Сьогодні можна створити різні варіанти 3D-моделей людини, наприклад, бюст в зменшеному вигляді або мініатюрну точну копію.

Процес виготовлення тривимірної моделі людей складається з декількох етапів.

3D-сканування людини

Сучасні 3D сканери є компактними електронними приладами, які мають підсвічування. Вона може бути лазерної або у вигляді звичайної лампи-спалаху. тривимірне сканування дозволяє отримати копію з точністю до сотень мікрометрів, враховуючи міліметрові деталі. Таким чином, при конструюванні об’ємної моделі вдається досягти ефекту «живого» людини.

Розрізняють два типи 3d сканування людей:

1. Сканування форми

Цей тип сканування використовується в тих випадках, коли важлива тільки форма об’єкта. Наприклад, при створенні точної копії особи в натуральну величину, виготовленні тривимірних макетів для фільмів.

2. Сканування з передачею кольору

Цей метод застосовується при створенні мініатюрної фігурки людини, коли потрібно максимально точно перенести колірну гамму на макет для друку.

3d-моделювання людини

У сучасному світі використовуються контактні та безконтактні 3D-сканери. Безконтактний сканер за формою нагадує праску малих розмірів. Тривимірне сканування людини – безконтактний процес, тривалість якого – 15-20 хвилин.

Світ технологій постійно радує своїми відкриттями. Зовсім недавно іспанські вчені представили світовій громадськості сканер, який дозволяє створити тривимірну модель людини за кілька секунд. Новинка ще не призначена для серійного виробництва, але в майбутньому це пристрій може зробити 3d сканування доступним для більшості.

Процес сканування відбувається наступним чином: людина знаходиться на спеціальній поворотній платформі і сканер створює велику кількість знімків, які переносяться на комп’ютер.

Обробка 3D-моделі людини, зробленої сканером

На даному етапі редагується отримана модель в спеціальній програмі. Враховуються всі побажання клієнта, наприклад, зробити фігуру стрункішою або прибрати живіт. За часом цей процес займає максимум годину.

Макет можна подивитися перед друком з різних ракурсів. Після запуску друку в спеціальному вікні буде відображатися відсоток завершення із зазначенням поточного шару відтворення.

3D-друк моделі людини

Коли редагування 3D-моделі завершено, відбувається сам процес роздрукування, який складається з наступних етапів:

Нанесення шару гіпсу.

Додавання невеликої кількості спеціальної смоли, яка потрібна для склеювання гіпсу в певних місцях.

Нанесення чорнила.

Так повторюється до тих пір, поки всі верстви фігури не будуть віддруковані. Наприклад, одна невелика фігурка може складатися з 500 шарів.

Сфери застосування 3D-моделей людини:

  1. Медицина.
  2. Сувенірна продукція.
  3. Кіноіндустрія і театральне мистецтво.
  4. Комп’ютерні ігри.
  5. Ювелірні прикраси.
  6. Сфера розваг.

Міні-моделі людини сьогодні активно використовуються в якості сувенірів.

Наприклад, німецький виробник Twinkind3D пропонує створити точну копію не тільки живої людини, а й домашньої тварини. Фішка виготовляються статуеток в тому, що 3D-копія дозволяє передати емоції, міміку, жести. Наприклад, можна зробити копію людини з будь-яким виразом обличчя і в будь-якій позі.

Особливих обмежень при створенні копій немає, але рекомендація від виробника все ж є: не варто надягати одяг з шовку, тюлі або шифону, оскільки вони можуть викликати труднощі в роботі сканера.

Студії створення 3D-моделей людей з’являються і в країнах Східної Європи. Подібні майстерні вже функціонують в Росії, Україні та інших країнах СНД.

Створення 3D-моделі людини – перспективний напрямок в сфері тривимірного друку, розвиток якого стрімко набирає обертів.

Сфера 3D-технологій – поле для досліджень, відкриттів і впровадження цифрових технологій.


Ви можете замовити у нас створення 3D-моделей. Фахівці компанії Клона роздрукують для вас тривимірну модель найвищої якості. Ми також надаємо послуги 3D-моделювання та сканування об’єктів.