Технології SLA друку3D друк (об’ємний друк) – революційна технологія, яка змінила життя людства. Технологія 3d друку стала невід’ємною частиною виробничих процесів, промисловості, медицини, архітектури, освіти.

На сьогоднішній день існує безліч матеріалів для тривимірного друку, а також широкий вибір технологій друку на 3д-принтері. Однією з найвідоміших і затребуваних є лазерна стереолітографія.

Лазерна стереолітографія (SLA)

Стереолітографія – спосіб друку 3d моделі виробу, при якому під впливом лазерного випромінювання рідкий фотополімер змінює свої фізичні характеристики та застигає.

Лазерна стереолітографія як технологія відкрита та запатентована вченим Чарльзом Халлом у 1986 році. Дана технологія дозволяє «виростити» з фотополімеру в рідкому стані попередньо відбудовану 3д-модель чудової якості та товщиною шару близько 0,1 мм.

Устаткування для стереолітографії

3д-принтери, призначені для друку SLA мають високу роздільну здатність друку в порівнянні з аналогічними пристроями.

Мінімальна товщина шару дорівнює 0,03 мм. Готова модель має міцну та гладку поверхню. Виріб, виготовлений на SLA-принтері, може бути виконаний з високим ступенем деталізації і мати розміри – 70*70*70 см. Практично всі принтери SLA мають великі габарити і важать близько 500 кг.

Особливості лазерної стереолітографії

Технологія SLA друку відрізняється високою точністю готової моделі, а також легкістю обробки та коригування вихідного матеріалу. За потреби готової 3д-моделі можна надати дзеркального блиску.

Основи технології SLAЛазерна стереолітографія

Перш ніж розпочати процес друку, підготовлена ​​3d модель об’єкта повинна бути розділена на кілька окремих шарів, за допомогою професійних програмних продуктів. У процесі друку новий виріб формується на рухомій платформі. Виріб опускається вниз на товщину одного шару і лазерний промінь створює перший «зріз» 3д-моделі.

Шар повністю не твердне, скріплюються лише окремі його елементи та деталі, саме оточення залишається в рідкому стані. Процес затвердіння потрібних ділянок виробу під дію лазерного випромінювання отримав назву полімеризації.

Другий переріз отримують при повторному опусканні платформи та заливанні поверхні рідким полімером. Цей процес багаторазово повторюється, за рахунок чого отримують готовий виріб, який потім промивається для усунення залишків смоли і поміщається під ультрафіолетову лампу для надання йому міцності.

Стереолітографія дозволяє значно скоротити час на здійснення виробничого процесу за рахунок того, що вихідним матеріалом у процесі затвердіння знаходиться лише на 20% і менше від стану повного висихання, що в свою чергу дозволяє вилучити виріб з обладнання без деформацій. Повну міцність виробу надає перебування протягом 15-20 хв під впливом ініціюючого світла.

Застосування та переваги технології лазерної стереолітографії

Технологія SLA застосовується у таких областях

 1. Створення дизайнерського чи конструкторського прототипу виробу.
 2. 3D макетування.
 3. Виготовлення моделей, що застосовуються для створення формоутворювальної оснастки.
 4. Виготовлення моделей, що застосовуються для створення формоутворювальної оснастки.
 5. Створення майстер-моделей, необхідних у процесі виробництва електродів.
 6. Відновлення об’єктів, за отриманими даними акустичної та рентгенівської томографії у галузі медицини, археології, криміналістики та ін.

Основними перевагами стереолітографії (SLA) є:

 • можливість виробництва готової моделі об’єкта будь-якого рівня складності, об’єктів з великою кількістю дрібних елементів та тонкостінних;
 • висока якість поверхні готового виробу;
 • висока точність одержуваних моделей;
 • легкість обробки витратного матеріалу;
 • можливість застосування як вихідний матеріал полімерних смол;
 • безвідходність виробництва.

Прототипи, що отримуються в процесі SLA-друку, мають відмінні механічні властивості і не мають геометричних обмежень створюваних елементів і деталей. SLA-обладнання відрізняється економічною витратою вихідних матеріалів, саме тому стереолітіграфія вважається однією з найвигідніших технологій.


Компанія KLONAпропонує професійні послуги 3d друку, 3д моделювання та візуалізаціїза доступними цінами.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua