом армії США , що затягнувся, з неясними перспективами. Вона є гарнітури доповненої реальності для солдатів. Реалізацією проекту займається компанія Microsoft . Вона обіцяла військовим створити інтегровану систему візуальної аугментації на базі AR-гарнітури HoloLens .

У 2021 році компанія уклала контракт , згідно з яким вона за 10 років і майже 22 млрд доларів поставить армії США 120 тисяч таких пристроїв . Microsoft надала військовим очки, але вони в них розчарувалися і проект відклали. Навесні 2022 року було зменшено суму контракту і перша партія з 5 тисяч штук надійшла військовим . Але незабаром стало відомо, що вони незадоволені роботою пристрою . Їм не сподобалася як технічна складова , так і негативні ефекти , що виникають після окулярів .

Технологія протидії перешкодам

Технологія протидії перешкодам

Якби довелося вибрати найважливішу технологію у сучасному військовому арсеналі, це однозначно був би зв’язок. Саме зв’язок чи його відсутність здатні досить швидко переламати хід битви .

Цікаву технологію протидії перешкодам нещодавно представила компанія Boeing . Захід пройшов у вигляді серії імітаційних навчань з використанням прототипу Protected Tactical SATCOM . Мета технології – забезпечити військових стійким до перешкод радіосигналом Protected Tactical Waveform.

Деталі не розголошуються, але основна ідея полягає в тому, що система здатна ідентифікувати та геолокувати джерело передачі перешкод , а потім формувати зустрічний промінь для їх придушення в режимі реального часу шляхом аналізу тисячі точок даних за секунду .

Концепція армії США до 2030 року

Концепція армії США до 2030 року

Армія США розробила концепцію , згідно з якою до 2030 року має бути зроблена:

 1. Легка інтеграція між різними родами військ , щоб вони могли взаємодіяти як один організм.
 2. Використання найсучасніших датчиків та далекобійної зброї за підтримки все більш витончених роботизованих систем із широко розосереджених місць для боротьби із противником.

Ідея цього полягає в тому, щоб приховати цілі від потенційного ворога, маючи при цьому можливість зосередити вогневу міць у потрібний час у потрібному місці. При цьому будуть використані наземні, повітряні, орбітальні, морські та роботизовані засоби. І всі вони діятимуть спільно.

Армія США планує, що в 2030 році віртуальна реальність і симуляція зможуть давати солдатам досвід роботи в різних військових сценаріях без жодного ризику. Військові більше покладатимуться на розумні машини для спостереження та роботів для армії з більшою міццю, ніж нинішні еквівалентні пристрої.

Нова зброя включатиме гіперзвукові ракети , потужну лазерну і мікрохвильову зброю для мобільних засобів ППО малої дальності. Все це підтримуватиметься новим логістичним ланцюжком поставок та підтримки, в якому перевага також буде віддана автономним апаратам .

Цікаво, що в концепції мало що йдеться про використання штучного інтелекту . Хоча, як ми бачили раніше, програм з його застосування безліч і грошей у розробку вливається дуже багато . Тож які перспективи у штучного інтелекту на полі бою і чи можна дати йому повну свободу?

Плюси застосування роботів на полі бою

Роботи для армії

З одного боку, штучний інтелект хороший у прийнятті рішень . Він суттєво покращує саморегуляцію , самоконтроль та самоактивацію бойових систем. З його допомогою можна обробляти великі дані виявлення загроз , прийняття неупереджених стратегічних рішень з урахуванням точного і швидкого аналізу.

Більше того, вже сьогодні нейромережі активно використовуються при виборі кандидатів на вербування, а також під час підготовки військових . Розумні алгоритми налаштовують індивідуальні параметри навчання , додають більше реалізму до симуляторів і виставляють справедливі оцінки .

На полі бою штучний інтелект допомагає в ефективній обробці даних із різних джерел, дозволяє організувати проактивну логістику , а також знижує небезпеку за рахунок використання автономних роботів.

З іншого боку, люди можуть переоцінювати висновки , зроблені штучним інтелектом , як щодо ситуації на полі бою, так і щодо вербування та підготовки військових. Алгоритми погано пристосовуються до умов, що змінюються , і можуть бути упереджені за своєю природою. При цьому пріоритет їх висновків може вносити розлад у ряди професійних військових .

Потрібно враховувати і те, що роботи для армії не можуть зрозуміти концепції етики чи закону . Тому не завжди здатні розрізнити , що правильно , а що – ні . Крім того, машинам далека від креативності , а далеко не до всіх ситуацій на полі бою підходять стандартні рішення.

Але прогрес не зупинити і технології штучного інтелекту однозначно інтенсивно розвиватимуться у військовій справі . І важливе питання лише одне: чи дадуть роботам свободу вибору при завданні удару?

Якщо вам потрібен робот для армії прямо зараз, не витрачайте часу. Замовте його на сайті KLONA! Ми об’єднуємо найкращих Фахівців з амбітними Замовниками.