Сьогодні неможливо уявити наше життя без автомобілів. Це не тільки зручний засіб пересування, але і показник статусу, предмет колекціонування. Менше, ніж за століття автомобілі пройшли довгий шлях трансформації: від технічного оснащення і до дизайну.

Історія автомобіля бере свій початок ще в минулому столітті. Машина, що працює на двигуні внутрішнього згоряння, з’явилася завдяки двом німецьким винахідникам – Готлибу Даймлеру і Карла Бенца. Попередником ж були машини, що працюють на паровому двигуні. З тих пір і бере початок послуга: розробка дизайну інтерфейсу. Для водія приладова панель грає важливу роль, і при виборі автомобіля їй приділяється особливо пильна увага, тому що в цій панелі зібрані елементи управління машиною. Студія промислового дизайну клонів розробить 3D-модель приладовій панелі для будь-якого автомобіля.

Створення інтерфейсів для автомобіля

Створення інтерфейсів для автомобіля. Столітня історія

Інтерфейс приладової панелі неймовірно еволюціонував. А починалося все з самого простого металевого листа зі спідометром. У минулому столітті автомобіль ніяк не міг повідомити водієві про свій стан, зате сьогодні відображаються найменші зміни.

  • XX століття, 20-і роки

До 30-х років XX століття навіть ніхто і не чув про поняття «приладова панель» або «інтерфейс автомобіля». У ті роки виробники тільки почали відходити від форм кінних возів, які простежувалися в дизайні кузова. Навіть питання аеродинаміки не піднімалися, не кажучи вже про ергономіку водійського місця. З усієї технічної розкоші для управління в 20-х роках були доступні датчики для визначення швидкості і пройденої відстані.

  • XX століття, 30-і роки

До 30-х років отримали життя функціональні бардачки, без яких неможливо уявити сьогоднішню приладову панель. Тоді вони називалися «ящик для рукавичок». Крім того, конструктори надихнулися приладовими дошками в літаках і різко збільшили число елементів. Всілякі кнопки підвищували статус автомобіля. Ось як у Bentley Blower.

Створення інтерфейсів для автомобіля
  • XX століття, 70-і роки

У 70-х роках техніка зробила сильний стрибок, що сильно позначилося на приладовій панелі: з’явилися кнопки для управління радіоприймачем і кондиціонером. Саме в сімдесяті з’явилася так звана «борода», яка починалася в центрі і опускалася до коробки передач. Конструктори на ній розмістили другорядні елементи управління. Виробники почали активно застосовувати пластик при створенні приладової панелі, що стало одним з ключових витків в автодизайні. З пластика можна було створити приладову панель будь-якої форми, все залежало лише від фантазії конструктора.

  • XX століття, 80-90-і роки

У другій половині 80-х на зміну механічним панелям приходять цифрові. Перші автомобілі з інноваційними панелі приладів – Chevrolet Corvette (C4) і Subaru XT 4WD 1800 Turbo.

Alfa Romeo 90 QO

Alfa Romeo 90 QO

Aston Martin Lagonda

Aston Martin Lagonda

Audi Quattro 20V, Coupe GT

Audi Quattro 20V, Coupe GT

  • XXI століття

Автомобілі 21-го століття сильно порозумнішали. Колись громіздкі комп’ютери перевтілилися в мініатюрні сенсорні панелі з усіма елементами управління. Механічні прилади вимірювань остаточно канули в Лету під напором технічного прогресу.

Проектування інтерфейсів для автомобіля: особливості та тенденції

Інтерфейс автомобіля – це засіб для взаємодії автомобіля і його власника. Природно, від зручності інтерфейсу залежить багато чого. Зараз ведуться дискусії з приводу того, чи треба автомобілю постійно повідомляти водієві про найменші зміни в роботі, адже в перших автомобілях був лише один датчик, і це не сильно впливало на безпеку водіння.

Директор з продуктового дизайну в Facebook Джефф тиха вважає, що дизайн інтерфейсів став гірше через велику кількість всіляких функцій. Наприклад, панель Porsche 918 Spyder відповідає за управління більш ніж 800 функціями, але водії використовують їх все дуже рідко.

Проектування інтерфейсів для автомобіля

Дизайнери студії UsTwo відзначають, що сенсорні екрани і раніше зберігають недоліки важелів і кнопок. Безумовно, за допомогою технологій недоліки можна було легко усунути, але це йде врозріз з очікуваннями користувачів, які шукають звичні елементи. У зв’язку з цим конструктори створили віртуальні аналоги кнопок.

Промдизайн салону авто: погляд у майбутнє

Конструктори і дизайнери безперервно вивчають призначений для користувача досвід, спрощують способи управління автомобілем, роблять його більш безпечним, простим і зрозумілим в управлінні. Незважаючи на звички, які формувалися роками, користувачі відкриті до технічного прогресу і перетворенню приладової панелі. Створення приладовій панелі автомобіля – процес, який вимагає постійної оглядки не тільки на технології, а й на відгуки. Компанія Waymo, яка є дочірнім підприємством Google, – запатентувала незвичайний дизайн консолі безпілотної машини. На ній немає приладової панелі і керма – лише кнопка «Go».

Створення приладовій панелі автомобіля

Основні тенденції дизайну інтерфейсу програми

  1. Доповнена реальність. На сьогоднішній день – це одна з найбільш ефективних реалізованих концептів. Дослідження AR-систем, які розміщуються на лобовому склі, показали, що AR позитивно впливає на безпеку і дозволяє знизити ризик потрапляння в ДТП.
  2. Голосові інтерфейси. В основному вони служать посередниками у використанні AR-систем. Дослідження говорять про те, що майже 50% всіх автомобілів до 2019 року будуть включати в себе голосові інтерфейси.
  3. Датчики і сенсори. Очікується впровадження високотехнологічного сенсорного дисплея від корейського стартапу VTouch. Інтерактивна дошка дозволить здійснювати управління за допомогою жестів. Крім того, технологія може відстежувати рухи очей і пальців за допомогою 3D-камер. Сьогодні також є рішення, які дозволяють відкрити машину за допомогою відбитків пальців.
Tesla

Tesla

Сучасні автомобілі об’єднує мінімалістичний дизайн. Все, що раніше було кнопками і важелями, трансформується в сенсорні іконки на приладовій дошці. У найближчі 15-20 років нас чекає чергова революція на авторинку. Одна з найбільш очікуваних новинок – безпілотні автомобілі з штучним інтелектом.

Промисловий дизайн автомобілів не стоїть на місці і те, що сьогодні здається фантастичним, через 15-20 років може стати звичною реальністю. Зверніться до студії промислового дизайну KLONA, і ми зробимо 3D-моделювання інтерфейсу для авто. Давайте випереджати час разом!