Історія радіоняні

Цей корисний пристрій з’явився після однієї резонансної події: 1932 року в авіатора Чарльза Ліндберга викрали маленького сина, і американські батьки почали панікувати. Тоді директор корпорації General Electric Юджин Макдональд доручив інженерам компанії розробити пристрій, завдяки якому він завжди знатиме, що відбувається у кімнаті його маленької дочки. На розробку першої моделі пішло п’ять років, і в 1937 світ побачив перший прототип радіоняні.

Рання візуалізація радіоняні

Рання візуалізація радіоняні

Радіоняня продавалася у вигляді пари — передавача та приймача. Один пристрій розміщували поряд з дитиною, другий був біля батьків. Тоді сигнал транслювався по домашній електромережі. Але великою популярністю пристрій не користувався через високу ціну $20 і якість звуку, яка залишала бажати кращого. Лише через 50 років радіоняня наблизилася до сучасних моделей. Поштовхом послужив винахід у 80-х роках бездротових навушників, за якими пішли і бездротові пристрої.

Аудіомонітор працює за принципом добре знайомої всім рації і дозволяє почути, чи прокинувся малюк і в якому настрої. Студія промислового дизайну KLONA розробить оригінальний та стильний промдизайн радіоняні.

Принцип роботи радіоняні

Сьогодні варіантів радіонянь на ринку багато, але принцип роботи єдиний. Пристрій складається із двох блоків, які налаштовуються на одну частоту. Один із них приймач, інший — передавач. Передавач зазвичай встановлюють у кімнаті дитини, а приймач компактного розміру і батьки можуть легко носити з собою. У передавачі є вбудований чутливий мікрофон, який вловлює будь-які шуми у кімнаті дитини.

Радіоняня з вбудованим годинником та таймером

Радіоняня з вбудованим годинником та таймером

Пристрій передає звуки через радіохвилі на базу гучномовця.

 • Енергопостачання. Енергоживлення приймача радіоняні може здійснюватися через адаптер. Це найзручніший варіант, адже батьки можуть носити пристрій із собою. Передавач у дитячій кімнаті не потребує частого переміщення, тому його зручно підключити до розетки.
 • Радіус дії. На відкритій місцевості радіус роботи радіонянь може становити до 300 метрів.
 • Відеозв’язок. Радіоняню можна доповнити відеокамерою та спостерігати за тим, що відбувається у кімнаті дитини. Деякі моделі дозволяють через радіоняню програвати малюкові колискові.

Види радіоняні:

Тип сигналу. Розрізняються пристрої за типами передачі сигналів: радіочастотний (аналоговий) або цифровий. Цифрові приймачі стоять більше і сигнал передачі у них сильніший. Радіочастотні радіоняні не можуть похвалитися гарною якістю передачі звуку, але виконують свої функції пристрою.

Вид зв’язку. Радіоняні можуть бути односторонніми та двосторонніми. У приймач двосторонньої радіоняні вмонтовано мікрофон, який дозволяє батькам розмовляти з дитиною.

Студія промислового дизайну КЛОНА здійснить моделювання радіоняні, яка привабить споживача.

Види радіоняні

На радіоняні від Philips відображається поточний рівень заряду

Популярні моделі радіоняні

Варіантів дизайну радіоняні на ринку можна знайти багато, але є моделі, які мають великий попит завдяки вдалим технологічним і дизайнерським рішенням:

 • радіоняня із вбудованим монітором. Дизайн моделі з вбудованою камерою в передавачі та монітором у приймач, відрізняється лаконічними та строгими формами. Виробники віддають перевагу обтічним контурам. Пристрій виготовляється із пластику. Як правило, в дизайні такої радіоняні переважає білий колір. Наприклад, у моделях від Philips Avent чи Motorola.
Цифрова відеоняня SCD-620/52 від Philips Avent

Цифрова відеоняня SCD-620/52 від Philips Avent

Цифрова відеоняня MBP421 від Motorola

Цифрова відеоняня MBP421 від Motorola

 • Класичні моделі радіоняні. Пристрої без відеопередавача все менше нагадують звичну рацію. Виробники шукають нові форми, які добре виглядатимуть в інтер’єрі. Великою популярністю користується модель від Chicco. У дизайні застосовують напівкруглі форми. Білий колір розбавлений блакитними вставками, що надають корпусу візуальної легкості.
Радіоняня Baby monitor Audio Chicco

Радіоняня Baby monitor Audio Chicco

Цікаве дизайнерське рішення від Tomy Digital. Сферичні компактні форми схожі на космічний об’єкт та доповнені підсвічуванням. Батьківський корпус можна кріпити на пояс.

Радіоняня Tomy Digital TF500

Радіоняня Tomy Digital TF500

Додаткові функції:

Деякі види радіонянь оснащені додатковими функціями, які зручні для батьків:

 • клімат контроль. Він фіксує та відображає температуру та вологість повітря в кімнаті;
 • нічник. Від нього виходить тьмяне світло, яке не заважає міцному сну дитини, але дозволяє батькам добре орієнтуватися в кімнаті;
 • повідомлення про сівшу батарею. Якщо пристрій працює на акумуляторі, то вбудований датчик вчасно повідомляє про те, що пристрій розряджається;
 • підключення до телефону. Коли приймач фіксує плач дитини, на телефон батька надходить дзвінок і можна почути все, що відбувається в дитячій кімнаті;
 • вібросигнал. Він корисний у разі, якщо батьки не хочуть чути гучні звуки;
 • пейджинг. Дозволяє легко знайти приймач за допомогою передавача;
 • світлова доріжка.. Відображає рівень сигналу.
Пристрій із відеокамерою синхронізується з телефоном

Пристрій із відеокамерою синхронізується з телефоном.

На дисплеї відображається поточний рівень заряду та контроль шуму в кімнаті

На дисплеї відображається поточний рівень заряду та контроль шуму в кімнаті

Класична модель без додаткових функцій

Класична модель без додаткових функцій

Радіоняня з відеокамерою та подвійним мікрофоном

Радіоняня з відеокамерою та подвійним мікрофоном

Промисловий дизайн радіоняньки

Радіоняни користуються популярністю у батьків усього світу вже понад півстоліття. Моделі вдосконалюються, набувають нових функцій. Студія промислового дизайну KLONA розробить модельрадіоняні.
У дизайні цієї моделі переважають плавні лінії та компактні форми. Модель “Веселі клоуни” – яскравий приклад нестандартного рішення. Форма нагадує щось середнє між клоуном і сніговиком. Петельки дозволяють повісити пристрій на стіну або поручні дитячого ліжечка. Радіоняня складається з приймача та передавача без додаткових зарядних станцій.

Нестандартне дизайнерське рішення

Радіоняня, схожа на іграшку

Американський виробник Summer Infant пропонує радіоняні ергономічного дизайну. Приймач вбудований у браслет, виготовлений із силікону. Він нагадує звичайний фітнес-трекер. Користувач може регулювати довжину ремінця по руці. Корпус передавача компактний, виконаний у обтічних формах. Батьківський блок працює від літій-іонного акумулятора. Дитячий блок є зарядною станцією.

Приймач радіоняні виконаний у вигляді браслета

Приймач радіоняні зроблений у вигляді браслета

Виробники покращують моделі радіоняні, використовуючи нові технології та несподівані дизайнерські рішення. Нові моделі все менше нагадують рації та стають оригінальним доповненням інтер’єру. Змінився дизайн батьківського корпусу. Тепер приймач можна закріпити на поясі чи носити як браслет.

Студія промислового дизайну KLONA розробить унікальний дизайн радіоняні, яка сподобається споживачам.