Промисловий макет – це зменшена копія виробничого комплексу . Крім того, макет може бути розроблений для відображення технологічної лінії виробництва, окремого вузла або установки. Макети моделюють для наочної демонстрації можливостей запланованого або діючого виробництва в масштабах від 1: 1 до 1: 4000.

Макет Балтійської АЕС

Види промислових макетів

Промислові макети найбільш затребувані при демонстрації внутрішнього устрою об’єктів :

 • нафтохімічної промисловості (Нафтовидобувні свердловини, бурильні установки, нафтопереробні заводи і т.п.);
 • енергетичних об’єктів (Теплоелектростанція, гідроелектростанція, атомна станція, газовий котел);
 • споруд по водопостачання та водовідведення (Водозабірні споруди, очисні станції, мулові майданчики);
 • заводів утилізації побутових відходів (Сміттєспалювальний завод, лінії сортування, пиролизная піч);
 • підприємств сільськогосподарської галузі (птахо і свиноферми, корівники, теплиці).

Список не закінчується тільки на цих об’єктах і можливо виготовлення промислових макетів будь-якого виду виробництва .

Промислові макети створюються при необхідності:

 • демонстрації проектованого обладнання , щоб залучити інвесторів або провести презентацію планованої модернізації виробничого ланцюжка;
 • скорочення витрат на транспортування великогабаритного або стаціонарного обладнання на виставку;
 • зображення систем або заводів , Недоступних для цілісного сприйняття, де необхідно показати особливості внутрішньої будови і взаємодії елементів.

Цілі створення макетів

Промислові макети створюються для наступних цілей

 1. Подання на презентації : Макет дозволяє наочно продемонструвати особливості та можливості виробництва. ефектна презентація з використанням макета має більше переваг і допомагає залучити нових інвесторів.
 2. Участь у виставці або конкурсі : Макет відразу звертає на себе увагу глядачів і журі, допомагаючи вигідно представити компанію і підвищити її імідж.
 3. Реклама : Кращим способом візуалізації продукції є саме макет. З його допомогою потенційні замовники можуть детально розглянути переваги обладнання або комплексу.
 4. навчання : Використання навчальних макетів значно спрощує сприйняття складних матеріалів під час проведення семінарів або лекцій.

Використання додаткового пульта дистанційного керування дозволяє легко «провести» слухачів через певні етапи виробництва.

промислові макети

Особливості виготовлення промислових макетів

Промислові макети є найбільш складними з точки зору виготовлення , Тому для їх створення залучаються тільки досвідчені фахівці.

Оскільки однією з основних цілей промислових макетів є демонстрація виробництва, їх виготовлення відрізняється своїми особливостями .

 1. Промислові макети мають високий ступінь деталізації для демонстрації всіх переваг технологічних або проектних рішень.
 2. Для їх виготовлення використовуються допоміжні рухомі елементи , Що дозволяє відобразити хід технологічних процесів або ліній в динаміці.
 3. підсвічування допомагає акцентувати увагу на конкретному елементі або частини ланцюга.
 4. Прозорі частини конструкції дозволяють продемонструвати внутрішній устрій апарату або розташування об’єктів на заводі.
 5. Промисловим макетів притаманний нижчий рівень художнього оформлення , Адже вони повинні повністю відображати реальність.
промисловий макет

Етапи створення промислового макета

Етап 1: Збір вихідної інформації

Щоб всі елементи макета були виконані в точній відповідності з оригіналом або 3Dмоделью, необхідно чітко встановити масштаб вироби , рівень деталізації , наявність допоміжних елементів та ін.

Чим вище ступінь деталізації, тим складніше створити макет, тому потрібно чітко визначити яким цілям він послужить . Наприклад, в якості навчального матеріалу використовують не дуже докладні макети. Для презентацій і виставок краще використовувати макети, які повністю відображають суть виробництва.

Етап 2: 3D-моделювання

Для наочної демонстрації майбутнього макета використовується візуалізація за допомогою 3 Dграфікі . Це дозволяє замовнику внести своєчасні корективи в макет. На цьому етапі вносити зміни набагато легше , Ніж переробляти готовий варіант макета.

Допрацьована модель стає основою для створення матеріального макета.

Створення промислового макета

Етап 3: реалізація макета

На цьому етапі відбувається виготовлення частин макета на основі 3Dмоделі, ретельна перевірка на предмет шлюбу, виконується примірка елементів. Коли сортування деталей закінчена, все елементи з’єднуються між собою в необхідній послідовності за допомогою клею.

Готовий макет розміщується на подмакетніке . При необхідності додатково виготовляється купол і транспортувальна упаковка .

Для виготовлення макетів використовуються високоякісні матеріали (Полівінілхлорид, полістирол, оргскло і інші). Вибір матеріалів залежить від особливостей майбутнього макета і підбирається індивідуально для кожного замовлення.

вибір використовуваних технологій (3D друк, лазерна різка, гравіювання, фрезерування) залежить від необхідного ступеня деталізації макета. За допомогою 3D друку можливо створення макетів будь-якого рівня деталізації та складності.

Створення промислового макета

Переваги використання макетів під час презентації

На відміну від графіків, діаграм або фотографій, макет дозволяє надати якнайповнішу інформацію про виробництво :

 • дає можливість показати взаємодія різних частин заводу, демонструючи внутрішню структуру будівлі;
 • програмована підсвічування дозволяє відобразити технологічні лінії , потоки речовин і послідовність апаратів;
 • система рухомих елементів допоможе продемонструвати динаміку виробництва .

Крім того, макет значно спрощує процес сприйняття складного технічного матеріалу . Кожен слухач презентації зможе легко зрозуміти суть процесів виробництва.


фахівці компанії клон мають багаторічний досвід створення різних видів макетів, в тому числі і промислових . Замовляючи макет в нашому агентстві, ви можете бути впевнені в професіоналізмі фахівців і високому рівні якості макетів.

Зателефонуйте нам по телефону і отримаєте консультацію по розробці макета або промдизайна . Наші менеджери проведуть експрес-оцінку вартості вашого майбутнього макета і повідомлять терміни виконання замовлення.