Нещодавно команда компанії KLONA вирішила поставити жирну крапку в нескінченній суперечці про двох особливо. найпопулярніших видах 3D друку – SLA та FDM. Один, з яких користується особливим попитом через свою дешевизну і простоту – FDM-друк, інший, SLA – не раз демонстрував себе як якісніший і точніший спосіб 3д друку.

Насамперед, хотілося б відзначити, що:

  1. SLA-друк або його ще називають стереолітографія – це спосіб тривимірного друку, при якому під впливом лазерного випромінювання рідкий фотополімер змінює свої фізичні характеристики та застигає.
  2. FDM-друк – це метод пошарового наплавлення матеріалу – створення тривимірних об’єктів за рахунок нанесення послідовних шарів матеріалу, що повторюють контури цифрової моделі.

У ході експерименту ми створили майстер-модель для подальшого виготовлення зворотних силіконових форм, які застосовуються при створенні дрібних тиражів сувенірної продукції. Одну майстер-модель ми виготовили за допомогою SLA-друку, другу за FDM технологіями:

fdm та sla друк

Як ви бачите, майстер-модель, отримана за допомогою FDM-друку, має недостатньо високу якість поверхні,видно її нерівності та шорсткості, що може позначитися на всьому тиражі сувенірної продукції. 3D друк такого маленького об’єкта значно ускладнює процеси постобробки — ґрунтовки або шпаклівки. Звичайно, можлива механічна постобробка отриманої моделі, однак це призведе до втрати точності у габаритах виробу. Товщина і ширина шару пластика, що наноситься, в даному випадку становить всього 10 мкм або 0,001 мм, це максимальні значення, характерні даному виду друку.

fdm та sla друк

Майстер-модель, отримана за допомогою SLA-друку, точніша і якісніша. Товщина і ширина шару пластику становить 100 мкм (0,01 мм). Проте вона програє FDM-технологіям за ціною.

На сьогоднішній день вартість FDM-друку складає 6 грн. за 30 мкм (0,03мм), 8 грн. за 20 мкм, 10 грн. за 10 мкм. Вартість фотополімеру складає — 25 грн. за один грам пластику. Фотополімер може бути надрукований із застосуванням гумового матеріалу, а також може друкуватись кількома матеріалами одночасно.

fdm та sla друк fdm та sla друк

За результатами друку тестового зразка, стало зрозуміло, що FDM спосіб значно програє в якості друку фотополімером.

Обидва способи друку мають свої переваги та недоліки, яку технологію ви виберете, залежить від ваших можливостей та вимог до якості поверхні. На дрібних деталях, на виробах з гравіюванням та нанесеними логотипами краще використовувати фотополімер. Дорого, але мінімум обробки. Якщо у вас великий об’єкт, з плоскими поверхнями, то можна обійтися FDM печаткою, проте обов’язково використовувати постдрукарську обробку – шпаклівку.

Замовити високоякісні послуги 3D друку за доступом цін ви можете у компанії KLONA. Високау якість кінцевого результату – ми гарантуємо!