Трехмерная графикаТривимірна графіка сьогодні міцно увійшла в наше життя, що часом ми навіть не звертаємо уваги на її прояви.

Роздивляючись рекламний щит із зображенням інтер’єру кімнати або рекламний ролик про морозиво, спостерігаючи за кадрами гостросюжетного фільму, ми й не здогадуємося, що за всім цим стоїть копітка робота майстра 3d графіки.

Тривимірна графіка це

3D графіка (тривимірна графіка) – це особливий вид комп’ютерної графіки – комплекс методів та інструментів, що застосовуються для створення зображень 3д-об’єктів (тривимірних об’єктів).

3д-зображення не складно відрізнити від двовимірного, бо вона включає створення геометричної проекції 3d-моделі сцени на площину, за допомогою спеціалізованих програмних продуктів. Отримана модель може бути об’єктом з реальної дійсності, наприклад модель будинку, автомобіля, комети, або ж бути абсолютно абстрактної. Процес побудови такої тривимірної моделі отримав назву 3d моделювання і спрямований, перш за все, на створення візуального об’ємного образу об’єкта, що моделюється.

Сьогодні на основі тривимірної графіки можна створити високоточну копію реального об’єкта, створити щось нове, втілити в життя самі нереальні дизайнерські задумки.

Застосування тривимірної графіки

Современная 3д графика3d технології графіки та технології 3d друку проникли в багато сфер людської діяльності, і приносять колосальний прибуток.

Тривимірні зображення щодня бомбардують нас на телебаченні, в кіно, при роботі з комп’ютером і в 3D іграх, з рекламних щитів, наочно представляючи всю силу і досягнення 3д-графіки.

Досягнення сучасного 3д графіки використовуються в наступних галузях

  1. Кінематограф і мультиплікація – створення тривимірних персонажів і реалістичних спецефектів . Створення комп’ютерних ігор – розробка 3d-персонажів, віртуальної реальності оточення, 3д-об’єктів для ігор.
  2. Реклама – можливості 3d графіки дозволяють вигідно представити товар ринку, за допомогою тривимірної графіки можна створити ілюзію кристально-білої сорочки або апетитного фруктового морозива з шоколадною стружкою і т.д. При цьому в реального рекламований товар може мати чимало недоліків, які легко ховаються за красивими і якісними зображеннями.
  3. Дизайн інтер’єрів – проектування і розробка дизайну інтер’єру також не обходяться сьогодні без тривимірної графіки. 3d технології дають можливість створити реалістичні 3д-макети меблів (дивана, крісла, стільці, комода і т.д.), точно повторюючи геометрію об’єкта і створюючи імітацію матеріалу. За допомогою тривимірної графіки можна створити ролик, який демонструє всі поверхи проектованої будівлі, який можливо ще навіть не почав будуватися.

Етапи створення тривимірного зображення

3Д изображенияДля того щоб отримати 3д-зображення об’єкта необхідно виконати наступні кроки

  1. моделювання – побудова математичної 3д-моделі загальної сцени і її об’єктів.
  2. текстурування включає накладення текстур на створені моделі, настройка матеріалів і надання моделям реалістичності.
  3. Налаштування освітлення .
  4. створення анімації (Рухомих об’єктів).
  5. Візуалізація – процес створення зображення об’єкта по попередньо створеної моделі.
  6. Композітінг або компонування – постобработка отриманого зображення.

моделювання – створення віртуального простору і об’єктів усередині нього, включає створення різних геометрій, матеріалів, джерел світла, віртуальних камер, додаткових спецефектів.

Найбільш поширеними програмними продуктами для 3d моделювання є: Autodesk 3D max, Pixologic Zbrush, Blender.

текстурування являє собою накладення на поверхню створеної тривимірної моделі реєстрового або векторного зображення, що дозволяє відобразити властивості і матеріал об’єкта.

Рендеринг и визуализацияосвітлення – створення, установка напрямки і настройка джерел освітлення в створеній сцені. Графічні 3д-редактори, як правило, використовують такі види джерел світла: spot light (розбіжні промені), omni light (всенаправленний світло), directional light (паралельні промені) і ін. Деякі редактори дають можливість створення джерела об’ємного світіння (Sphere light).

анімація – створення рухомих об’єктів, а точніше імітації руху моделі. Сучасні 3д-редактори містять безліч інструментів для створення інструментів, існують і спеціалізовані програмні продукти для створення анімації з інструментами для побудова тривимірних моделей.

Візуалізація – перетворення тривимірної моделі предмета в «плоске» зображення. Існує кілька типів технології рендеринга, кожна з яких має свої плюси і мінуси: сканлайн, z-буфер, трасування променів, глобальне освітлення.

Замовити послуги 3d моделювання і створення високоякісної тривимірної графіки ви можете у компанії KLONA – професіонала в області 3d технологій.