Відеокамери – це саме той предмет промислового дизайну, який міцно увійшов у наше життя і наповнив його змістом у багатьох аспектах. Поширеність відеокамер та широкий спектр їх сфер застосування вимагають від них зручності, практичності, функціональності та естетичності. Все це – завдання промислового дизайну, про що докладніше – у нашій статті.

Небагато про сфери застосування відеокамер

Приблизно 9 років життя людина витрачає на перегляди фільмів чи серіалів, зняті на професійні телевізійні камери. Побутові відеокамери дозволяють знімати пам’ятні моменти нашого життя без використання оператора, а система Kinect дозволила створити абсолютно новий ігровий досвід.

Дизайн промислових виробів – один із основних напрямків діяльності компаніїKLONA. У нас ви можете замовити повний цикл розробки виробу – від проектування та 3D-моделювання до візуалізації. Зв’яжіться з нашими менеджерами для уточнення деталей. Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

Спілкування в реальному часів будь-якому місці через будь-які відстані можливе завдяки вбудованим у наші портативні пристрої відеокамери. Водонепроникні камери дають змогу показати красу підводного світу, а камери, встановлені на марсоходах, – простори червоної планети.

Класифікація відеокамер

У статті ми розглянемо промисловий дизайн корпусів різних відеокамер, а також їх пристрій та призначення. Почнемо із класифікації відеокамер.

Існує три основні категорії відеокамер: побутові, професійні та спеціальні. Побутові камери дозволяють людині без спеціальної освіти знімати навколишній світ у високій якості. Їх також використовують відеооператори для зйомок Family Memories та ін. Зараз такі камери переважно цифрові та мають вбудовані накопичувачі.Розробка промислового дизайну такого пристрою враховує, що камера буде транспортуватись у звичайній сумці. Тому аматорські відеокамери невеликого розміру.

Професійні відеокамери використовують кінооператори, телеоператори та відеооператори для отримання великого обсягу високоякісного відеоматеріалу. Такі камери відрізняються величезною кількістю налаштувань та складністю обладнання, що дозволяє оператору отримати бажану картинку. Професійні камери зазвичай великогабаритні та вимагають додаткового обладнання для їх встановлення (штатів тощо) – камеру в кишеню не покладеш.

Проектування відеокамер

Спеціальні відеокамери– найрізноманітніші та найцікавіші. До них відносяться медичні камери для досліджень, а також відеокамери для зовнішнього спостереження. Також сюди відносятьсякамери для РС та приставок, екшн-камери, веб-камери, відеореєстратори та багато інших.

Промисловий дизайн відеокамери побутового призначення

Хтось же має знімати кумедні відео з котиками чи єнотами? Цим займаються оператори-аматори. Для домашніх зйомок підходять бюджетні відеокамери (переважно цифрові, але іноді ще використовуються аналогові). Такі пристрої забезпечені мінімумом необхідних налаштувань для зйомки пам’ятних моментів.Ручні установки зазвичай не дають бажаного результату і змушують користувачів знімати «на автоматі».

Одним із яскравих представників бюджетних камер є Sony HDR-CX405. Камера має невеликий легкий корпус і важить лише 215 грам. Шторка об’єктива відкривається та закривається вручну. Камера знімає відео як Full HD. Оптичний стабілізатор зображення дозволяє знімати у русі та у сутінках. Тут немає видошукача, але є невеликий відкидний РК-екран для перегляду відзнятого матеріалу. Під ним знаходиться Micro-HDMI вихід та слот для карти пам’яті. Камера підключається через USB-кабель, який легко ховається у рукоятці.

Дизайн корпусу відеокамери побутової

Тенденції промдизайну бюджетних відеокамер

Аматорські відеокамери можуть одночасно похвалитисясвоєю низькою ціною та функціональністю. Серед відеокамер цієї категорії простежуються такі тенденції індустріального дизайну:

  • висока ергономічність – камери зручно тримати у руці;
  • маленькі габаритита невелика вага;
  • відсутність захисту від серйозних погодних умов;
  • спрощена конструкціята практично повна відсутність вхідних та вихідних інтерфейсів.

Професійні відеокамери

Тримаючи в руках професійну відеокамеру, можна відчути себе оператором, який знімає репортаж з Білого Дому. Професійні камери використовують переважно на телебаченні. Розглянемо сучасний предметний дизайн професійних камер з прикладу одного з найпопулярніших камкордерів Panasonic AG-AC160.

Тенденції сучасного промислового дизайну відеокамер для профі

Як і всі камери професійного рівня, модель AG-AC160 має безліч налаштувань для регулювання та керування зйомкою.Це дозволяє отримувати бажану картинку за певного вміння оператора. Три кільця навколо об’єктива відповідають за регулювання фокусу, зуму та діафрагми.Крім регулювання зображення, оператор може керувати звуком, вибираючи джерела звуку і змінюючи інші параметри. Носіння такої камери вимагатиме від оператора фізичної підготовки – вона важить близько 2,5 кг, а ще необхідно враховувати додаткове обладнання.

Дизайн професійної відеокамери

Верхня частина корпусу є класичною ручкою для транспортування камери. Попереду на ній виступають вбудований стереомікрофон, індикатор запису та ін. датчики. Корпус з матового пластику запобігає появі відбитків пальців і не збирає пилу. Центр тяжкостікамери припадає якраз на різьбовий отвір і дозволяє міцно закріплювати її на штативі. Камера має відеошукач та РК екран, позбавлений сенсора. Динамічна система стабілізації зображення гарантує високу якість запису.

У камерах професійного рівня упор зроблений на функціональність та безліч налаштувань. Тому помилуватися естетичним дизайном професійної камери навряд чи вдасться. Вони випускаються у чорному кольорі. Для захисту камери від суворих погодних умов доведеться придбати захисний кожух. Конструкція камери і так перевантажена функціоналом, а додавання захисних механізмів спричинило б збільшення ваги ще вдвічі. Крім того, такі камери не відрізняються стійкістю до ударів, так що втрачати їх не варто.

Ще більше красивих та преміальних предметів шикарного промдизайну ви знайдете у нашій статті.

Промдизайн зовнішніх відеокамер

Найбільш затребуваним видом відеоспостереження є зовнішнє спостереження за підприємствами та приватними об’єктами. Для забезпечення безпеки майна будь-якої доби використовуються камери зовнішнього спостереження. Отримані дані повинні допомагати поліції та службам безпеки ловити порушників порядку. Тому камери зовнішнього спостереження повинні знімати відео у прийнятній якості, щоб відзняті матеріали могли бути доказом у суді. Найчастіше такі камери знімають у ч/б режимі для економії місця на накопичувачі.

Тенденції у промдизайні зовнішніх камер

Головною вимогою до промислового дизайну таких камер є їхня функціональність. У 2016 році премії у галузі промислового дизайну iF Design Award удостоїлася панорамна камера PanoVu (Hikvision). Вона відрізняється простим дизайном та компактною конструкцією. Камера поєднує 8 матриць, які забезпечують високу чіткість панорамного зображення. Використання такої камери дозволяє скоротити витрати на придбання трьох окремих відеокамер. Камера має білий корпус, що легко кріпиться на будь-яку зовнішню поверхню. Зовні об’єктиви захищені прозорим антивандальним корпусом для відеокамери.

Промдизайн камера зовнішнього спостереження

Купольний корпус відеокамери зовнішнього спостереження

Промисловий дизайн корпусів камер зовнішнього спостереження під архитектуру

Багато камер зовнішнього спостереження мають дуже непривабливий дизайн. Серія декоративних корпусів Animal від дизайнерського агентства Parson покликана змінити звичний вигляд зовнішніх камер. Яскраві корпуси у вигляді тварин не псують архітектурного вигляду вулиці, а додають їй жвавості. Такі камери станут відмінним декоративним елементом навіть шкільного двору. Їх необхідно встановлювати на спеціальні кріплення – жердинки.

Корпус для камери зовнішнього спостереження

Яскравий корпус відеокамери спостереження

PTZ-камери для конференцій

Широке поширення для проведення відеоконференцій набули Pan-tilt-zoom-камери. Вони можуть обертатися, нахилятися та зумувати зображення за допомогою віддаленого керування. Така камера встановлюється на поворотному пристрої та закріплюється на стелі. Однією з головних переваг є можливість повороту вище лінії горизонту.

Купольний корпус відеокамери для внутрішнього спостереження

Зазвичай для спостереження всередині приміщення використовуються купольні IP-камери. PTZ камери також використовують для внутрішнього спостереження – вони можуть фокусуватися на певному об’єкті(коливання пікселів змушує камеру рухатися). Ці камери зазвичай забезпечені білим корпусом купоподібної форми.

Камера для конференцій та зовнішнього спостереження

Action-камери

Екшн-камери призначені для зйомок у русі у несприятливих умовах довкілля. Піонерами серед таких камер є GoPro. Це маленькі екшн-камери, вага останньої моделі становить лише 83 грами. Вони встановлюються на людей, тварин або керовані пристрої для зйомки активних видів спорту чи відпочинку.

Знаєте, що ще дає змогу отримувати такі неймовірні кадри? Квадрокоптери! Все про них і навіть більше читайте в нашій статті тут. Також ви дізнаєтеся, чому робити квадрокоптери в Україні вигідно саме зараз.

Промисловий дизайн корпусу GoProHERO4

Камера має прямокутний вигляд і обладнана всім необхідним для зйомки відео. На передній панелі камери знаходиться об’єктив, що виступає, і невеликий монохромний дисплей з меню. На зворотній панелі – сенсорний дисплей. Корпус виготовлений з фактурного пластику, що запобігає вислизанню камери з рук. Додатковий прозорий корпус (аквабокс) захищає камеру від ударів, бруду та пилу, дозволяє занурюватися на глибину до 40 метрів. Додаткові алюмінієві корпусидопомагають захистити камеру лише від падіння. Модифікація Surf передбачає кріплення серфінгу.

Якість зйомки та можливості камери

Остання модель знімає відео Ultra HD 4К30 і має Wi-Fi модуль, що дозволяє віддалено керувати камерою через програму. Камера має ультрарізку якість і великий кут огляду SuperView. Покращена аудіо-система має фільтр для придушення зовнішнього шуму. Нова прошивка дозволяє знімати відео в режимі Time Lapse.

Хочете займатися чимось захоплюючим?У нас ви можете замовити послуги промислового дизайну будь-яких пристроїв! Приклади наших робіт дивіться у портфоліо.

Тенденції у сучасному промисловому дизайні екшн-камер

Крім GoPro, action-камери випускає низку інших компаній. У їхньому дизайні простежуються такі тенденції:

  • водостійкість самої камери або наявність додаткового водонепроникного корпусу;
  • мінімальну вагу(камера не повинна заважати при активних рухах людини);
  • наявність кріплень гарантує надійну фіксацію камери на шоломі або на будь-якій іншій платформі;
  • переважно квадратна форма та максимальне використання поверхні камери для розміщення всього функціоналу;
  • надширококутні об’єктивиє однією з головних переваг екшн-камер;
  • в камери вбудовують всілякі датчики(GPS, компас, термометр, барометр та ін.) та системи стабілізації під час зйомки.
Дизайн корпусу для екшн-камери

Промисловий дизайн веб-камер

Веб-камери призначені для фіксації зображення в реальному часідля того, щоб відразу передавати його через Інтернет через спеціальне програмне забезпечення (наприклад, Skype). Такі веб-камери мають об’єктив фікс-фокус, діафрагма керується автоматично, що унеможливлює втручання оператора.

Тенденції предметного дизайну веб-камер

Більшість поверхні веб-камер займає об’єктив. На таких камерах відсутні зайві важелі для регулювання зображення, і є лише кнопка вмикання-вимкнення. Більшість камер підключаються через USB. Камери закріплюються на моніторі за допомогою кронштейна або встановлюються на спеціальний штатив. Професійні веб-камери мають пульт дистанційного керування та покращену якість звуку.

Промисловий дизайн веб-камер відрізняється креативністю: камери представлені в різних формах, але переважною є прямокутна. Однак можна зустріти більш футуристично виглядають круглі камери, а також дитячі веб-камери у вигляді кумедних різнокольорових чоловічків і персонажів мультфільмів. Всі камери оснащені надійним кріпленням, а деякі моделі мають додатковий подовжений штатив.

Веселі корпуси веб-камер

Веб-камери для ігор

Один із найцікавіших напрямків у промисловому дизайні – створення веб-камер, які розпізнають рухи гравця та дозволяють взаємодіяти з грою. Розвиток промислового дизайну у сфері ігрової індустрії відкрив новий ігровий досвід для любителів відеоігор у всьому світі.

Зовні камери для ігорвідрізняються простотою та мінімалізмом. Також їх поєднує акцент на функціональності та чорний колір корпусу. Промдизайн не передбачає антивандального корпусу або водонепроникності для відеокамери такого типу.У камеру PlayStation Eye для PS3 вбудована система OmniVision Technologies. В ігровому контролері Kinect є камера і ІЧ-датчик для відстеження рухів тіла і міміки. Мікрофонні грати розпізнають голос.

Ігрові веб-камери

Kinect для Xbox и PlayStation Eye для PS3

Вимоги до промислового дизайну відеокамер

Крім тенденцій в індустріальному дизайні відеокамер також існує ряд вимог при виготовленні відеокамер.

1. Ергономічність

Міцна інтеграція засобів зйомки відео в наше життя вимагає від них високої ергономічності – вони мають бути зручними у використанні. Наприклад, екшн-камери дуже легкі, адже їх часто кріплять на шолом, а побутові камери розміщуються в долоні, що дозволяє знімати однією рукою.

2. Інтуїтивність

У випадку професійних камер важко домогтисяінтуїтивності взаємодії між користувачем і камерою. Проте промислові дизайнери не кидають спроби зробити навіть складне обладнання простим. Маючи в своєму розпорядженні кнопки там, де швидше за все їх шукатиме оператор, можна підвищити інтуїтивність камери.

3. Чуйність і швидкість

Будь-яка камера повинна негайно реагувати на дію людини.Особливо це важливо для камер спостереження, які мають швидко реагувати на зміни у навколишньому середовищі та фокусуватися на них.

4. Оптимальна функціональність

Будь-яка камера повинна відповідати прямому призначенню. Саме тому веб-камери не мають складних налаштувань для регулювання звуку, а камери спостереження часто позбавлені навіть функції запису звуку.

Особливості виготовлення корпусів для відеокамер

Завершальним етапом створення відеокамери є створення корпусу пристрою. Промислові дизайнери намагаються оптимально розташувати всі датчики, об’єктиви та інший функціонал усередині корпусу. Зовні корпус також повинен відповідати прямому призначенню. Камери спостереження зазвичай постачають антивандальними корпусами. Камери, пристосовані до роботи в суворих умовах, мають водонепроникні корпуси або інші захисні механізми. Професійні камери не так добре захищені і мають на увазі дбайливе ставлення власника.

Матеріал для корпусу вибирається зазвичай легкий та міцний, найчастіше це матовий пластик. У майбутньому можливе використання вуглепластику, що відрізняється підвищеною міцністю. Сучасний вид корпусів відеокамер відрізняється мінімалізмом, стриманістю та плавністю ліній. Промислове проектування спрямовано функціональність камери, а чи не її зовнішній вигляд. Найбільш поширені кольори – білий та чорний.

Не бійтеся винаходити і перетворювати звичні речі на ще більш зручні та функціональні! Звертайтеся до компанії KLONA за реалізацією будь-яких ідей у ​​сфері промислового дизайну і не тільки. Світ проектування виробів є абсолютно неймовірним і дійсно дозволяє змінювати життя людей.