Сьогодні тривимірні моделі використовуються в багатьох сферах діяльності, наприклад, в архітектурі, медицині, комп’ютерних іграх, кіноіндустрії та промисловості. Ера цифрових технологій не обійшла стороною і сферу виробництва прикрас із дорогоцінних металів. Ювелірне 3d-моделювання дозволяє втілити в життя будь-яку, навіть найскладнішу і незвичайну ідею художника.

Переваги ювелірного 3d-моделювання

3d-моделювання ювелірних виробів – процес створення візуалізованою моделі прикраси по намальованому ескізу, малюнка або фото. Відомі компанії, що займаються виробництвом ювелірних виробів, вже давно використовують цю технологію, адже вона має цілий ряд переваг

  • створення максимально точної копії майбутнього виробу протягом короткого часу;
  • внесення правок і коригування тривимірної моделі необмежену кількість разів;
  • проектування колекції на основі одного макету виробу без істотних тимчасових витрат;
  • визначення точної ваги ювелірного виробу на етапі 3d моделювання;
  • можливість створити модель вироби, відповідну основним вимогам і параметрам ювелірних технологій.
Друк ювелірних прикрас

Як відбувається процес 3d-моделювання ювелірних виробів

Далеко не завжди готова робота відповідає початковим задумом автора. Ще кілька років тому для того, щоб досягти ідеальної форми вироби, втілити ідеї автора, необхідно було створювати велику кількість прототипів. Сьогодні цієї проблеми більше не існує завдяки впровадженню цифрових технологій. Намальований ескіз або фото відправляється 3D-моделлер, який за допомогою спеціальних комп’ютерних програм створює тривимірну модель прикраси.

Спеціаліст прямо в 3D-редакторі накладає прозорий ескіз на об’ємне зображення. Це дозволяє повторити все лінії і візерунки з точністю до сотих часток міліметра. Робота 3D-моделлера полягає в тому, що він контролює лише технічні моменти, художник оцінює роботу з точки зору естетичної привабливості, додаючи, прибираючи або видозмінюючи деталі моделі. Завдяки 3d-моделювання ювелірних виробів кожен може створити свій унікальний прикраса. Все, що необхідно для цього – описати або зобразити свої ідеї фахівця з 3D-технологіями.
Ювелирная 3d-печать

Ідеї для втілення в авторських прикрасах

Сьогодні майстерні пропонують кожному створити свою неповторну прикрасу. Подібні послуги – далеко не новина на ринку дорогоцінних прикрас. Проте не кожна людина може з легкістю придумати дизайн майбутнього виробу, у багатьох замовників виникають труднощі на даному етапі. Ми вирішили допомогти і запропонувати кілька ідей.

Копіювання відомих брендів

Багато художників, що створюють ювелірні прикраси починали саме так – вони адаптували дизайн виробів з модних колекцій для себе. Так чому б не зробити копію вподобаного прикраси відомого бренду? За допомогою ювелірного 3d-моделювання можна створити точні копії прикрас, які носять знаменитості, політичні та громадські діячі, тільки коштувати вони будуть набагато дешевше.

Дари природи

Автори ювелірних прикрас часто використовують цей прийом. Крапельки, квіточки, листочки або навіть фрукти – все це можна перемістити на виріб. Художники створюють цілі композиції, які вражають своїм унікальним стилем і оригінальністю. Однак не варто дотримуватися буквалізму – все елементи композиції є символічними.

3d-друк прикрас

асоціативний ряд

Прикраси, створені для жінок, мають свої особливості: плавні лінії, мудрі форми, яскраві кольори дорогоцінних каменів. Вироби для чоловіків відрізняються строгістю форми і стриманістю стилю. Для дітей часто виготовляються прикраси у формі героїв мультфільмів, звірят. Який висновок?

Щоб створити унікальний виріб, необхідно використовувати певний асоціативний ряд. Наприклад, для другої половинки підійде прикраса у формі серця, можна подарувати іменне прикраса, зі знаком зодіаку, датою народження. Є ще один варіант – створення унікального дизайнерського рішення на основі асоціацій з діяльністю людини, його досягненнями або хобі. На основі цього можна створити особливу ювелірну прикрасу, яке не матиме аналогів.

3d-моделювання ювелірних виробів

Перш ніж приступати до розробки дизайну ювелірної прикраси, потрібно врахувати той факт, що сьогодні існує кілька технік обробки дорогоцінних металів.

філігрань – дозволяє створити ажурний візерунок або «павутину» з металу.

зернь – створення мініатюрних зерняток-крапельок, напаяних на поверхню металу.

інкрустація – прикраса у вигляді візерунка, написи або зображення, яке за кольором відрізняється від поверхні виробу. Найчастіше для цього використовується кераміка, мармур, перламутр і т.д.

емалювання – покриття виробу або його ділянок кольоровий склоподібної масою, емаллю.

Ювелірне 3d-моделювання – процес, який значно прискорює і спрощує процес створення ювелірних виробів, а головне – дозволяє створити прикраса на будь-який смак і колір.

Якщо у вас є питання по тривимірного моделювання , Звертайтеся до фахівців компанії KLONA , Ми із задоволенням вам допоможемо!