Сьогодні послуги 3d моделювання затребувані зовсім в усіх сферах – від медицини до мультиплікації. Обчислювальні можливості комп’ютерів і вмілі руки фахівців здатні створити форму будь-якої складності, з такою кількістю дрібних деталей, з яким це потрібно замовнику. Наприклад, корпуси для гаджетів, дрібні деталі для їх «начинки», або більш великі об’єкти – модель автомобіля або будинку.

Чому цей новий метод розробки прототипів став настільки популярний і де можна його застосувати – розберемо в статті.

Що таке 3d моделювання

Розробка 3d моделі – це процес створення тривимірного об’єкту на площині (екрані монітора) за допомогою спеціальних програм. Завдання моделіровщік – в точності передати форму предмета або істоти, враховуючи геометрію, текстуру, освітлення, положення віртуальної камери і варіанти її зміщення.

Мірило складності поставленого завдання зі створення 3d моделі на замовлення – ціна. Мало просто представляти форму об’єкта. Потрібно вміти її розрахувати, створити з урахуванням всіх нюансів, а це – досить трудомісткий і кропіткий процес. Тим більше, якщо мова про промислове або, припустимо, медичному моделюванні. У таких випадках – абсолютно виправдано не ламати голову над туторіали. Набагато простіше і ефективніше 3d моделювання замовити.

Що таке 3d моделювання

Створення 3d моделі на замовлення в підсумку повинно дати не просто достовірну картинку, але і гарантувати, що такий предмет може існувати в реальності і виконувати закладені в нього функції.

Наприклад, якщо мова йде про корпусі для якого-небудь пристрою , Важливо знати характеристики матеріалу, з якого він буде виготовлений згодом.

Припустимо, перед фахівцем стоїть завдання: створення 3d моделі будівель. Замовник хоче презентувати максимально достовірну «картинку» майбутнім покупцям, провести віртуальний тур, показати своє творіння зсередини і зовні. Або, наприклад, надати проект інвесторам, щоб отримати фінансування. Значить, необхідно за допомогою програм створити будівлі не тільки візуально привабливі, але і функціональні. Врахувати в масштабі товщину стін, навантаження на опорні елементи.

Навіщо такі складнощі? Коли мова йде про промисловий дизайн і виготовленні 3д моделі на замовлення, часто наступним етапом стає виробництво – печатка або виготовлення прес-форми аналогічного об’єкта. Ось тут і стає видно рівень майстерності моделіровщік: красивий, але абсолютно «нежиттєздатний» предмет – показник гарного смаку, але не розуміння вимог в промисловій галузі. Умільці студії дизайну KLONA прекрасно знають, як поєднати естетику і функціональність в одному предметі.

Виготовлення 3д моделі на замовлення

Рівень професіоналізму визначає вартість 3d моделювання, але результат безумовно заслуговує названої ціни.

Як створюється 3d модель на замовлення

Способів створення тривимірних зображень за допомогою комп’ютерних програм досить багато. І чим швидше розвиваються технології, тим більше нових методів винаходиться.

Цікавий факт: перші 3d зображення, які вдалося отримати на площині – не були по-справжньому об’ємними. Відчуття форми створювалося при накладенні декількох однакових картинок різних кольорів один на одного. Щоб розгледіти обсяг, необхідно було використовувати спеціальне пристосування – поляризаційні окуляри з кольоровими лінзами.

Способи створення 3d моделі, які використовуються сьогодні – це полігональне, сплайнова, CAD прототипирование, 3d-скульптинг. У кожному з варіантів застосовується також 3d моделювання по фотографії .

Як створюється 3d модель на замовлення

Розробка 3d моделей на замовлення за допомогою полігонального моделювання – це створення тривимірного об’єкту будь-якої складності з використанням полігонів (елементів 3d сітки). По суті, полігон – це квадрат або ромб, вершини і ребра якого можна переміщати. При зміщенні і спотворенні цих елементів створюється форма майбутньої моделі.

У промисловості і розважальної індустрії, як правило, використовується високополігональні моделювання. Тобто, кількість елементів сітки, яке можна деформувати – максимальне. Таке створення об’єкта відбувається в кілька етапів:

  • створення форми за допомогою низьких полігонів (велика сітка дозволяє створити грубу форму, болванку);
  • уточнення з допомогою середніх полігонів (квадрати сітки тепер менше, і можна створити якісь деталі на базовій заготівлі);
  • опрацювання деталей за допомогою високих полігонів (найдрібніші полігони дозволяють домогтися необхідної форми з усіма потрібними елементами).

Після того, як об’єкт змодельовано , Його все-таки потрібно трохи «допрацювати напилком» – текстурувати, відправити на рендер, щоб домогтися згладжування кутів і необхідної плавності ліній. З огляду на, наскільки трудомістка така розробка 3d моделей – ціна, як правило, відповідна. Не варто шукати, де велику роботу погодяться робити за копійки. Низька вартість зазвичай відповідає такому ж рівню якості.

Розробка 3d моделей

3d-скульптинг по суті дуже схожий на полігональне моделювання. В якомусь сенсі це його «прямий нащадок». Суть методу в тому, що сітка полігонів деформується за допомогою спеціальних кистей, чому процес нагадує ліплення з пластиліну або глини. Тільки на екрані. І без відчуття матеріалу під пальцями.

Візуалізація 3d моделей за методом сплайнів – створення моделі з використанням гнучких ліній. Це відмінний метод для створення органічних форм – людей, рослин і інших порівняно гладких об’єктів. Однак, після отримання необхідної форми, об’єкт нерідко конвертується в полігональну сітку для доопрацювання дрібних деталей.

Візуалізація 3d моделей

Промислове моделювання, воно ж СAD (Computer-Aided Design) найчастіше вдаються в промисловості. Якщо ви плануєте замовити 3d модель не тільки естетичну, але і функціональну – це найбільш підходяща технологія. Програма враховує і форму, і структуру. Тобто матеріал, з якого виготовляється кінцевий зразок.

Особливості цього методу в наступному:

  1. По-перше, CAD дозволяє створити об’єкт автоматично при введенні параметрів. Моделіровщік не обов’язково створювати кожну щербину шестерні вручну. Можна просто поставити діаметр, кількість і довжину зубців, товщину вироби, і програма відтворить макет по введених даних.
  2. По-друге, моделі виходять не порожніми. Якщо використовувати будь-яку з наведених вище методик, фахівець створює порожній каркас. CAD створює монолітну фігуру, що складається з певного матеріалу. У процесі можна регулювати його товщину з урахуванням характеристик цієї речовини.

Наприклад, в медицині при моделюванні ортопедичних конструкцій програма сама підказує оптимальну товщину матеріалу в кожній ділянці коронки. Це допомагає створити максимально міцне виріб.

  1. По-третє, можна створювати складні конструкції (наприклад, розбірні корпусу для гаджетів), працюючи з поверхневим моделюванням. Кожна поверхня і її форма створюється окремо, а потім об’єднується за допомогою плавних або жорстких переходів.
Промислове моделювання

При цьому виріб не потребує додаткового рендеринге. Програма дозволяє створити необхідні плавні форми, нависання і поднутренія таким чином, яким це має виглядати вже на фрезерувати або надрукуваному виробі .

І хоча метод виглядає простим, насправді він вимагає копіткої роботи і розуміння безлічі факторів. Тому за таке 3d моделювання ціна призначається досить висока. Але в той же час – розумна, оскільки кінцевий тривимірний прототип може використовуватися для потокового виготовлення (ковшів, чохлів, сувенірних фігурок, коротше – чого завгодно).

3d моделювання: ціна

Чому 3d прототипирование – кращий варіант

Якщо все так складно – навіщо взагалі розглядати виготовлення 3d моделей на замовлення? Чудовий питання, який дає привід розповісти про всі переваги цього методу розробки прототипу.

  1. Проектування 3d моделей в результаті дає не просто картинку, але і готовий шаблон для виготовлення за допомогою 3d друку або фрезерування.
  2. Розробка 3d моделей має на увазі високу точність. Якщо мова йде про дрібних деталях, які згодом повинні взаємодіяти між собою, створення тривимірних прототипів з використанням спеціальних програм дозволять прорахувати розміри аж до мікронів.
  3. Виготовлення 3d моделей навіть без подальшого втілення знайдуть застосування. Наприклад, можливість «повертати» який-небудь стіл в каталозі інтернет-магазину дасть клієнту більше інформації про об’єкт і цілком може вплинути на рішення про покупку.

Створення креслення вироби, як і раніше використовується в промисловості. Однак більшість індустрій переходить до того, що вибирає створення 3d об’єктів як точний і надійний варіант. Студія промислового дизайну клон якраз спеціалізується на проектуванні 3д моделі на замовлення.

3d прототипування

Хочеш зробити добре – зроби це у профі

Створення тривимірних об’єктів – завдання не з легких. Мало мати під рукою інструмент, потрібно вміти ним користуватися. Не менш важливо мати особливе просторовим мисленням і здатністю відтворити картинку з голови на екрані монітора. І якщо технологію можна освоїти, то без навичок і сприйняття процес створення прототипу займе багато сил і часу.

Для себе, звичайно, можна пробувати і вчитися. Моделювання 3d – захоплююча тема, яка може стати настільки ж медитативної, як ліплення з пластиліну. Але якщо модель потрібна для бізнесу, краще довірити цю справу професіоналам. Скільки коштує зробити 3d модель, дізнайтеся у нас, студії дизайну KLONA. Напишіть, і ми проконсультуємо і запропонуємо варіанти вирішення завдання.