Сьогодні сучасні 3D технології вже завоювали визнання в різних областях людської діяльності, останнім часом особливої популярності набирає така технологія як 3d сканування.

Сканування 3d об’єктів дозволяє отримати тривимірні цифрові моделі різних фізичних предметів в лічені секунди. Готові моделі можуть бути застосовані в медицині, будівництві та архітектурі, в кіноіндустрії і т.д.

Застосування 3d сканера значно прискорює і спрощує процес отримання 3д-моделі об’єкта, крім того дозволяє отримати максимально точну модель.

3d сканування: принцип роботи та переваги

3Д сканер – це спеціальний пристрій, призначений для збору і аналізу даних про фізичну об’єкті, на основі яких потім вибудовується його тривимірна модель.

Досліджуючи фізичний об’єкт, 3d-сканер відтворює його точну копію, реалізуючи її в 3д-моделі предмета . Сучасний 3д сканер може бути невеликим ручним приладом або ж виглядати як більша стаціонарний пристрій, що застосовує додатково спеціальну лампу і лазер, як підсвічування, що підвищують точність проведених вимірювань.

Принцип роботи пристрою визначається застосовуваної в даному випадку технологією сканування, в будь-якому випадку пристрою необхідно визначити відстань до об’єкта дослідження.

Для того щоб визначити відстань до об’єкту сканування, сканер використовує вбудовані камери і спеціальне підсвічування, всі отримані пристроєм вимірювання записуються і по завершенню аналізу даних на екран виводиться готова тривимірна модель.

Процес сканування також може бути виконаний з використанням лазерного променя, що переміщається над поверхнею об’єкта, який проводить всі необхідні виміри. Координати всіх вимірюваних точок записуються і на основі цієї інформації здійснює побудова комп’ютерної моделі об’єкта.

Встановивши всі необхідні параметри і дозвіл, можна отримати більш високу деталізацію готового об’єкта. Сучасні скануючі пристрої дозволяють отримати готові тривимірні моделі з точністю до декількох десятків або сотень мікрометрів.

3d сканування об’єктів дозволяє відтворити не тільки натуральну форму об’єкта, але і його колір. Отримане в результаті тривимірне зображення об’єкту сканування завжди можна відкоригувати під конкретні вимоги і потреби за допомогою спеціальних комп’ютерних програм для роботи з 3д-графікою.

Основними перевагами 3D сканування є:

  1. максимально високий ступінь точності готової 3д-моделі – відтворення найдрібніших деталей зображення, що сканується вироби;
  2. Висока швидкість сканування і побудови тривимірної моделі – процес сканування здійснюється протягом декількох хвилин, а то й секунд, після чого отримані дані обробляються в спеціалізованих програмних продуктах.
  3. можливість сканування складних і важкодоступних фізичних предметів , А також великогабаритних об’єктів.

Де застосовується 3d сканування об’єктів

Сканування 3d знайшло широке застосування не тільки в промисловості, але і в багатьох інших галузях людської діяльності. Різні види 3д-сканерів мають різні характеристики і можливості, за рахунок чого активно застосовуються в різних галузях.

Області застосування 3d сканування :

архітектура . Тут за допомогою 3д-сканера здійснюється побудова моделей архітектурних споруд і будівель, колон, формовок, статуй, бетонних декорацій, емблем та багато іншого.

Применение 3д сканера
Дизайн . 3d сканування дозволяє дизайнерам створювати тривимірні макети, наприклад, кімнати або інтер’єру, а також виготовити дизайнерську упаковку.

Будівництво . Побудова креслень різних споруд, мостів в 3д-форматі, а також проведення реконструкції автомагістралей і трас.

Медицина . Послуги 3d сканування дозволяють відтворити будову органів, суглобів і кісток з високим ступенем деталізації, тим самим підвищуючи ефективність медичної освіти. Крім того, сканування об’єктів спрощує процес виробництва ортодонтичних скоб і інших пристосувань, призначених для точної підтримки. Полегшує моделювання ортопедичних конструкцій і анатомічної взуття.

тривимірне сканування

Ігри та розваги . 3д-сканери широко використовуються ще і в ігровій індустрії, відеоіграх, індустрії розваг, а також в Інтернет-маркетингу. Дозволяють отримати анімаційні моделі для ігор або кінофільмів, а також створити цифровий мультимедійний контент.

кіноіндустрія . Отримання 3д-моделей людини в кольоровому виконанні.

Музейна справа . Відтворення творів мистецтва, пам’яток культури, антикваріату, культурної спадщини. А також організація віртуальних екскурсій по музеях.

Сканування складних 3д об'єктів

транспортна сфера . Відтворення 3д-моделі будь-якого виду транспорту – автомобіля, літака, корабля, вертольоти і т.д.

3д сканування автомобіля

Крім всіх вище перелічених сфер застосування 3д-сканера, ще одним досягненням людства в області 3д-сканування стало створення мініатюр – тривимірне сканування людини і відтворення його зменшеної копії. Все про створення мініатюр ви зможете знайти в нашому блозі.

Послуги 3d сканування значно полегшують діяльність людини, надаючи унікальні можливості – від створення дизайн-макету до відтворення людських органів і кісток, а також пам’ятників архітектури.

Замовити послуги 3d сканування високої якості і за доступними цінами ви можете у компанії KLONA провідної компанії в сфері 3D технологій.