Тривимірні технології, які міцно закріпилися в нашому житті, не стоять на місці. Друк на 3d принтері став практично масовим явищем і продовжує розширювати сфери застосування. Що можна надрукувати на 3d-принтері?

3д принтер настільки глибоко увійшов у наше життя, що використовується сьогодні практично у всіх сферах життєдіяльності людини, починаючи з медицини та закінчуючи ювелірними прикрасами.

Сфери застосування тривимірного друку

3Д-друк – це процес пошарового виготовлення (нарощування) об’єкта на основі його відбудованої тривимірної моделі з наступних матеріалів – пластик, фотополімер, гіпс, метал, папір та інші.

Доступність друку на 3д принтері дає можливість здійснювати експерименти в будівельній та архітектурній галузі, у дрібносерійному виробництві, освіті, медицині, поліграфії, рекламі та ювелірній майстерності.

Можна виділити такі основні сфери застосування 3d друку:

Архітектура та будівництво. За допомогою 3д принтера створюються архітектурні макети будівель практично будь-якого рівня складності. Такі макети наочно демонструють об’єкт архітектури та максимально вигідно презентують його замовнику. Готові моделі будинків та споруд користуються не малою популярністю ще й у зв’язку зі своєю низькою собівартістю.

Медицина . Друк на 3д принтері просунув сучасну медицину на крок уперед і дозволяє рятувати людські життя. За допомогою 3D принтера друкують зубні коронки, протези, штучну нирку, суглоби, клітини шкіри, органи та тканини людини.

3д друк у медицині

Освіта. Тривимірний друк навчальних макетів та наочних посібників для класних кімнат.

3Д друк в освіті Навчальні макети

Дрібносерійне виробництво. Створення прототипу для нового виробу, виробництво якого планується запустити з метою презентації його замовнику та остаточного затвердження форми. Виготовлення деталей механізмів – відтворення втрачених чи поламаних деталей. Друк прототипу, з якого створюється силіконова форма для лиття невеликих партій продукції.

Кіно. Тривимірні об’єкти, надруковані індустрії кіно набагато реалістичніше та економічніше, ніж комп’ютерна графіка та справжній декор – антикварні вироби, коштовності, автомобілі, елементи оформлення інтер’єру тощо.

Виробництво одягу та взуття. Сьогодні на 3-му принтері виготовляються нові моделі одягу для високої моди – сукні, шуби, сорочки. Крім того, тривимірний друк дозволяє виготовити абсолютно незвичайні моделі взуття з поліуретану, пластику та гуми.

3Д друк одягу

Дизайн упаковки. Виготовити пробний макет упаковки та пляшки сьогодні можна і на 3д-принтері. Такі макети можуть бути кольоровими та зберігати всі елементи дизайну – штрих-код, етикетку, торговий знак та ін.

Ювелірні вироби. При створенні ювелірних прикрас найскладніший процес – виготовлення воскового прототипу, сьогодні воскову модель майбутнього ювелірного виробу можна виростити за допомогою 3д друку.

Елементи декору та біжутерія.

Виготовлення сувенірів, іграшок та аксесуарів.

Що можна друкувати на 3d-принтері?

Друк на 3d-принтері – революційна технологія, що стала невід’ємною частиною сфери науки і техніки. Окрім вже перерахованих областей застосування, 3d принтер використовується у найнесподіваніших галузях.

Пропонуємо до вашої уваги шедеври сучасного 3D-друку.

Солодощі

Друкувати солодощі на 3д принтері але у будь-яких кількостях, у білому чи кольоровому варіанті, а також можна надавати їм різноманітні смаки – м’ята, ваніль, фруктові аромати.

Меблі

Дизайнерська компанія Emerging Objects випустила футуристичні меблі, надруковані на основі тривимірних технологій; – лава із суміші цементу та світильник із природної солі.

Виробництво меблів

Музичні інструменти

У Новій Зеландії було випущено лінійку так званих ODD-гитар. Крім того, вже створено «штучну» скрипку та справжню акустичну гітару.

Музичні інструменти 3д друк музичних інструментів

Дзеркальний фотоапарат

Лео Маріус розробив технологію виробництва дзеркального фотоапарата, тепер можна завантажити файли та роздрукувати власний фотоапарат на 3д-принтері.

Деталі фотоапарата

Автомобіль

Автомобіль Urbee 2 складається із 50 деталей, кожна з яких роздрукована на 3d принтері.

Зброя

Коді Вілсон народив завдяки 3D-друку справжні 3д-зброю – пістолет «Визволитель».

Тепер у вас не повинно бути питання: «Що можна друкувати на 3d принтері?». Можливості 3d-друку практично не мають меж. Саме тому послуги 3d друку затребувані та користуються масовим попитом. Крім того, сучасні технології друку на 3д принтер доступні практично кожному.

Замовити послуги 3d друкуви можете у компанії КЛОНА. Наші спеціалісти допоможуть вам не тільки роздрукувати 3д модель будь-якої складності, але й нададутьпослуги 3д моделювання, сканування 3д об’єктів та виготовлення прототипу.