Дизайн корпусу камери відеоспостереження є не менш важливою характеристикою, ніж технічні параметри об’єктива. Розберемося чому.

Починаючи з другої половини минулого століття системи відеоспостереження застосовуються в різних сферах життя. Їх встановлюють на вокзалах та парковках, у торгових центрах та невеликих магазинах, в офісах та приватних будинках, у лабораторіях та навчальних закладах. Цілі установки теж відрізняються: підтримання порядку, уникнення злочинів, наукові дослідження, упіймання злочинців, контроль та облік.

Перші відеокамери спостереження були громіздкими, незручними в експлуатації та мали обмежений набір функцій. Дивлячись на сучасні міні-камери, дизайн яких гідний гаджетів з фільмів про Джеймса Бонда, у це важко повірити. Зовнішній вигляд корпусу камер відеоспостереження значно змінився: на перший план вийшли ергономічність і функціональність.

дизайн корпусу камери відеоспостереження

Розробка дизайну камер відеоспостереження: почнемо спочатку

Перш ніж з’ясовувати особливості корпусу камер відеоспостереження, варто відзначити, що бувають модульні (або безкорпусні) камери. Вони є об’єктивом, який кріпиться до плати. За рахунок такої конструкції пристрій можна поставити практично в будь-який корпус, а також використовувати для прихованого спостереження, встановивши модульну камеру всередину меблів або предметів інтер’єру (наприклад, як у фільмі “Вовк з Уолл-стріт” – камера була встановлена ​​в око іграшкового ведмежа).

корпуси для камер відеоспостереження

Залежно від зовнішньої конструкції розрізняють такі види корпусних камер для спостереження:

  • купольні;
  • циліндричні;
  • кубічні;
  • PZT камери.

Як використовуються різні види камер відеоспостереження?

Купольні зручні для застосування усередині приміщення. За рахунок купола, який приховує об’єктив, не видно, куди спрямована камера. Купольні пристрої кріпляться до стіни або стелі, найчастіше їх розміщують у кутку приміщення, щоб охопити велику площу.

На вулиці встановлювати купольні (dome) камери рекомендується лише в антивандальному корпусі, стійкому до механічних пошкоджень та поганих погодних умов. Сам корпус виготовляється з металу (товщиною від 3 мм), міцного пластику чи полікарбонату, а захисний купол для об’єктива – з акрилу чи товстого скла. Сам корпус виготовляється з металу (товщиною від 3 мм), міцного пластику чи полікарбонату, а захисний купол для об’єктива – з акрилу чи товстого скла.

корпус камери відеоспостереження

Циліндричні камери називають “вуличними”. У їх конструкції передбачений захист від попадання пилу та вологи, а також механізм терморегуляції – завдяки цьому пристрій не вийде з ладу ні в лютий мороз, ні в пекельну спеку. Корпуси виготовляються із металевого сплаву або пластику. Циліндричні міні-камери також використовують для відеоспостереження у приміщеннях.

корпуси камер відеоспостереження

Кубічні відеокамери відрізняються мініатюрністю та керуються бездротовим способом (через мережу Wi-Fi). Пластиковий корпус для відеоспостереження легко кріпиться до вертикальної або горизонтальної поверхні.

розробити корпус для камер відеоспостереження

PZT-камери стрімко набирають популярності, незважаючи на високу вартість порівняно з іншими видами. Їхня головна перевага — рухливість: ці пристрої здатні повертатися, нахилятися та наближати об’єкти. За рахунок цього кут огляду PZT камери досягає 360 градусів.

створення дизайну корпусу камер відеоспостереження

Промисловий дизайн камер відеоспостереження: що потрібно врахувати?

Ми розібралися, що для вуличних камер потрібен антивандальний корпус, але рівень його захисту може відрізнятися. Наприклад, позначення IP65 говорить, що пристрій повністю захищений від попадання пилу, але велика кількість вологи може вивести його з ладу. А маркування IP68 означає, що камеру можна занурювати у воду.

IK – показник міцності. Найвищий рівень дорівнює 10 і означає, що прилад витримав випробування – падіння на нього вантажу вагою 5 кг з висоти 40 см. Корпуси для приладів з таким ступенем захисту зазвичай виготовляють із сталі. Щоб переконатися як вироби, розробники проводять краш-тести: кидають, б’ють, топлять і навіть підпалюють їх.

корпуси для приладів

Вибираючи матеріал виготовлення корпусу, слід враховувати його хіміко-фізичні властивості. Так, більшість металів піддається корозії, тому виробники віддають перевагу металевим сплавам або обробляють виріб спеціальним антикорозійним покриттям. Алюмінієвий корпус для камери відеоспостереження теж не боїться руйнівної дії іржі.

Створення дизайну корпусу камер відеоспостереження: нестандартні рішення

Головна мета в розробці відеокамери – досягти максимальної функціональності пристрою. Завдання промислових дизайнерів у цьому контексті — створити легкий та компактний корпус, який вміщує всю необхідну начинку. При цьому привабливий дизайн – останній за важливістю критерій, на який покупець звертає увагу. Проте бувають винятки.

Індивідуальний дизайн

Російська компанія DSSL запустила проект MyActiveCam – виготовлення камер спостереження з індивідуального дизайну. Замовники можуть пропонувати свої варіанти оформлення або вибрати із запропонованого асортименту виріб, який впишеться в інтер’єр.

пластиковий корпус для камери відеоспостереження

Кумедні тварини

Дизайнер Елеонора Тревізанутто вважає відеоспостереження досить страшним. Справді, деякі люди почуваються незатишно, коли на них спрямовано об’єктив. Лише вид камери викликає неприємні відчуття. Тому дизайнерка вирішила розробити корпус для камер відеоспостереження у вигляді тварин. Алюмінієвий корпус надійно захищає начинку, а привабливий дизайн відволікає від думки, що ви під пильним прицілом об’єктива. Камери кріпляться на металевий кронштейн у формі гілки, усередині якого прихований електронний кабель.

алюмінієвий корпус для камери відеоспостереження

Стильна камера-охоронець

Cocoon – це пристрій, який виконує функції охоронної системи. Прилад оснащений датчиком руху, сиреною та мікрофоном. Cocoon нагадує швидше стильний аксесуар для інтер’єру у стилі hi-tech, ніж серйозний пристрій для охорони житла.

розробка дизайну камер відеоспостереження

Повернення на 360 градусів

Розумна камера безпеки Angee – проект компанії Indiegogo. Пристрій обертається на 360 градусів, розпізнає голоси та оснащено датчиками руху. Angee надсилає на смартфон господаря повідомлення про всі події, що відбуваються у будинку протягом дня. Камера із сучасним мінімалістичним дизайном гармонійно виглядає у будь-якому інтер’єрі.

термокожух для камери відеоспостереження

Прихована камера у ліхтарі

Щоб у зловмисників не було жодного шансу потрапити до будинку, компанія Kuna випустила приховану відеокамеру, замасковану у ліхтар на ганку. Корпус камери відеоспостереження представлений у трьох варіантах дизайну: традиційний, сучасний чи крафтовий. Якщо портативний пристрій виявить підозрілу активність, відправить власнику будинку повідомлення на телефон, щоб він міг увімкнути сирену.

промисловий дизайн камер відеоспостереження

Професіонали студії KLONA вже реалізували низку успішних проектів. У нас ви можете замовити розробку корпусу для влаштування та інші послуги у сфері промислового дизайну.