Автомобільний навігатор – один з найкорисніших винаходів останніх 50 років. Які функції повинен містити сучасний навігатор і як повинен виглядати розповідаємо в новому матеріалі.

Створити GPS-навігатор: з чого почати

Навігатор складається з GPS-приймача та комп’ютера. Завдяки їхній взаємодії виходить ловити сигнал із космосу та розшифровувати його, показуючи поточне місцезнаходження. Навігатори бувають:

 • наручні;
 • велосипедні;
 • мотоциклетні;
 • автомобільні;
 • авіаційні;
 • морські;
 • універсальні.

Для автомобільних навігаторів основними функціями є завантаження карт, прокладання маршрутів та голосові підказки водієві. Більшість навігаторів беруть дані з американської супутникової системи NAVSTAR GPS. На сьогоднішній день вона працює набагато краще за аналоги. Також є інші системи позиціонування: російська ГЛОНАСС, Galileo з ЄС, китайська Бейдоу, індійська IRNSS. Деякі навігатори підтримують одразу дві або три системи позиціонування.

Дизайн навігатора

Усі навігатори різні, як люди. Це проявляється у зовнішньому вигляді пристроїв та його функціях. Існує багато класифікацій, умовно навігатори можна розділити на вбудовані (лідер – Garmin) та автономні (лідер – Pioneer). Головне в навігаторі – карта, без неї навіть найкращий навігатор – просто шматок заліза.

Створити навігатор: складники пристрою

 • GPS-приймач;
 • процесор;
 • батарея;
 • оперативна пам’ять;
 • дисплей;
 • антена;
 • корпус.

Розробка навігатора: що важливо для споживача

 1. Висока швидкість роботи. Для цього пристрій має бути оснащений потужним процесором та достатньою кількістю пам’яті.
 2. Зручність поновлення карт. Для цього завантаження має бути автоматичним.
 3. Антивідблиск екран спрощує використання навігатора в денний час доби і є великою перевагою для споживача.
 4. Оптимальний розмір діагоналі екрана – 5 дюймів. Якщо буде менше – користувачеві буде незручно дивитися. Занадто великий екран може відволікати від водіння.
 5. Зручність прокручування карти та «чуйний» екран. Чим краще сенсорний екран реагує на дотики, тим менше часу витрачає водій на роботу з ним.
 6. Фіксування навігатора. Неякісні присоски-фіксатори часто відвалюються у мороз, і навігатор падає. Штекери можуть стояти неміцно, і навігатор тремтітиме при їзді. Через погане кріплення навігаторів під час тряски може розкришитися USB-порт. Важливим є невеликий розмір кріплення для навігатора та його рухливість. Утримувач повинен повертатися на 360 градусів.
 7. Завершальна деталь –корпус навігатора. Його форма та конструкція – оболонка навігатора. Вона створює фінальне враження про продукт. Щоб врахувати всі важливі деталі та зробити зручний корпус, створюється 3D-модель навігатора.
 8. Інтуїтивно зрозуміле керування. Цей пункт стосується програмного забезпечення – прокладання маршрутів та їх відображення.

Для розробки функціонального навігатора зверніться до КЛОНА. Ми надаємо послуги 3d моделювання та створюємо виріб готовий до виробництва.

Розробка навігатора

Аналізуємо лідерів, щоб розробити навігатор без вад

Світовий ринок навігаторів контролює американський бренд Garmin. Вони незаперечні лідери галузі. Їхні найближчі конкуренти бренди TomTom, Magellan, Pioneer, Kenwood, Clarion, Alpine. Моделі цих виробників були визнані найкращими у 2016 році.

Garmin nüvi 2589LMT: дизайн навігатора як мистецтво

В Америці ціна за цей шедевр промислового дизайну складає 260 доларів. У офіційного представника в Україні є ціна 8153 грн. Плюсами навігатора є:

 • безстрокове оновлення карток;
 • голосове керування;
 • оптимальний розмір сенсорного екрана з високою роздільною здатністю (5 дюймів);
 • інтеграція із Foursquare;
 • наявність Bluetooth;
 • голосові навігаційні інструкції від виробника, які працюють без сигналу GPS;
 • функція pinch-to-zoom та подвійна орієнтація екрана (вертикальна та горизонтальна).

Цей навігатор визнаний найкращим у 2016 році, завдяки своїй ціні та набору функцій. Споживачі люблять навігатори Garmin за відмінні кріплення, зручні кути їхнього повороту, продуману конструкцію знімання навігатора. Провід Garmin вставляється в кріплення з присосками і не падає на панель або підлогу. Також у цього навігатора дуже зручне відображення маршрутів та розташування авто.

Створити навігатор

Pioneer 8100 NEX: найкращий у сфері мультимедіа

Кращий із вбудованих навігаторів 2016 року має асистент, який допомагає вибрати смугу, стежить за пробками і пропонує їх об’їхати. Pioneer 8100 NEX має функцію Bluetooth, він може виводити інформацію зі смартфона на свій екран, синхронізований з Apple CarPlay та Android Auto. Японці з Pioneer спеціалізуються на мультимедіа для авто. Тому великий наголос на якість зображення, можливості програвання радіо і показу відео, інтеграції із соціальними мережами. Діагональ екрану – 7 дюймів. Сенсорний екран чуйний, екран має високу роздільну здатність HDMI. Також є CD та DVD плеєри та передній Aux порт.

Розробити навігатор

Загалом вбудовані навігаційні системи гірші за портативні. Дивитись маршрут на них менш зручно. Однак їх розважальні функції на рівень кращі. Ціна на вбудовані навігаційні системи набагато вища. В Америці Pioneer 8100 NEX коштує у 6 разів дорожче, ніж Garmin nüvi 2589LMT. (у середньому – 1200 дол.)

TomTom Go 500: майже ідеал

Портативний навігатор TomTom трохи дешевше за Garmin (ринкова ціна в Америці близько 180 дол.) і наділений аналогічними функціями. Однак він не має вбудованого приймача, який відстежує пробки. Також цей навігатор може працювати лише в одному положенні, його не можна перевертати вертикально.

Промдизайн навігатора

Розмір екрана аналогічний – 5 дюймів, а ось важить він більше ніж головний конкурент – Garmin (8.3 до 6.5). У TomTom Go 500 є інтеграція із соціальними мережами, поштою та смартфоном.

Послуги промислового дизайну навігаторів KLONA. Назустріч незвіданому разом!

Тенденції промислового дизайну GPS-навігаторів

1. Аналізуючи новинки, які вийшли на ринок, можна сказати, що у всіх екранів трохи заокруглені кути корпусу. Це перегукується з тенденціями у дизайні смартфонів.

2. Білий колір. Компанія Bushnell випустила навігатор білого кольору. Це сміливий хід, тому що у цій сфері прийнято вибирати чорний для кольору приладів.

3. Використання всього простору приладу. У моделі TomTom GO LIVE динаміки розміщуються по всьому простору корпусу. Це допомагає поступово відтворювати звук.

Промисловий дизайн навігатора

4. Глянець перемагає матовість. У більшості нових аксесуарів поверхня корпусу глянсова, а не матова.

5. Перевидання старих моделей, для тих, хто сумує за простими пристроями. Модель Nav 500 від Bushnell має маленький екран і прості кнопки. Вище ми вже писали, що багато людей не сприймають цифрових екранів. Тому виробники роблять крок їм назустріч, повертаючись до девайсів простіше.

Промдизайн пристрою

Технології, що впливають на дизайн навігатора

Компанія Ford презентувала протонавігатор ще 1964 року. На презентації концепту Aurora (не було запущено у серійне виробництво) компанія представила першу навігаційну систему. Вона повинна була працювати за допомогою радіосистем LORAN та VOR. Похибка становила 1-2 милі. Радіосигнал транслювався на звичайну карту, якою перемішалися перехрещені лінії. Від ідеї відмовилися – надто громіздка система. Проте вже тоді було ясно, в якому напрямку технологія рухається, і як виглядатиме.

Дизайн навігатора минуле

Цифрові технології дозволили оснащувати навігатори сенсорними екранами. Нові моделі зазвичай обладнані саме такими системами. Це мінімізує кількість кнопок та дозволяє швидше працювати з пристроєм. Однак деякі автолюбителі стверджують, що кнопки їм звичніше і наполегливо наполягають на непотрібності та незручності повсюдних сенсорних поверхонь.

Вбудовуваність. Тенденція мінімалізму знайшла своє відображення у вбудованих навігаторах. Лідером у цій сфері є японська компанія Pioneer. Вони наголошують на якісних дисплеях і звуку. Другий аспект цієї тенденції – об’єднання в одній конструкції навігатора та реєстратора. У такому разі дизайн реєстратора та навігатора відрізняється великими розмірами конструкції.

Трансформація дисплея. Прозорі та напівпрозорі екрани, які розміщуються на панель, виведення зображення на скло, віртуальні екрани – всі ці інновації покликані зробити керування безпечнішим. Наприклад, компанія Pioneer ще в середині 13 року почала продавати навігаційні системи з додатковою реальністю – віртуальним екраном, розміщеним на лобовому склі.

Дизайн навігатора

Голосове введення. Коли цю технологію починали впроваджувати вона працювала не надто добре – доводилося повторювати одне й те саме багато разів. За останній рік технологія голосового введення зробила ривок. Провідні аналітики ринку прогнозують трансформацію інтерфейсів. Ймовірно, до 2020 року основні гравці та їхні флагманські навігатори працюватимуть саме за рахунок голосової взаємодії з людиною. Це позначиться на зовнішньому вигляді навігаторів – насамперед, стане менше кнопок.

Для розробки корпусу навігатора, який буде функціональним та привабливим, зверніться до КЛОНА. Зв’яжіться з менеджером зараз.

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua

Виготовлення навігаторів: останні інновації та тенденції розвитку

1. Велосипедний навігатор із радаром. Garmin Varia оснащений спеціальним радаром, який повідомляє про наближення автомобіля до підключеного велокомп’ютера. Сорок відсотків усіх ДТП за участю велосипедистів сталося через зіткнення з попутним транспортом. В останні роки загинули велосипедисти зі світовим маєтком – японець Харухіша Ватанабе та американець Рон Макгеріті, серб на прізвисько Джімі Самара. Тому новинка від Garmin – перспективна інновація, що врятує багато життів.

Зовнішній вигляд навігатора

2. ХЕД-АП системи. Навігатори майбутнього проектуватимуть зображення не на свої монітори, а прямо на лобове скло автомобіля. Це дозволить водіям бути більш уважними та спростить орієнтування на місцевості. Докладніше про це та інші автомобільні інновації читайте в нашому матеріалі продизайн автомобілів.

У червні 2016 року вийшов iScout — автомобільний навігатор із прозорим дисплеєм. По суті це прототип хед-ап системи для машини. Його функції:

 • навігація;
 • інтеграція з телефоном через Bluetooth;
 • інтеграція з бортовим комп’ютером авто та виведення на екран навігатора інформації про паливі заряд акумулятора, швидкості тощо.

Розробники запевняють, що завдяки iScout поменшає аварій, адже не потрібно опускати голову до монітора.Крім навігації через Bluetooth можна підключити до пристрою смартфон. Цікава функція управління – голосові команди, і навіть управління жестами. Просто провівши рукою перед екраном, можна прийняти або відхилити дзвінок.

3. Відмова від супутників на користь магнітних навігаторів. В основі цієї технології лежить квантовий мікрочіп. Він вимірює полярність та величину магнітного поля. Прилад знаходить місце розташування, порівнюючи полярність із закладеною в пам’ять магнітною картою. Що дає? По-перше, більш високу точність позиціонування. Також вони працюють у будинках з товстими стінами та на глибині 1000 м. під водою. Зараз у цій сфері працюють британські вчені, фінансування надходить із міністерства оборони країни.

4. Регіональні особливості ринку. Навігатор – це не лише сам пристрій. Завдяки наявності GPS у телефонах, кожен пристрій може стати навігатором. Українські стартапери разпрацювали мобільний навігатор Navizor. Завдяки йому можна дізнатися про якість дорожнього покриття – проблему, яка близька до серця кожного жителя нашої країни. Додаток не лише констатує факт, а й нагадує, як об’їхати погані ділянки дороги. Також є можливість оцінити якість дороги.

Дизайн навігатора

5. Повсюдне використання штучного інтелекту не оминуло і навігатори. Компанія Inrix у свою програму включила додаткові можливості штучного інтелекту. Вони дозволяють вивчити уподобання водія, попереджати його про те, що закінчується бензин, прогнозує маршрути – вивчає усі звички водія.

6. Функції передбачення. Від навігаторів нового покоління потрібно не просто знати дорогу. Вони мають у режимі реального часу оцінювати ситуацію на дорогах та пропонувати найкоротші варіанти об’їзду (всі лідери галузі ведуть розробки у цьому напрямку).

Ці показники галузі свідчать, що навігатори к2020 року змінить свій зовнішній вигляд. Сьогодні виробникам все важче конкурувати зі смартфонами. Кожен телефон завдяки різноманітним програмам може бути повноцінним навігатором. Особливо добре, ця тенденція спостерігається в розвинених країнах – де гарне покриття мобільного інтернету (у містах). Тому виведення зображення на лобове скло або закріплення на ньому прозорих екранів – те, що станеться незабаром.

Залишайтеся на хвилі разом із KLONA. Промислове проектування та дизайн від нашої студії буде актуальним та функціональним одночасно. Проекти KLONA приречені на успіх!