Зробити анімаційного персонажа – значить “оживити” його за допомогою різноманітних засобів та технік з певною метою.
Анімовані персонажі стали невід’ємною частиною різних сфер сучасного життя, їх успішно використовують у:
- реклами, створення брендів, маркетингових акцій тощо;
- промисловості комп’ютерних ігор, різноманітних заставках, інтерфейсах;
- кіноіндустрії та мультиплікації;
- науці та медицині;
- фешн – індустрії та багатьох інших.
“Одушевлені” герої містять у собі безліч інформації. Тому професійно створений анімаційний персонажусі покладені на нього функції (продавати, рекламувати, демонструвати, залучати, добре запам’ятовуватися, вчити та інші) виконає блискуче.
ВІД ЧОГО ЗАЛЕЖИТЬ ВАРТІСТЬ СТВОРЕННЯ АНІМАЦІЙНОГО ПЕРСОНАЖУ
Ціна створення анімації персонажазалежить від наступних факторів:
- кількості концептів;
- обсягу правок;
- деталізації персонажа;
- термінів реалізації проекту.
Вартість розробки анімованого персонажа – від 4 тисяч гривень. За більш детальною інформацією звертайтесь до компанії KLONA. Ми вирахуємо точну ціну, виходячи з ваших вимог.
ЯК ЗРОБИТИ АНІМАЦІЮ ПЕРСОНАЖУ
Стів Робертс, аніматор з двадцятирічним досвідом, у своїй книзі “Розвиток навичок для 2D і 3D анімації персонажів” пише: “Потрібно думати простіше і намагатися нічого не ускладнювати”. При необхідності якісно зробити анімацію персонажа, автор радить звернути увагу на дослідження: якщо персонаж грає в баскетбол, варто купити пару квитків і поспостерігати за грою.
Незалежно від виду алгоритм створення анімаційного персонажа в KLONA має таку послідовність:
- Ідея – завжди грає роль «відправної точки» початку процесу анімації. Це може бути цікава думка, окрема частина сюжету, за допомогою якої промальовується персонаж, начерки, типаж, що завгодно.
- Сценарій потрібен для того, щоб сформулювати та обговорити дії, які відбуватимуться з персонажем, зрозуміти, що він повинен уміти, як виглядати, яке основне інформаційне посилання нести глядачеві.
- Після цього починається найцікавіше – дизайнер малює ескіз(скетч), ретельно продумує деталі та міміку яскравого персонажа, «приреченого» спровокувати багато позитивних емоцій і залишитись у пам’яті на дуже довгий час. Ескіз може бути виконаний як у цифровому варіанті, так і на папері олівцем.
- Після того, як клієнт подивиться та схвалить скетч, на його основі розробляється тривимірна модель персонажа з урахуванням усіх нюансів та побажань.
- Після цього настає черга безпосередньо самої анімації. Аніматори «оживляють» всіх персонажів і приводять у дію усі сцени проекту.
- Заключним етапом є додавання звукових доріжок, ефектів, за необхідності дикторських голосів, музичних фонів, а також монтування всіх звукових опцій та кадрів в один анімаційний ролик.
- Прийняття слів подяки від радісних клієнтів, які спостерігали за процесом та затверджували етапи анімації персонажа.
ЯКУ ТЕХНОЛОГІЮ ВИБРАТИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ АНІМАЦІЇ ПЕРСОНАЖУ
Щоб професійно зробити анімаційного персонажа, бажано пам’ятати про сильний вплив дії та емоції: важливо, щоб вони гармонійно доповнювали один одного. Сьогодні існує багато різних анімаційних технік, розглянемо найпопулярніші з них.
- Класична – однією кадр припадає почергова зміна малюнків, кожен із яких намальований окремо.
- Лялькова – об’єкти фіксують у просторі, переміщують, знову фіксують.
- Колірна – дозволяє створити анімацію персонажа, змінюючи кольори, а чи не об’єкти та його становище.
- Спрайтова анімація (за допомогою сучасних технологій та мови програмування) та 3D, яка створює анімацію персонажів за допомогою спеціальних програм, заснованих на візуалізації сцен.
- Захоплення руху – одна з найновіших, заснована на принципі роботи датчиків, які закріплені на тілі людини та фіксують рухи. Пізніше отримана інформація проходить оцифровку та використовується з метою максимально точної та реалістичної анімації.
СВІТОВІ ТЕХНОЛОГІЧНІ НОВИНКИ ДЛЯ СТВОРЕННЯ АНІМАЦІЙНИХ ПЕРСОНАЖІВ
На зорі мультиплікації Уолт Дісней, щоб зробити анімаційного персонажа, використав актора, який «програвав» сцени мультфільму, після чого окремі кадри змальовувалися прямо на знятій стрічці. Метод отримав смачну назву«еклерний» і назавжди залишився надбанням анімаційної історії разом із знаменитими 12 основними принципами анімації від Діснея.
Ті далекі часи залишилися позаду, а сучасна наука пропонує свої способимаксимально реалістичного створення анімаційного персонажа. Ще кілька років тому вчені з Франції, Великої Британії та Німеччини заявили про дослідження рухів людської мови за допомогою магнітної артикулографії. У рамках проекту вони використали дані МРТ про щелепи. Як результат – проста схема використання досліджень для тривимірної анімації в стандарті BVH, яка дозволить переглянути процес створення анімації персонажа.
Про те, як бути, якщо потрібно зробити анімацію персонажа, який за своїми характеристиками далекий від хворобливої худорлявості, замислилися в Інституті інтелектуальних систем Макса Планка. Там створили нову технологію, яка дозволить максимально точно передати коливання м’яких тканин на тілі анімаційного персонажа, а також дозволить зробити його більш худим або товщим з метою досягнення комічного ефекту.
Ми стежимо за новинками, щоб удосконалюватись та виконувати замовлення ще краще. За допомогою будь-якої доступної технології компанія KLONA оперативно зробить анімаційного персонажа з огляду на побажання клієнта на кожному етапі створення та обов’язково проаналізує його ефективність методом опитування. Класний анімаційний персонаж зробить життя яскравішим, бренд – більш впізнаваним, завжди ефективніше приверне увагу, ніж статичне зображення. А головне – легко та невимушено «донесе» до споживача дуже багато потрібної інформації.