Фотограмметрія – це процес створення 3D-моделей по фотографії. Сьогодні фотограмметрія знаходить широке застосування для вирішення прикладних завдань будівництва, архітектури, промислового моделювання , А також в мистецтві.

Фотограмметрія почала розвиватися практично відразу з появою фотографії, але спочатку застосовувалася лише для відтворення ландшафтів і побудови топографічних карт. Моделювання по фотографії дозволяє швидко і просто створювати 3D-моделі, частково автоматизуючи процес за рахунок сучасного забезпечення. Таким способом важко створювати складні моделі, але він застосовується в багатьох напрямках.

Виготовлення 3D-моделі по фотографії: застосування техніки

3D-моделювання по фотографії застосовується в тих випадках, коли немає можливості відтворити 3 D-модель за кресленнями. До того ж, така технологія дозволяє проводити моделювання великих географічних або промислових об’єктів без проведення натурних вимірювань. Крім того, цей вид моделювання корисний для проведення дистанційних вимірів в умовах, де перебування людини може бути небезпечним.

Ігри та кіно

Побудова 3D-моделі по фотографії часто застосовується в ігровій індустрії і мультиплікації для промальовування героїв. За основу беруться реальні люди, а точніше їх фотографії і з них робиться модель. Такий прийом дозволяє реалістично передати риси обличчя і міміку.

Виготовлення 3d-моделі по фотографії

При створенні капітана Шепарда з Mass Effect за основу була взята зовнішність моделі Марка Вандерлоо.

Створення 3D-моделі по фотографії

Багато відомі актори подарували зовнішність персонажам мультфільмів (і не тільки людям). Люсі Лью стала Гадюкою з «Кунг-фу Панда», а Ріанна – дівчинка Тип з м / ф «Будинок».

прототипування

3D-моделювання по фотографії застосовують для створення прототипу вироби. Наприклад, якщо у вас є пластиковий корпус і вам необхідно продуктів, пов’язаних з, можна сфотографувати існуючий. У підсумку ви отримаєте 3D-модель, яку зможете скорегувати. Це допоможе оцінити функціональність вироби ще до запуску масового виробництва.

Дизайн

Виготовлення 3D-моделі по фотографії іноді застосовується в промисловому дизайні. Це дозволяє швидко оцінити масштаби роботи по створенню повноцінної робочої моделі. Проте, такий спосіб не підходить для створення складних виробів. В цьому випадку краще створювати 3D-модель з нуля.

Правила створення фотографій для побудови 3D- моделей

Якщо ви хочете отримати точну модель об’єкта, вам потрібно дотримуватися декількох правил зйомки об’єкта.

1. Об’єкт завжди повинен знаходитися у фокусі . Найкраще розташувати його на рухомій платформі, а камеру статично закріпити на невеликій відстані (якщо об’єкт маленький). Це дозволить обертати об’єкт на заданий кут, і він завжди буде в центрі.

2. Якщо об’єкт занадто великий і його незручно обертати (наприклад, машина), доведеться обертати камеру . Це сильно ускладнює процес зйомки – в кожному ракурсі потрібно строго витримувати відстань до об’єкта, що вимагає проведення додаткових розрахунків. В такому випадку можна розглянути інші варіанти – виклик фахівця для проведення фотографування або вимірів. Також варто розглянути варіант безпосереднього зняття замірів з об’єкта.

3. Штатив повинен бути оснащений «рівнем» для суворого позиціонування камери у вертикальній і горизонтальній площинах.

При створенні тривимірної моделі по фото необхідно як мінімум три знімки об’єкта: збоку, спереду і зверху. Фото в напівпрофіль допоможе зробити модель більш точною, але не є обов’язковим для неживих об’єктів.

Построение 3d-модели по фотографии

рекомендації

 • об’єкт краще помістити на однотонному тлі ;
 • калібрувальний стенд (Аркуш паперу з маркуванням) допоможе підвищити точність моделі;
 • отримані зображення краще конвертувати в формат jpg ;
 • всі зображення повинні мати однакову висоту і ширину ;
 • зображення треба обов’язково послідовно пронумерувати.

3D-моделі по фотографії: програми

Для аматорського створення псевдотривимірного моделей за фотографіями існує різноманітне програмне забезпечення. Зазвичай ці програми прості в освоєнні, в них все інтуїтивно зрозуміло . Однак це забезпечення далеко від професійних 3D-редакторів і часто використовується при створенні малобюджетних ігор або анімації.

CrazyTalk – одна з кращих сучасних програм для створення лицьової анімації . Завдяки інструменту 3D Head Creation користувачі можуть створити високоточні моделі, а імітація руху губ дозволяє реалізувати будь-який проект.

FaceGen Modeller застосовується для розробки персонажів для комп’ютерних ігор. За допомогою повзунків можна легко міняти зовнішній вигляд обличчя і швидко домогтися бажаного результату.

3d-моделирование по фотографии

Headshop – ще один редактор для моделювання осіб на основі портретних фото. Після завантаження фото користувачеві треба розставити опорні точки, після чого можна приступити до редагування особи.

Strata Foto 3D – програма для створення 3D-моделей зі створенням масок. Моделі можуть бути експортовані в Photoshop, де їх можна прикрасити. Спеціальний плагін допомагає програмі визначити положення камери і автоматично відтворювати об’єкт в тривимірному просторі. Ця програма може бути використана для створення 3D-моделей для товарів інтернет-магазинів.

Побудова моделі по фотографії

360.3D – досить потужна програма, яка створює тривимірну модель на основі 4-8 фотографій. Програма передбачає три рівня роботи (новачок, професіонал і розробник), що дозволяє витрачати мінімум часу на освоєння інтерфейсу. Програма часто використовується для створення віртуальних турів і демонстрації товарів . Є можливість налаштувати фон, світло, анімаційні ефекти та ін.

123D – безкоштовний додаток, що дозволяє створювати 3D-моделі по фотографіях з будь-якої техніки (Смартфон, планшет, камера і т.п.). Це програма від лідера серед основних редакторів тривимірної графіки Autodesk. Підходить як для новачків, так і для професійних користувачів.

3d-моделирование по фотографии

Переваги і недоліки методу 3D-моделювання по фотографії

3D-моделювання по фотографії має свої переваги в наступних випадках:

 • коли відсутні креслення вироби;
 • немає можливості провести натурні виміру об’єкта;
 • внутрішній устрій об’єкта не має значення;
 • для моделювання осіб при розробці комп’ютерних ігор або мультиплікації;
 • для створення віртуальних турів (Ресторанів або салонів) і демонстрації товарів онлайн-магазинів;
 • 3D-модель друкується одноразово і її не якість грає особливої ролі.

У всіх перерахованих вище випадках 3D-моделювання по фото – незамінний інструмент для швидкого і простого створення моделі. До того ж, сучасне ПО дозволяє істотно автоматизувати процес без втрати точності.

Недоліки 3D-моделювання по фото:

 • для отримання точної моделі необхідні знімки високої якості при правильній постановці кадрів;
 • деякі отримані моделі вимагають тривалого подальшого редагування ;
 • вимагає додаткового моделювання внутрішнього устрою деталі;
 • отримані 3D-моделі можуть істотно відрізнятися в відносних розмірах від исходника .

Якщо ви хочете отримати якісну 3Dмодель, але у вас немає креслень вироби або вам потрібна анімація для гри, звертайтеся в компанію KLONA. Телефонуйте нам за телефоном, і ми докладніше опишемо процес моделювання по фото.