Захист свого життя та здоров’я – це цінність, яка цікавила людство протягом усього розвитку. Компанія KLONA вирішила проаналізувати види та дизайн шолома, головного елемента захисту ось уже тисячі років.

Шолом – це елемент захисної амуніції людини. Він протидіє травм та поранень при різних видах діяльності. Шолом, як правило, захищає верхню частину черепа та потилицю. Для поліпшення захисних властивостей використовують амортизацію у вигляді підкладки та підвісок.

Якщо ви зацікавлені у створенні високоякісного шолома, зверніться до наших менеджерів по деталі.

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua

Історія створення шоломів

Ймовірно, перші шоломи виготовлялися з підручних матеріалів: дерева, лози, льону та шкіри тварин, але такі предмети майже не збереглися до нашого часу.
Згадки про зовнішній вигляд таких шоломів можна знайти у культурі народів Мезоамерики. Наприклад, дизайн шоломів у ацтеків вражає своєю яскравістю та витонченістю. Шоломи були не лише предметом захисту, а й релігійною атрибутикою, яка наголошувала на статусі власника.

Історія створення шоломівСторінки «Кодекса Мендоса» 1547 демонструють зовнішній вигляд ацтекських воїнів.

Постійні війнивимагали удосконалення захисної амуніції. Це змушувало ковалів шукати нові рішення для посилення захисних властивостейшоломів. Змінювалася форма для пом’якшення або відведення прямого удару в голову, додавали забрала для захисту обличчя та очей, подовжувалась форма для прикриття вразливих місць (шия та плечі).

Історія створення шоломівЗліва направо: коринфський шолом VI-V століття до Р.Х. (Греція) англосаксонський шолом VII століття (Йорк, Великобританія); кабуто XVIII-XIX століття (Японія)

KLONA має цілу історію створення унікальних речей. Оцініть їх у портфоліо.

Види шоломів

Дизайн військового шолома

Шолом розрахований на захист від осколкових вибухів та малокаліберних куль. Дизайн військових шоломів повинен враховувати: надійність матеріалу, ступінь захисту, рівень амортизації, регулювання розміру, бічні кріплення для додаткового обладнання. Додаткові бічні кріплення входять два навушники, мікрофон або ларингофон. Для захисту від шуму у районі навушників вшиваються звукоізоляційні вставки.

Дизайн шоломаБалістичні шоломи TOR-D та TOR від української компанії UaRms.

Авіаційні шоломи

Матеріали та вага авіаційного шолома повинні бути чітко вивірені, оскільки при розгерметизації кабіни та катапультуванні відбувається шалене навантаження на голову та шийний відділ хребта пілота. Шолом повинен забезпечити виживання людини за умов небезпеки. Шоломи для пілотів винищувачів п’ятого покоління мають додаткову функцію віртуальної реальності і дозволяють стежити за подіями навколо 360 градусів, а також в режимі онлайн моніторити всі показники бортових комп’ютерів.

Авіаційні шоломиПілот у шоломі віртуальної реальності Saab Cobra здатний краще фокусуватися на цілях на землі та у повітрі.

Створення робочих касок

Будівельні каски

Каска стала обов’язковим атрибутом будівельників на початку ХХ ст. Перші каски були з алюмінію, а це створювало небезпечну ситуацію, оскільки цей матеріал чудово проводить електрику. Згодом для виробництва касок використовували скловолокно та поліетиленовий пластик. Робочі шоломи з виробництва мають різнуградацію кольору, що залежить від потреб компанії. Колір показує посаду робітника, його належність до підрозділу та виконавчі обов’язки.

Пожежні шоломи

Шоломи пожежних бригад виготовляються з вогнетривких синтетичних матеріалів, які мають високий рівень захисту від пошкоджень. Пожежний шолом захищає рятувальника від високих температур, відкритого полум’я, електричного струму, пари та ударів. Матеріал для такого типу захисної амуніції має бути легким та міцним одночасно.

Шолом виготовляється з блискучих матеріалів, тому їх простіше розглянути в темряві або при задимленні. Кольори шоломів відрізняються у різних країнах та регіонах. Наприклад, у Австралії колір шолома означає службовий ранг. Білий шолом для рядових пожежників, у лейтенантів – жовті шоломи. Комерційні співробітники мають носити блакитні каски.

Створення робочих касок

Дізнайтесь більше про засоби захисту та контролю за здоров’ям у нашій статті про трекерів.

Спортивні шоломи

Дизайн хокейного шолома

Хокей – це вид спорту з високим ризиком травмування. Шоломи захищають голову гравця від травм та ударів. Для шолома воротаря передбачена сітка та щиток на щелепу, що забезпечує низький рівень пошкодження при прямому попаданні шайби в обличчя. Шоломи роблять із міцного пластику та доповнюють амортизаційним захистом. Головними виробниками хокейних шоломів є фірми BAUER, JOFA, Reebok та EASTON.

Кольори для хокейних шоломів у всій команді однакові. Тільки у воротаря може бути інший колір шолома. У спортивних магазинах зазвичай продаються шоломи трьох стандартних кольорів: синього, червоного та чорного.

Спортивні шоломиВоротар Фелікс Сандстрем у шоломі компанії BAUER

Дизайн шолома для гонок

У шоломів для автоперегонів міцний внутрішній захисний каркас та додатковий захист шиї. Шоломи повинні бути вогнетривкі та антиударні. Це досягається шляхом використання араміду в матеріалах конструкції, що складається з трьох ступенів захисту. Система шолома обов’язково включає вентиляцію і тепловіддачу, щоб уникнути запотівання скла. У шоломах преміум класу є додаткові каркаси для максимального кріплення на тілі.

Шоломи для автогонщиків відображають індивідуальність та змінюються кожного сезону. Дизайн шолома може відображати важливі та просто особливі речі у житті гонщика. Наприклад, дизайн шолома Жака Вільнева, чемпіона «Формули-1» у 1997 році повторює кольори на кофтині його матері. Крім фірмових кольорів, на шоломі розміщуються емблеми спонсорів.

Дизайн шоломаЖак Вільнєв у своєму фірмовому шоломі

Дизайн мотоциклетних шоломів

Додатковий критерій для розробки мотоциклетних шоломів – це створення хорошої вентиляційної системи, яка дозволяє комфортно почуватися в шоломі і запобігає запотіванню захисного скла. Шоломи бувають кількох видів залежно від ступеня захисту.

Мотоциклетні шоломи обов’язкові у спорті, а й у повсякденному використанні. Поштовхом до такого стала смерть Томаса Едварда Лоуренса, відомого як Лоуренс Аравійський. Він видатний британський розвідник, який зумів організувати Велике арабське повстання проти імперії Османа. Лоуренс зумів пережити Першу світову війну та життя у виснажливому кліматі, але розбився на мотоциклі поруч із власним будинком у Дорсеті. Його загибель від черепно-мозкової травми справила сильне враження на лікаря Х’ю Кернса. Він організував кампанію із вимогою зробити обов’язковим використання мотоциклетних шоломів у громадянський час.

Дизайн мотоциклетних шоломівЛіворуч праворуч: полковник Лоуренс Аравійський; газетна передовиця з повідомленням про загибель полковника; лікар Х’ю Кернс.

Розробка велосипедного шолома

Велосипедний шолом повинен поєднувати в собі легкість, міцність та аеродинамічні властивості. Для екстремальних видів велоспорту є моделі з додатковим захистом нижньої щелепи. Для гонок ідеальним варіантом буде аеродинамічний шолом з вагою близько 200 грамів, а для міцності в каркас шолома додають армид.

У повсякденному житті велосипедисти нехтують безпекою та не використовують захисну амуніцію. 92% велосипедистів вказали, що причина цього – відсутність можливостей для зручного перенесення шоломів. Morpher пропонує вирішення цієї проблеми, їх шолом складається і поміщається в сумочку або рюкзак. Докладніше про ергономічний та прибутковий промдизайн дізнайтесь у нашій статті.

Розробка велосипедного шолома

Дизайн шоломів: інновації та тенденції

Інновації у розробці авіаційних шоломів

Шолом для винищувача п’ятого покоління F-35 дає змогу розширити можливості пілота. Інформаційна панель виводиться на візор шолома, що дозволяє пілотові бачити простір навколо літака, визначати навігацію та мету під час бойових дій. За допомогою інфрачервоного діапазону пілот може бачити в нічний час. Шолом налаштовує інформаційну панель під відстань між очима пілота.

При розробці шолом зазнав модифікацій, оскільки було виявлено, що він небезпечний для пілотів вагою менше 74 кілограми. При катапультуванні шийний відділ міг зазнати сильних ушкоджень. Відрегулювавши заголовник, розробники оголосили безпечним шолом навіть для пілотів з масою тіла в 47 кг.

Інновації у розробці авіаційних шоломів

Фахівці KLONA постійно відстежують нові інновації для вдосконалення своїх виробів. Докладніше про застосування нових технологій читайтетут.

Розробка пожежних шоломів

C-Thru – це шолом, що дозволяє підвищити ефективність пожежного працівника. Шолом поєднує у собі величезний функціонал: протигаз, тепловізор, камери та мікрофони. C-Thru коригує орієнтацію пожежника у просторі, завдяки системі освітлення він дозволяє бачити контури предметів під час сильного задимлення. Це заощаджує час і запобігає травмуванням серед персоналу. Система мікрофонів та звукоізоляція фокусує увагу пожежника на наказах, а також на криках постраждалих, зменшуючи сторонній шум. У шоломи вбудованасистема запису, яка дозволяє отримати докладну інформацію про події кожного пожежника. Таким чином, оцінка якості роботи стане набагато ефективнішою.

Розробка шоломів

Дизайн велошоломів

Стандартні шоломи для велогонок мають досить великі вентиляційні отвори. Вони ефективні для охолодження поверхні голови, але шкодять аеродинаміці. Компанія Lazer вирішила знайти компроміс та створила Chrome AeroShell. Це суцільний шолом із закритими вентиляційними отворами, що безперечно посилює аеродинамічнівластивості. Для запобігання сонячному та тепловому удару було розроблено спеціальний матеріал. Він відображає до 55% сонячного випромінювання, що на 35% більше у порівнянні зі звичайними шоломами. Значною додатковою перевагою шолома є магнітна стрічка, яка тримає сонцезахисні окуляри. Тепер гонщику не потрібно відчувати дискомфорт через тертя за вухами або втрачати очки на поворотах.

Дизайн велошоломівАндре Грайпель у шоломі Chrome AeroShell під час перегонів Tour Down Under

Дизайн шоломів гонщиків

Пілоти болідів намагаються відобразити у своїх шоломах пам’ятні собі моменти. Спектр фантазії тут необмежений. Хтось використовує фото друзів, хтось робить графіті дружини та дітей, а деякі віддають шану улюбленим акторам.

Дизайн шоломів Гонщик Ромен Грожан розмістив фото актора Метта Леблана на своєму шоломі.

Найбільш ексцентричним дизайнером шоломів можна назвати мотогонщик Валентино Россі. Він прихильник марки італійської марки AGV вже 21 рік, але дизайн шолома він змінює кілька разів на рік. У результаті у нього є ціла колекція унікальних шоломів, які роблять його пізнаваним у всьому світі.

Дизайн шоломів

У повсякденному житті багатьом теж хочеться додати стиль у свою захисну амуніцію. Дизайн шоломів слідує за модними тенденціями сезонів. На ринку можна знайти шоломи, як у героїв фільмів “Зоряні війни”, “Хижак”, “Залізна людина”. До того ж, у моду знову повертається вінтаж.

Дизайн шоломів

Тенденції у розробці дизайну шолому

Промдизайн робочих шоломів для підвищення ефективності

Розширення людських можливостей завдяки додатковій реальності – одна з найпопулярніших тенденцій у промдизайне шоломів. Ми зібрали найпопулярніші розробки у дизайні для підвищення ефективності людини:

  • нічне бачення;
  • максимальний зум;
  • запис подій у режимі онлайн;
  • одержання інформації через канали зв’язку.

Шоломи такого типу перестають бути просто захисним елементом, вони поєднують у собі безліч можливостей та приладів, полегшують та оптимізують роботу військових, рятувальників та будівельників.

Промдизайн для захисту життя: спортивні шоломи

У спортивних шоломах збільшується кількість вимог щодо якості матеріалів. Спортсмен повинен відчувати максимальний комфорт та легкість, це дозволить йому досягти високих результатів. З іншого боку, виробники намагаються створити конструкцію шолома, яка захистить від теплових ударів, черепно-мозкових травм та опіків (найпоширеніших причин смертності). Це особливо помітно для мото- та автогонщиків, адже аварія на великих швидкостях призводить до травм несумісних із життям. А у разі спалаху машин, одяг та шолом повинні максимально ефективно захистити спортсмена до прибуття допомоги. В індивідуальних видах спорту існує тенденція до перетворення дизайну шолома на своєрідну візитку гравця. Унікальність та фірмові знаки стають деякими оберегами для спортсмена.

Дизайн шолома для безпеки у повсякденному житті

З кожним роком зростають вимоги до ступеня захисту шолома, з’являються нові розробки та матеріали. Сфери застосування шоломів розширюються, тепер їх надягають любителі роликів, скейтів та скутерів. Це допомагає зберегти здоров’я та життя сотні людей. З огляду на зростаючу кількість споживачів компанії-виробники орієнтуються з їхньої смаки і стиль життя. Це відбивається на дизайні шоломів. Він стає різноманітнішим. Зараз можна знайти шоломи всіх можливих кольорів та форм. Виробники готові задовольнити будь-яке дизайнерське бажання, головне щоб голова та шия покупця були надійно захищені. Тенденція у розробці шоломів для повсякденного користування рухається у бік максимальної ергономічності. Ніхто не бажає носити із собою громіздкий захист або величезні непривабливі шоломи. Темп життя настільки швидкий, що люди не мають ні часу, ні сил на таке. Тому промдизайнери намагаються розробити шоломи, які складатимуться і поміщатимуться в рюкзак або сумку, при цьому не втрачаючи захисних функцій.

Фахівці KLONA уважно стежать за останніми розробками у сфері промдизайну. Адже нове рішення чи ідея здатні не лише завоювати аудиторію, підняти продаж, а й врятувати життя. Замовте дизайн шолома у компанії KLONA. Ми об’єднуємо високу якість продукту з унікальним дизайном для створення продукту, який увійде до історії промдизайну. Зверніться до наших менеджерів за деталями

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua