Театр починається не з вішалки

Восени 2016 року в самому серці України вибухнув скандал. Кияни були шоковані архітектурним дизайном оновленого “Театру на Подолі”. Здається, тільки лінивий не запостив у соцмережі інформацію про те, що «це крематорій», «будівля не вписується в стиль Андріївського» та інші не менш важливі думки експертів.

Архітектурний дизайн

Фото. Сучасний «Театр на Подолі».

Ми, фахівці з промислового дизайну, не беремося судити про успішність цього проекту. Лише хочемо відзначити, що в Західній Європі та Сполучених Штатах такі рішення архітектурних бюро є нерідкою практикою. В історичних районах з’являються модерні будинки, які миттю привертають увагу.

Гуляючи по Гданську, можна відчути, як ви падаєте крізь кротову нору і вже за мить опиняєтесь серед народів Майя. Шекспірівський театр нагадує храм стародавньої цивілізації.

Незвичайний дизайн архітектури

Фото. Шекспірівський театр у Гданську

Париж також відомий як місто сміливих архітектурних експериментів. Спершу жителі у багнети сприйняли піраміду Лувру та Ейфелеву вежу. Чи варто нагадувати, що наразі це візитні картки столиці? З недавніх епатажних споруд потрібно відзначити Національний центр мистецтва та культури Жоржа Помпіду. Зовнішньо схожий на завод-мануфактуру Центр включає Музей сучасного мистецтва, бібліотеку, Інститут дослідження та координації акустики та музики, центр промислового дизайну (треба «КЛОНІ» вирушити на екскурсію).

Нестандартний архітектурний дизайн

Фото. Центр Помпіду в Парижі

Якщо французи зробили Центр однією з візитівок свого міста, то жителі князівства Ліхтенштейна не були настільки прихильні до вишукувань архітектурного дизайну. У 2008 році Музей мистецтв Ліхтенштейна потрапив до десятки найпотворніших будівель у світі.

Альтернативна архітектура

Фото. Музей мистецтв Ліхтенштейну

Як бачимо, дизайнер архітектури має бути одночасно і інженером та творцем. Вальтер Гропіус, засновник Баухауза, Вищої школи будівництва та художнього конструювання у Німеччині, зазначив:

Великі про архітектуру

Що таке дизайн архітектурного середовища?

Архітектурний дизайн (або дизайн архітектурного середовища) — це вид проектної діяльності, який спрямований на створення естетичного та комфортного для проживання людини середовища.

У 30-ті роки у Москві будувався метрополітен. Для проектування були запрошені найкращі архітектори та дизайнери з усього СРСР. Архітектори займалися безпосередньо проектуванням структури метро та станцій, дизайнери ж вирішували завдання оздоблення підземних залів, фасадів станцій, зовнішнього вигляду вагонів та навіть уніформи службовців.

У 2017 році архітектор просто зобов’язаний володіти мистецтвом проектування не лише практичних, а й привабливих об’єктів. А також бути маленьким комп’ютерним генієм, щоб спочатку втілити ідею на екрані, потім створити макет за допомогою 3Д друку, і вже наприкінці – перейти до цегли та цементу.

Напрями дизайну архітектурного середовища

Напрями дизайну архітектурного середовища

Етапи трансформації архітектурного дизайну

Микола Гоголь відгукувався про архітектуру як про довговічний літопис світу, який продовжує розповідати про минулі часи навіть тоді, коли замовкають тіні та перекази. Дійсно, етапи трансформації архітектурного дизайну розповідають не лише про тенденції предметно-виробничого середовища, а й про розвиток художнього мислення в цілому.

Загальний процес еволюції в архітектурі можна умовно поділити на такі етапи:

Історія архітектурного дизайну

Як можна охарактеризувати становище архітектурного дизайну зараз?

Він існує.

І це не може не тішити з огляду на прірву у розвитку цієї дисципліни за часів Радянського Союзу, коли будівлі штампувалися як «під копірку».

Архітектура СРСР

Фото. Житлові комплекси у СРСР

У 2017 році основний наголос стоїть на ергономічності знання, його енергетичній ефективності та компактності. У будівництві дедалі частіше використовують наукові розробки, такі як надтонкі наноматеріали, легкі будівельні матеріали і навіть 3Д друк будівель. Щодо внутрішнього наповнення — будинки стають все розумнішими. Завдяки промисловому дизайну, всі прилади можна сховати в естетичний корпус.

Чи можна вставити відео, як китайці зводять будинок?

Тенденції у дизайні фасадів 2017

Модульність

Тенденції в архітектурному дизайні

Фото. Фасад модульної будівлі

При модульному типі будівництва будівля як конструктор збирається з частин. Перевага складання – короткі терміни реалізації проекту. Недоліки — їх недовговічність та обмеження у висоті. Іноді архітектори імітують модульність будівлі під час звичайного будівництва на основі монолітного каркасу: це лише данина моді, що легко виконується архітектурними бюро.

Панорамне скління

Тенденції архітектурного дизайну

Фото. Панорамне скління будівлі

Панорамне скління фасадів – популярна тенденція 2017 року.

Головний недолік — це складність догляду за склом. Один раз на два тижні необхідно мити конструкцію зовні. Безрамні вікна не дозволяють провітрювати приміщення, тому потрібно заздалегідь продумати систему кондиціювання. Якщо ви не любитель виставляти своє життя напоказ, вам навряд чи сподобається «відкритість» даної системи.

Плюс – неймовірна краса видів за вікном. За умови, що ви не живете біля сміттєзвалища 🙂

Лаконічність

Суворі прямі лінії. Проста геометрія. Параметричний орнамент. Це ознаки архітектурного мінімалізму. Людвіг Міс ван дер Рое так охарактеризував його головну концепцію: «Чим менше – тим більше». Відкидаючи зайве, залишаєш найкраще.

Тенденції архітектурного дизайну

Фото. Мінімалізм як одна з головних тенденцій в архітектурі 2017 року

У цьому архітектурному стилі використовуються натуральні матеріали, особливе місце належить каменю, дереву, склу. Колірна гама спокійних відтінків. Усередині одного об’єкта часто використовуються схожі форми, що повторюються. Кожен предмет у будинку має кілька функцій.

Якщо матеріал був цікавий і вам ще хочеться, пропонуємо добірку сайтів про промисловий дизайн, де ви зможете знайти натхнення для проектів.

Якщо ж у вас є ідеї, які просто необхідно втілити в життя — зверніться до нас. Агентство “КЛОНА” — ваш особистий посередник між мрією та реальністю.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua