Корпус приладу – це його основа, головна опорна частина, на яку кріпляться деталі пристрою. Дизайн корпусу – найважливіший етап розробки виробу. Промислові дизайнери створюють інтерфейс, їх мета – зробити максимально зручний продукт продукт, простий і зрозумілий.

Розробка дизайну корпусу

Під час створення корпусу важливо враховувати особливості продукту. Цим займається промисловий дизайнер. Він аналізує параметри пристрою, продумує розташування внутрішньої начинки приладу. Працює промисловий дизайнер у 3D-просторі графічних програм.

Ми стикаємося з результатами роботи промислових дизайнерів щодня. Вони роблять наше життя простішим і красивішим. Дизайнери змінюють наше середовище та світ навколо нас.

Створення дизайну корпусу

Під час створення промислового дизайну корпусів рекомендується акцентувати увагу на 5 аспектах.

1. Фірмовий стиль. Новий продукт повинен вписуватися в лінійку компанії та дизайну це стосується насамперед.

2. Практичність. Використовувати продукт має бути легко. Ідеальним варіантом буде, якщо людина інтуїтивно зрозуміє, як увімкнути пристрій, як він працює. Особливо це важливо для приладів з обмеженими функціями та парою кнопок.

3. Технічні характеристики. Варто врахувати всі дані майбутнього пристрою і підібрати матеріали для нього. Вони повинні відповідати технічним вимогам та враховувати собівартість продукту, можливості виробництва.

4. Складання та обслуговування. Технічні прилади мають властивість ламатися. Для їх ремонту доведеться розбирати корпус. Тому при його проектуванні продумують та тестують варіанти зняття корпусу та ремонту виробу.

5. Візуальна привабливість. Цей пункт безпосередньо залежить від цільової аудиторії товару. Під її запити вибирають форму, пропорції, лінії, текстури та колірне рішення корпусу майбутнього продукту.

Дизайн корпусів приладів: як правильно?

Перед тим як приступити до розробки дизайну корпусу, команда проекту проводить мозковий штурм і генерує ідеї для концептів. Далі дизайнер розробляє оригінальне рішення конструкції пристрою. Після цього слід накладання текстур на модель, створення прототипів та дослідних зразків для корпусу. Фінальною стадією є постановка виробу на потік виробництва.

Найважливіша частина розробки корпусу електронного пристрою оцінити обсяг робіт. Це відбувається на етапі попередніх досліджень. У кожного пристрою свої технологічні та цінові особливості. Вони враховуються розробки концептів.

Покрокова інструкція

1. Пошук. Промисловий дизайнер вивчає досвід та збирає інформацію про аналогічні або схожі проекти з усього світу. Він заглиблюється в технічні характеристики матеріалів та підбирає ті, що підійдуть для конкретного виробу. Тут важлива ергономіка, функціональність та економічний фактор.

2. Технічне завдання. У його розробці активну участь бере замовник. Дизайнер може лише додати щось, що дізнався, досліджуючи аналогічні проекти. Продукт повинен нести щось нове, бути кращим за аналоги. У ТЗ зазначаються вимоги до виробу: технічні, експлуатаційні, естетичні. Усі три пункти важливі однаково.

3. Створення ескізів майбутніх концептів. Черпаючи натхнення у навколишньому середовищі, дизайнер шукає рішення для проекту. Він робить замальовки та ескізи (від руки або на планшеті).

4. Моделювання. Після затвердження кілька їхніх концептів створюється 3D-модель. Також для презентації модель візуалізують та отримують фотореалістичні 2D зображення.

5. Розробка конструкції. На основі моделі створюється конструкція корпусу. При цьому враховують можливості виробництва, збирання та характеристики матеріалів. Спочатку виробляють прототип, після його затвердження та всіх перевірок корпус ставлять на виробництво.

Краса та зручність: приклади сучасного дизайну корпусів

Камери зовнішнього спостереження на момент свого винаходу виглядали не дуже красиво. Але ситуація досить швидко змінилася, і зараз є багато різних варіантів. Одна з них – камера «360fly».

Дизайн корпусу відеокамери

Електрична зубна щітка від компанії «Philips» виглядає вражаюче. Вона має керамічний корпус, на ньому є сенсори управління, світлова індикація режимів, показник заряду батареї та кнопка включення. Прилад простий у керуванні, чистить зуби, використовуючи ультразвукові коливання. Один з 5 режимів навіть підкаже, коли потрібно переходити до наступної ділянки зубів.

Промисловий дизайн побутової техніки

Колекція декоративних панелей «Whirlpool Art Gallery Hood»для витяжок «Whirlpool» відрізняється цікавим дизайном та новим підходом. Це мистецтво як частина побуту, повсякденна річ, яка робить побут простіше та краще.

Промисловий дизайн предметів

У побутової техніки є тенденція виглядати дуже футуристично. У її дизайні домінує сталь та білий колір. Усього цього не скажеш про колекцію «Kenwood kMix». Кухонна техніка англійського бренду славиться своїми технічними характеристиками, надійністю та практичністю. А барвиста палітра змусить грати фарбами будь-яку кухню.

Промисловий дизайн техніки для кухні

Промисловий дизайн корпусів: можливості для доопрацювання

До процесу створення продукту підходять ретельно і намагаються зробити його не лише функціональним, а й красивим.Не завжди вдається зробити це, деяким речам не приділяють належної уваги, і, крім функціонального навантаження, вони не несуть нічого.

У топ речей із невдалим дизайном потрапляють сушарки для взуття, насоси для води, трубки для домофону, кулери для води, подовжувачі. Всі вони функціональні, але назвати їх гарними язик не повертається. Це відбувається з товарами, які несуть у собі лише утилітарну функцію. Вони коштують недорого, а їх дизайн залишає бажати кращого. У разі домофону проблема ще й у дешевизні матеріалів, які використовуються при створенні корпусу.

Ще однією річчю, яка не просто є негарною, а й спотворює суспільні простори, є задня панель від кондиціонера. Її дизайн практично не відрізняється у різних виробників. Проблему можна списати на те, що це останнє, про що люди думають, купуючи кондиціонер, але зовнішній вигляд корпусу панелі це не покращує.

LG випусти лінійку дизайнерських кондиціонерів «LG Inverter V ARTCOOL Stylist», яка отримала престижну дизайнерську премію iF Design Award 2014. Вони значно відрізняються від звичайних кондиціонерів, їхня задня панель трохи менша за звичайні. Проте глобальної ситуації це не змінює.

Дизайн корпусу побутової техніки

На відміну від простих побутових предметів на зразок пляшки для води чи ножа з технікою все складніше. У корпус має поміститися начинка, яка дозволить працювати продукту. Саме тому у кондиціонера все ще велика задня коробка. З іншого боку, будь-яка перешкода це можливість все змінити, знайти новий вихід.

Розробити корпус для пристрою – кропітка робота, яка потребує знань та підготовки. Та у Klona є досвідчена команда для цього. Зверніться до нас і давайте змінювати світ разом!