Ринок медичних приладів та його сегмент – стоматологія є одним із найшвидших. На це зростання впливає впровадження цифрових технологій у стоматологію, стабільний попит на послуги стоматологів, а також зростання інтересу до косметичної стоматології, дизайну посмішки.

Розробка медичних приладів: вимоги та рекомендації

У виробництві медичних приладів важливою є надійність техніки та її стійкість до поломок. Оздоблювальні матеріали для корпусів приладів та внутрішньої начинки повинні бути безпечними. Дизайн медичного обладнання відштовхується від потреб лікаря-стоматолога. Важливо, щоб управління установками та приладами було інтуїтивно зрозумілим, а простір усередині приладів використовувався максимально вигідно.

Дизайн медичного обладнання

Проектування медичних приладів: що важливо для цільової аудиторії:

 • надійність та стійкість до поломок;
 • довговічність;
 • здатність до модернізації (модульні конструкції, які можна доповнювати).

Виробництво медичних приладів: класифікація та особливості

Умовно ринок медичного обладнання для стоматології можна поділити на 3 блоки.

 • блок лікаря;
 • блок пацієнта;
 • блок помічника.

Для дизайну стоматологічного обладнання блоку лікаря найбільш важливим є компактне розміщення всіх інструментів (пістолет з водою та повітрям, мікромотори, турбінні наконечники, скалери, додаткові мікромотори та наконечники). Для цього потрібно максимально ефективно використати простір. При проектуванні медичних приладів подібні дизайнери спостерігають за роботою стоматологів, дивляться на їх рухи. Це допомагає виявити недоліки та слабкі місця існуючої конструкції та вдосконалити її.

Блок пацієнта – це крісло та пов’язані з ним елементи. Для нього головною вимогою є зручність підйому та опускання. При розробці медичного обладнання важливо надати лікарю доступ до пацієнта з усіх боків та залишити простір для роботи у 4 руки.

Другий аспект – зручність пацієнта. Похід до стоматолога – стрес для кожної людини. Почуття комфорту під час перебування в кріслі є одним з небагатьох факторів, який може покращити стан речей.

Дизайн стоматологічного обладнання

Блок асистента – це гідроблок та система відсмоктування. Найбільш функціональні гідроблоки включають додаткові функції на кшталт збірки твердих крупинок, фільтра амальгами, системи гігієни та дезінфекції, підігріву води. Чим більше додаткових функцій – тим більше деталей необхідно враховувати під час проектування медичного устаткування.

Окремо слід сказати про обладнання для MID – мінімально інвазивну стоматологію. Ця галузь бурхливо розвивається та є перспективною. Цифровий рентген, діагностичні детектори карієсу, інтраоральні камери, біологічні карієс-детектори, лазерні та оптичні технології – усі ці інновації сьогодні перебувають на службі у стоматологів. Сучасні медичні прилади на кшталт рентгенів та сканерів можуть бути окремими одиницями техніки або вмонтованими у стоматологічну установку.

При створенні корпусу для стоматологічного обладнання зверніться до KLONA. Ми змінюємо світ на краще.

Особливості українського ринку медичної стоматологічної техніки

В Україні досить багато приватних клінік із сучасним обладнанням із Германії, Італії та Японії. Лікарі, які тільки починають свій бізнес, часто роблять вибір на користь купівлі обладнання, що було у використанні. Варто відзначити українську компанію GALIT, яка провадить стоматологічні установки, використовуючи іноземні комплектуючі.

Для тих клінік, які не мають достатніх фінансів, варіантом є і покупка стоматологічного обладнання китайських та американських виробників. Вони відрізняються нижчою якістю та ціною. Китайські стоматологічні установки всі схожі одна на одну. Ця особливість дизайну пов’язана з тим, що на одних великих заводах виробляють комплектуючі – а на інших збирають воєдино установки.

Дизайн медичного обладнання з Південної Америки непоказний і мало чим відрізняється від китайського. Українська (і білоруська) техніка приваблює ціною, однак її якість поступається німецькою та італійською, як і дизайн вітчизняної стоматологічних приладів.

Для вдосконалення вашого проекту та створення корпусу для медичного обладнання замовте його створення у компанії KLONA.

Споживачі стоматологічного обладнання – приватні клінікивіддають перевагу новітнім розробкам і намагаються крокувати в ногу з часом. Зазвичай вони намагаються знайти баланс між якістю та ціною і дуже відповідально підходять до вибору продукції.

Сучасні медичні прилади: тенденції у промисловому дизайні

На ринку медичного обладнання спостерігаються тенденції використання цифрових технологій, виведення зображення на екран та максимальне поєднання всіх функцій у центральній установці.

1. Розробка медичного обладнання з використанням цифрових екранів та моніторів дозволяють виводити відео в широкому дозволі на екран у реальному часі, що значно спрощує для лікаря проведення процедур.

2, Максимальне використання простору навколо лікаря – це не нова тенденція. У 2016 році дедалі більше виробників беруть цей метод на озброєння. Cefla Dental Group – італійський холдинг виробників медичної техніки (бренди Castellini та Anthos) знайшов спосіб вмонтувати в стоматологічну установку інтразональну камеру та рентгенівський апарат.

Виробництво стоматологічного обладнання

3. Автоклави (стерилізаційне обладнання) невеликих розмірів, розраховані на маленькі клініки. Компанія P&T Medical презентувала свої новинки у цьому сегменті. Нова модернізована модель характеризується електромеханічним замком (замість механічного), автоматичним заливанням усередину дистильованої води (заощаджує час персоналу). Двері автоклава виконані шляхом цілісного лиття, що продовжує життя обладнання та підвищує його надійність.

Розробка медичних приладів

4. Компресори (джерела стисненого повітря) для CAD/CAM систем (проектування та виробництво з використанням комп’ютерних технологій). Ця технологія популярна тому, що так легше працювати, легше зберігати інформацію, результат виходить наочнішим. Головним плюсом CAD/CAM систем є можливість використання керамічних та композитних матеріалів (для зубних протезів). Для її використання потрібні спеціальні компресори, які витримуватимуть тиск до 10 бар. Такий компресор на початку 2016 року презентувала німецька компанія Kaeser.

Проектування медичних приладів

5. Збільшення швидкості процедур. Завдяки новинці від південнокорейських виробників – електричному мікромотору Micro NX можна досягти високої швидкості проведення процедур. Наконечник пристрою з таким мікромотором здатний відтворювати до 40 000 оборотів в хвилину. Це заощаджує час лікаря та зменшить больові відчуття.

Ринок медичного обладнання

6. Найменший рентген. Компанія MyRay у 2015 році отримала дизайнерську премію у категорії промислового дизайну. Настінна система панорамної візуалізації Hyperion X5 найкомпактніша у світі. Вона включає всі аспекти 2D і 3D зображень і значно спрощує життя стоматологам і рентгенологам.

Промисловий дизайн медичного обладнання

Поради щодо просування медичного обладнання

Просування медобладнання має спиратися на 2 складові:

 • медобладнання з погляду покупця – лікаря та його клініки;
 • медобладнання з погляду пацієнта конкретної клініки (вписується у тому уявлення про установі).

Перший принцип має на увазі технічні характеристики, які зрозумілі лише професіоналу. Пацієнт оцінює техніку лише за її зовнішнім виглядом. Він може помітити неякісні оздоблювальні матеріали, відчути дискомфорт під час перебування у кріслі, скласти загальне враження про техніку, виходячи з її дизайну. Просувати на ринку нове медичне обладнання допоможе кілька способів.

Промисловий дизайн медичних приладів
 1. Проведення безкоштовних медичних семінарів На семінарі з корисним контентом можна показати прилад та познайомити з ним лікарів. Вони поставлять усі питання, розглянуть техніку з усіх боків.
 2. Участь у медичних виставках. На виставках завжди є цільова аудиторія продукту – лікарі. Такі майданчики допомагають відразу показати всі переваги вашого товару перед конкурентами. Така компанія ненав’язлива, оскільки потенційні покупці самі прийшли досліджувати новинки в області.
 3. Сувенірна продукція. Вперше логотип компанії, як рекламу техніки, розмістили на одноразових медичних рукавичках. Сьогодні вибір набагато ширший, проте радять розміщувати лого на тому, що точно знадобиться лікареві (ручки, папір для запису, одноразові продукти на кшталт бахіл). Магніти на холодильник – менш успішне рішення.
 4. Робота з інтернет-користувачами. 62% споживачів медичного обладнання вважають за краще купувати його в інтернеті. І ця цифра невпинно зростає. Тому потрібна якісна презентація продукту, наявність повної інформації про техніку. Для цього потрібні зображення техніки у високій роздільній здатності, відеоролики, максимально докладний опис функцій та переваг.

Якісну 3D-візуалізацію вашого винаходу замовте у компанії КЛОНА.

Ринок стоматологічних медичних приладів: погляд на майбутнє

На ринок медичної техніки у 21 столітті найсильніше впливають комп’ютерні технології. Стоматологи стверджують, що інновації покликані:

 • заощаджувати час лікарів;
 • замінити ручну працю там, де це можливо;
 • мінімізувати помилки лікарів;
 • зробити акцент на профілактиці.

Все це означає, що бормашина з часом відійде на другий план, а основним інструментом стануть різноманітні сканери, які на ранніх стадіях виявлятимуть проблеми пацієнта.

1. MID – мінімально інвазивна стоматологія. Система діагностики та запобігання лікуванню захворювань ротової порожнини неінвазивними або мінімально інвазивними методами. Ця галузь активно розвивалася з 50-х років і сьогодні стала повноцінною гілкою у стоматології. Світовим лідером у сфері сучасних медичних приладів MID є компанія Carestream Dental. Існує ідея, що інвазивна стоматологія відійде на другий план через 50 або 100 років, і залишиться лише ця галузь. Проте більшість стоматологів не будують таких оптимістичних прогнозів.

2. Адитивні технології та лазерне плавлення у стоматології. Ці технології є частиною застосування комп’ютеризації у стоматології. Лазерне плавлення допомагає у виготовленні імплантатів, абатментів, коронок та мостів. Тепер не потрібно довго приміряти майбутній протез та конструювати його вручну. Ротову порожнину клієнта сканую, далі за допомогою комп’ютерних технологій відбувається моделювання, після чого імплантати відливають на спеціальних установках. Плюси цього в прийнятній ціні, можливості виробляти відразу кілька протезів і оперативному отриманні готових виробів. Лазерне плавлення допомагає заощаджувати людські ресурси та підвищує точність виробу. Прогнозується, що незабаром цей метод повністю витіснять ручне виробництво протезів.

Дизайн медобладнання

3. Цифровий дизайн посмішки (DSD). Стоматологи схиляються до того, що майбутнє естетичної медицини повсюдно використовує цифрові технології. Сьогодні завдяки їм можна побачити, як виглядатиме нова посмішка ще до початку процедур реставрації. Це дозволяє самому продумати і разом із лікарем затвердити дизайн посмішки. Поки що для цього потрібна окрема фотографія та відеотехніка, після чого файли завантажуються в програму. З її допомогою будується цифрова модель, і пацієнт вибирає найоптимальніший варіант. Естетична стоматологія розвивається досить швидко, тому фахівці очікують і інших нововведень на ринку медичних приладів для неї.

Для виробництва медичної техніки стоматологічного направлення зверніться до KLONA. Давайте творити майбутнє разом!