Тільки вашу власну уяву може обмежити можливості трафарету! Він повсюдно використовується у промисловості, проте його царство – дизайн. Головні переваги трафарету – це простота у роботі, багаторазовість використання та універсальність.

Поява 3d друку лише збільшила функціональність пристрою – трафарет отримав обсяг! Тепер його можна використовувати не тільки для створення окремих елементів (візерувань, відбитків та написів), але і для виготовлення самостійних виробів (аксесуарів, іграшок та ін.)

Як створити кліше для трафарету?

Для того щоб отримати трафарет багаторазового використання, вам необхідний 3d друк кліше для трафарету – друкованої форми, яка дозволяє відтворювати текст та зображення шляхом втискання (тиснення) або надання рельєфу (конгрів).

Друк кліше для трафарету

Створення кліше відбувається у 2 етапи:

  1. Для створення основи необхідні програми, призначені для робіт 3d дизайну: Adobe Illustrator, TinkerCad, Inkscape, але краще порадитись з 3д-моделером. На етапі візуалізації ви зможете вивчити переваги та недоліки та, за необхідності, внести корективи. Якість та естетичність виробу багато в чому залежить від правильно створеної цифрової моделі.
  2. Після затвердження, основа кліше роздруковується за допомогою 3d принтера. На сьогоднішній день існує безліч технологій 3d друку, в основі якої лежить метод пошарового нарощування моделі – це можна прочитати тут.

Крім нього вам також будуть потрібні інструменти, які важко знайти у вільному доступі: валик для фарбового апарату, друкарська фарба, органічне скло, яке знадобиться для нанесення фарби на кліші, спеціалізований папір та кісти. Для цього рекомендуємо звернутися до компанії, яка займається 3д-моделюванням та печаткою.

Як використати трафарет?

Сьогодні трафарети користуються особливою популярністю у дизайнерів. Об’ємні зображення в інтер’єрі розставляють необхідні стилістичні акценти, а свобода використання дозволяє підкреслити оригінальність задуму. Залежно від виду поверхні та бажаного ефекту, буде різнитися техніка роботи.

Трафарет можна використовувати в техніці декупажу при створенні оригінальних виробів. Найпростіший спосіб – закріплення трафарету за допомогою двостороннього скотчу на поверхні. Потім, залежно від мети, пензлем або шпателем наноситься паста, що моделює, або фарба. Можна ускладнити техніку та розподілити матеріал не рівномірно, а лише на окремих частинах. У деяких випадках використовують плівку, де через трафарет викладається зображення. Після того, як отриманий візерунок висихає, його переносять та закріплюють на об’єкті.

Як було написано вище, 3d трафарет можна використовуватиу декорі інтер’єру. Техніка нанесення залишається незмінною — головне уникати поспіху в роботі. Найчастіше кліше трафарет містить безліч дрібних деталей, тому промальовування краще довірити професіоналам. Щоб посилити ефект від отриманого візерунка або малюнку, необхідно правильно підібрати колір та освітлення. Так ви можете не тільки «оживити» місце, але і замаскувати недоліки.

3d-друк кліше

Не обмежуйте свою фантазію та створюйте шедеври разом з нами!