Послуги 3D друку продовжують набирати популярності, в основному через свою простоту та доступність. Тривимірний друк моделей об’ємних об’єктів на 3D принтері широко застосовується як великими промисловими компаніями, а й інженерами-розробниками, приватними підприємцями.

Сучасний друк на 3D принтері дозволяє реалізувати практично будь-які дизайнерські рішення, якісно з використанням широкого вибору матеріалів.

Новим проектом компанії KLONA стало створення тари із пластику для засобів побутової хімії для компанії «PIRANA», найбільшого українського виробника засобів побутової хімії та косметичних засобів.

Отже, як же створювалася пластикова сулія для нового засобу побутової хімії?

Після отримання брифу від замовника на проектування об’єкта, наша команда розпочала розробку дизайн концепції та геометрії пляшки на рівні фор-проекту.

Замовнику на вибір було надано 3 варіанти дизайну, кожен з яких є унікальним і відповідає технологічним вимогам.

Концепт 1

3Д друк упаковки

Концепт 2

3d моделювання тари

Концепт 3

3д модель пластикової пляшки

З представлених фор-проектів замовник зупинив свій вибір на концепті №3. Саме за цим дизайном була виконана 3д модель виробу у програмі твердотільного моделювання. Попередньо узгоджуємо модель виробу з технологом, отримуємо чіткі технологічні параметри, які необхідно врахувати при побудові 3д моделі та надалі під час створення прес-форми.

Пластикова тара 3д модель

Отриману 3d модель пляшки погоджуємо із замовником на відповідність його вимогам та технологічним умовам. Наступним етапом стаd – друк баклажки на 3d принтері. Залежно від витратного матеріалу замовнику на вибір було надано два варіанти друку:

Ниткою – варіант більш доступний за ціною, проте менш точний;
Фотополімером – більш дорогий і точніший варіант.

Виготовлення пластикової тари
Упаковка для побутової хімії

Якщо об’єкт не поміщається за своїми габаритами на друкарську поверхню, проводитися його поділ на кілька складових частин і додаються фіксатори.

Після закінчення друку готовий зразок продукції може бути використаний як прототип виробу, або як демонстраційний макет, тривимірна модель якого послужить основою при створенні прес-форми, а потім і виготовлення великого тиражу.

Крім того, зразок продукції може стати майстер-моделлю, необхідною для дрібносерійного виробництва.

3D друк та виготовлення прототипу виробу

Технології 3d друку та прототипуванняне тільки відкривають нові можливості для виробників, але й дають безліч незаперечних переваг.

Переваги 3D друку

  1. Інновації – друк тривимірної моделі за лічені години, можливості зворотного зв’язку, запуску повторного робочого циклу. Тривимірний друк дозволяє довести виріб до «ідеального».
  2. Інформативність. Можливість друку реалістичної та повнокольорової 3д-моделі, що наочно представляє об’єкт. Інформативніше, ніж зображення.
  3. Висока швидкість, проста та доступність за ціною.
  4. Прискорення процесу випуску нового товару ринку. Скорочення витрат часу на процес розробки виробу за рахунок друку, необхідних для моделі, безпосередньо в офісі.
  5. Скорочення витрат на розробку виробу, на інструментарій та процес побудови моделі.
  6. Презентація замовнику, партнерам чи клієнтам реалістичної моделі майбутнього виробу.
  7. Можливість проведення тестування дослідного зразка, з метою внесення коригувань до запуску виробництва.

Компанія KLONAздійснює високоякісний 3D друк на сучасному обладнанні із застосуванням широкого асортименту витратних матеріалів.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua